Vlasina - Besna Kobila i nazad

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by alazovic »

Vratili smo se, svi u super raspoloženju...
Vreme je pokušalo da nas spreči, ali kad je videlo da smo luđi i besniji od Besne Kobile - nekako je počelo da se povlači i da nam dopušta da uživamo :)

Biće utisaka i slika, samo ću pomenuti da je par nas izašlo DVA puta na vrh Besne. Da li je to normalno - ne znam. Samo znam da je bilo extra zabavno :lol:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by Nitro No1 »

bravo, baravo ... sve pohvale za voznju i dajte slike da vas vidimo na delu :)
... vetar u ledja !!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by Gruja »

Čekamo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
:D
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by Nitro No1 »

Gruja wrote:Čekamo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
:D
eto da te neko nije snajeo, sad bi i ja i ti postavljali slike :)
... vetar u ledja !!
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by alazovic »

Što se mene tiče, imam toliko panorama koje treba da sastavim da će se postavljanje slika verovatno otegnuti do srede - četvrtka, kad uzmem u obzir i hroničan manjak slobodnog vremena...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Denis
Posts: 10
Joined: 27 Sep 2010, 13:36
Location: Meljak
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by Denis »

Evo samo da vas pozdravim!!!

Bili ste sjajno društvo, i verovatno ćemo opet nekad da se družimo.
Jes' da niste normalni, al' nema veze :D :D

Ja ću okačiti moje slike negde na net, pa će vi dam link.

Veliki pozdrav svima!!!
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by Milan »

A bilo je i oblaka oko nas :wink:
Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by bluealek »

Nebo se svojski trudilo da nas osujeti u nameri (prvi dan magla, konstantna kiša, drugi dan šizofreno smenjivanje sunca i pljuskova, na grebenu sve vreme orkanski vetar), ali nismo se dali pokolebati. Doduše, ostao je žal za grebenom Dukata (po blatu i onom vetru zaista ne bi bilo smisleno da smo krenuli tuda), ali i ovih skoro 100 km koje smo prevezli u dva dana bilo je sjajno. Ono što sam video čak je prevazišlo moja očekivanja, a i ona trasa koju smo prošli preko Čemernika između Predejana i Vlasine u Dusteru u petak je fantastična za pedaliranje i svakako je treba nekom prilikom preći. Nadam se da i drugi učesnici ture dele moju euforiju i da su podjednako uživali. Ono su fantastični predeli koji pružaju priliku za pedaliranje u nedogled na sve strane (čak bolje nego Stara planina, a na sličnim visinama), šteta samo što je (barem nama iz Beograda) toliko daleko, pa nikako nije zgodno da "skoknemo" na dan ili dva.

Moje fotke će verovatno, kao i Acine, stići tamo negde u sredu ili četvrtak - gomila obaveza, jednostavno neću stići ranije da ih obradim. Malo strpljenja, ima dobrog materijala!
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by arxmilan »

Ako se ja pitam vreme je bilo odlicno :D pogotovu onaj uragan koji je pogodio mene i Acu kad smo se vracali (prvi put) sa vrha-da vrha Besne Kobile.Drugi put kad smo osvojili vrh vec je bilo bolje vreme.
Sto se tice vrha ubedjivali su nas da smo promasili vrh, ali ne nismo vrh nije tamo gde je kamen nego gde je repetitor, jel tako Aco ?

Nebo j e i pored kise bilo mnogo lepo.
Super zaista super druzenje, i ona trka posle onog sira uh... :D ma cela tura je sjajna. Sve sto mogu da kazem je da opet cekam da se vidimo na pedalama, zaista me Sale navukao na prirodu, bas mu hvala na tome ;)

Image
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by arxmilan »

A evo i naseg ulova u petak ispred kapije Srbijasume ;)

Image
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by Milan »

Evo i koje fotografije
http://picasaweb.google.com/drakulic.mi ... bila250910#
User avatar
Mladjan
Posts: 39
Joined: 11 Jul 2010, 18:41
Location: Pozarevac

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by Mladjan »

... meni je bilo extra. Prva voznja sa freebikerima apsolutno fantasticna. Penjanje na vrh Besne Kobile prvog dana i onaj sumanuti vetar(ili sta je to vec bilo)+kisa prilkom spusta su zaista posebna vrsta iskustva... Narednog dana je uspon na Kobilu bio obogacen i fantasticnim panoramama za koje smo bili uskraceni prethodnog dana. O jurnjavi koja je usledila posle konzumiranju sira ne treba trositi reci. Znao sam da sir cini cuda ali...sta znam je krenuo za ssaletom kushom i milanom ...mislio to tako treba da se vozi :twisted: pa mi dobar deo fotografija sa tog dela puta fali :) . Sve u svemu druzenje i voznja pravo uzivanje i unapred se radujem narednim turama. Evo par fotografija snimljenih rukom amatera :)

http://mladjan646.fotopic.net
User avatar
Denis
Posts: 10
Joined: 27 Sep 2010, 13:36
Location: Meljak
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by Denis »

Ja sam upravo uploadovao 166 sličica.
To su bukvalno sve moje fotografije na kojima se vidi bilo ko od biciklista, makar i samo kao tačkica. Postavljene su sve bez ikakvog kriterijuma.
Smanjio sam ih na 1024pix po dužoj strani, a ako se nekom baš svidi neka :?: pošaljite mi pp sa 'rednim brojem' slike u albumu i vašim mailom, pa šaljem u punoj veličini (3648x2736).

Link albuma je http://picasaweb.google.com/dzogovic/Be ... directlink
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by sssasa »

...dva dana koja se nemogu opisati recima,fotografije jednostavno nisu merilo jer sve ono sto je zapravo bilo neopisivo se desilo izmedju foto sesija. Predlog je da vec od sledece sezone "padnu"par kamerica za na kacige pa ovde u turoteci da imamo i video zapise. Hvala svima jer ste mi svojim drustvom ulespsali vikend...ja inace imam samo par fotki koju cu okaciti za dan dva kad dodjem sebi,vise se nije moglo jer mi je aparat imao adrenalinski shok :shock:


do nekog novog druzenja pozdrav svima :wink:
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila i nazad

Post by barda »

Odlično momci!

Još se nije desilo da ponovimo istu turu u dva dana, ali eto, uvek postoji put :D

Ovo bi trebalo ponoviti negde u proleće, ili leto sa kupanjem na jezeru 8)

P.S. Kuša vam nije pravio palačinke? :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply