Parcanski vis - Babe - Kosmaj

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Parcanski vis - Babe - Kosmaj

Post by shebez »

Jedna od lepih staza u okolini Beograda koju treba izvesti, dobar deo staze je bez asfalta sto podize uzitak.
Posle danasnjeg lepog jesenjeg dana ostao sam zaljubljen u Parcanski vis, to mesto treba cesce posecivati.
Evo slika: http://picasaweb.google.com/shebezzz/Pa ... BabeKosmaj#
A evo i treka: http://www.stazeibogaze.info/2010/11/14 ... 40-km-bic/
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Parcanski vis - Babe - Kosmaj

Post by Blaza »

Odlichan predlog, samo sto vidim da si solirao na tom putesestviju. Odakle ti ideja za tako nesto? Koliko ti je vremena trebalo za tu turu? Posalji mi kml fajl za GPS
poz :wink:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Parcanski vis - Babe - Kosmaj

Post by bluealek »

E moj Blažo, mogao bi da čitaš i gledaš malo pažljivije, pa bi shvatio da ti je trek već poslao :?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Parcanski vis - Babe - Kosmaj

Post by shebez »

Blaza wrote:Odlichan predlog, samo sto vidim da si solirao na tom putesestviju. Odakle ti ideja za tako nesto? Koliko ti je vremena trebalo za tu turu? Posalji mi kml fajl za GPS
poz :wink:
Blazo, ideja ima puno, ono sto nedostaje je vreme za voznje. Isao sam sam, da ne bi maltretirao druge na mojim istrazivackim voznjama, nisam znao koliko su prohodne ove staze. Sto se tice vremena potrebnog za voznju trebalo mi je oko cetri sata do kosmaja + sat vremena pauze u Babama, i oko tri sada nazad preko Ralje asfaltom. Imas trek na SiB.
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Parcanski vis - Babe - Kosmaj

Post by ZoranV »

Šebez,
malo je falilo da se sretnemo. Mi smo juče napravili jednu finu planinarsku šetnju od Trešnje do Sopota (26 km) i jedan deo puta nas je i vodio ispod Parcanskog visa. Nisam stigao da uporedim track-ove ali čini mi se da su nam se putanje potrefile odatle pa sve do Baba. Baš šteta što nismo naleteli na tebe, bilo bi fantastično. Po satnici iz tracklog-a, izgleda da si prošao tuda nešto malo pre nas!
Inače, dosta sam skeptičan za te okolobeogradske ture, ali kad se nađe pravi put onda to stvarno može da bude veoma interesantno. Pogotovu po onakvom danu kakav je bio juče koji se samo poželeti mogao.
Pozdrav, Buca
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Parcanski vis - Babe - Kosmaj

Post by Blaza »

Sale, ne bih bas da lichm kao neko ko ne prati fabulu radnje, samo trazim od Shebeza da posalje link u KML formatu, posto gpx vec postoji. Ako postoji mogucnost da se konvertuje iz gpx u kml, bio bih zahvalan da to neko podeli sa nama.
Poz :wink:
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Parcanski vis - Babe - Kosmaj

Post by shebez »

Parcanski vis-Babe-Kosmaj.rar
Blazo evo u .kml formatu. Stavio sam ceo trek koji sam izvezao taj dan.
Sto se tice konverzije .gpx u .kml je jednostavan samo .gpx prevuces (otvoris) u Google Earthu i zatim ga samo sacuvas u .kml
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Parcanski vis - Babe - Kosmaj

Post by sboris »

Gde me nađe :)
Meni bajs stoji u Parcanima i poslednju vožnju sam pravio baš tuda (pre više godina) :)

Parcanski Vis je prelep i jedan je od 4 vrha Beogradskog pašaluka - Kosmaj, Avala, Parcanski Vis i Koviona (gde je radar).

Najavi drugi put (još ja da vidim i da napumpam gume, podmažem lanac ... )
Post Reply