Bajkom po Badnjak i vožnja zaleđenim jezerom

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Bajkom po Badnjak i vožnja zaleđenim jezerom

Post by rajko55 »

Dva člana freebiking-a Saša Jovičić i moja malenkost danas je rešila da ode do manastira Zaova po badnjak.Odlično vreme i zaleđeno jezero Zaova dali su nam podstrek i jedinstvenu retku priliku da se vozimo bajkovima po zaleđenom jezeru užitak koji ni Košava nije mogla da pokvari,da ne dužim evo fotki.
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... b6de7d1799
pozdrav i neka se pedale okreću
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Bajkom po Badnjak i vožnja zaleđenim jezerom

Post by barda »

Sjajno Rajko!!!

I u Novoj si krenuo nezaustavljivo :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Bajkom po Badnjak i vožnja zaleđenim jezerom

Post by bluealek »

Rajko, tajming vam je odličan - da ste sačekali još par dana počeo bi taj led da krcka :wink:

Ako budemo imali sreće sa vremenom tokom zime, mogli bismo da organizujemo onaj dvodnevni asfaltni krug oko Homoljskih planina o kome smo prošle godine pričali, šta misliš? Problem u toj priči je što je zgodnije krenuti iz Debelog Luga, pa spavati u Ždrelu (i kupati se, naravno 8) ), a onda sutradan doći po kola ponovo u Debeli Lug kad se zatvori krug. Znam da nema mnogo logike proglasiti udaljeniju tačku za polaznu, ali Ždrelo je Ždrelo :wink:
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Bajkom po Badnjak i vožnja zaleđenim jezerom

Post by rajko55 »

Pozdrav Sale ja sam vožnju uvek raspoložen a postoji i varijanta kružnih trka start i cilj Ždrelo,jedino koliko sam upoznat planinarski dom u Ždrelu je zauzet u januaru izvidjačima iz Petrovca ali može se proveriti,inače je bilo ludo voziti po jezeru.
pozdrav
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Bajkom po Badnjak i vožnja zaleđenim jezerom

Post by barda »

Odmah sa se setio današnje vesti http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/227768 ... i-kroz-led

Treba biti oprezan!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Bajkom po Badnjak i vožnja zaleđenim jezerom

Post by Gosha »

Ja nisam citao tu vest, ali odmah sam pomislio kako nije bas pametno. Takodje svi mi ponekad, manje ili vise, radimo stvari koje nisu bas pametne. Nisu pametne ali atraktivno izgledaju :D.
Na zalost, desavaju se i tragedije, cesce samo nezgode, ali eto ovaj put je bila i bas tragedija za tog pecarosa :(.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Bajkom po Badnjak i vožnja zaleđenim jezerom

Post by bluealek »

rajko55 wrote:Pozdrav Sale ja sam vožnju uvek raspoložen a postoji i varijanta kružnih trka start i cilj Ždrelo,jedino koliko sam upoznat planinarski dom u Ždrelu je zauzet u januaru izvidjačima iz Petrovca ali može se proveriti,inače je bilo ludo voziti po jezeru.
pozdrav
Rajko, ima sasvim komforan smeštaj u Ždrelu preko puta Gileta pa malo prema Gornjaku. 1000 dinara je noćenje. A može i u Giletovom hotelu pored bazena za veće pare. Vidim da se po Ždrelu trenutno dosta gradi, tako da će vrlo brzo biti solidne konkurencije.
Post Reply