Tara u februaru

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Tara u februaru

Post by bluealek »

Goca i ja smo protekli vikend proveli na Tari, kod našeg prijatelja Borka (http://freebiking.org/2011/01/planinska-kuca-tara), u želji da se pre svega dobro odmorimo od svega čime smo zatrpani u poslednje vreme, a i da uzgred utanačimo neke detalje vezano za grupu belgijskog Jeep Club-a koja nam dolazi u goste u aprilu i da razmenimo mišljenja o produbljivanju naše saradnje generalno.

Krenuli smo tamo bez nekih "sportskih" ambicija, čak i bez ikakvog konkretnog plana kretanja ili pripreme na GPS-u. Spontano se to pretvorilo u dva sjajna dana u kojima smo prešli oko 130 km širom Tare, pri čemu smo otkrili neka mesta na kojima ranije nismo bili i napravili čitavo brdo fotki, među kojima ima i dobrih (koliko to oblačno nebo dozvoljava).

Tara usred februara ove godine pruža jedan ambijent koji mnogo više podseća na neki recimo početak aprila nego na zimu. Bilo je toplo (nekoliko stepeni u plusu), a pošto novi sneg odavno nije padao, osunčane padine su bile u potpunosti bez snega, dok ga je na severnim padinama i u senci bilo taman toliko da džip nema nikakvih problema da prti čak i tamo gde niko prethodno nije prošao (mada je sneg zbog visokih temperatura već prilično vlažan, a na putevima gde se redovno šparta ima poteza čistog leda). Otkrili smo nekoliko lepih novih staza, par lokaliteta (na primer izvor Solotuše, pored koga se nalazi vodenica, crkva i par pećina) i obišli bezbroj napuštenih pastirskih koliba, pre svega u Dobrom i Ljutom polju i na padinama Zborišta i Miloševca.

Fotke na žalost ne mogu sada da postavim jer treba prvo da se obrade (snimao sam RAW), ali se iskreno nadam da ću stići sutra uveče - biće šta da se vidi :)
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Tara u februaru

Post by pedja »

A što se ne javiste?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tara u februaru

Post by bluealek »

Dobro pitanje bez dobrog odgovora. Oboje smo bili malo mentalno iznureni i nismo želeli nikoga da obavezujemo, da pravimo bilo kakav plan nekih zajedničkih aktivnosti, jer nismo znali da li ćemo da cunjamo unaokolo ili da prespavamo vikend u apartmanu kod Borka (ni prognoza nije delovala nimalo izvesno).

J* ga, zaista je krajnje glupo što se nismo javili... U svakom slučaju, ja ću morati barem još jednom (a možda i dvaput) do aprila da dođem na Taru (i Zlatibor) da pripremim trase za belgijance, tako da sledeći put neću propustiti da se javim. Treba mi još malo adrenalinskih detalja za ljude, nešto tipa onaj razrovani, strmi blatnjavi uspon iz Đurića ka Ovsjeku. Vidim na GE da iz Milekiča postoji neki prilično strmi uspon direktno na vrh Zborišta, po grebenu (kreće desno od Hajdučke pećine). Hoću još malo da snimim puteljke na relaciji između starog puta za Mitrovac, Ljutog i Dobrog polja i Ivićkog oglavka, kao i čitavu onu mrežu šumskih puteva koja se spušta ka Kremnima. I naravno, prostor od Kremana ka Semegnjevu, tu slutim da bih mogao imati veoma uzbudljivu trasu. Ti si naravno dobrodošao da mi se pridružiš u svemu tome, sa svojim autom ili bez njega.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Tara u februaru

Post by alazovic »

Ccc, beograđani su izgleda potpuno odlepili, ni meni se Milanče nije javio da dolazi na Stolove :)

Ali nema veze, popravićete se vi, tek stižu lepši dani...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tara u februaru

Post by bluealek »

Evo, stigle sličice 8)

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=13676
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Tara u februaru

Post by shebez »

alazovic wrote:Ccc, beograđani su izgleda potpuno odlepili, ni meni se Milanče nije javio da dolazi na Stolove :)
Mislis da milan zna da su Stolovi pored Kraljeva :mrgreen:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Tara u februaru

Post by barda »

bluealek wrote:Evo, stigle sličice 8)

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=13676
Lepo opušteno njuškanje Tare :)

Vrelo Solotuše je oko 3 km zapadno donjim putem od Starog grada Solotnika? (mi smo prošle godine peške krenuli sa Kaluđerskih bara ka starom gradu Solotniku - vi ste se baš tim putem spustili do crkvice i izvora - sada vidim na GE da je crkvica ispod te stene, a u SCGRoutu je izvor tri kilometara zapadno)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
radnik
Posts: 10
Joined: 25 Jun 2009, 12:03
Location: Užice

Re: Tara u februaru

Post by radnik »

Pohod na Solotnik grad, biciklisti CikloN-a iz Užica, 06.06.2010.
Album : http://www.facebook.com/album.php?aid=5 ... 5d135ac935
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Tara u februaru

Post by pedja »

bluealek wrote:Ti si naravno dobrodošao da mi se pridružiš u svemu tome, sa svojim autom ili bez njega.
Samo se najavi na vreme da mogu da se organizujem.
Post Reply