Avantura Makedonija 2011

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Avantura Makedonija 2011

Post by Gosha »

Neki od vas su bili prosle godine na Solunskoj glavi 2540m, ove godine na Pelisteru 2601m [mislim Sale, Barda i Polar].
10-ak dzipova [vecina bas brend Jeep :D ] prokrstarilo je kako tim predelima, tako i malo vise [Salakovi jezera na oko 2200m, Ohrid, Naum, Galicica-Magaro 2255m, Kajmakcalan 2521m], pa evo prilike da se podsetite predela, a i vidite kako izgledaju po suncanom vremenu :D

Avantura Makedonija 2011
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Avantura Makedonija 2011

Post by alazovic »

Jeste l' se izuli za Ohridskite biseri kod srkve Sv. Klimenta? Ja jesam onomad i za bisere i za pustinjski pesak :lol:
Leeeepo, samo brate Gošo, mnogo slika, a i one tanjire si mogao da preskočiš :oops:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Avantura Makedonija 2011

Post by bluealek »

Ako ćemo da budemo pošteni, Goša se malko zeznuo - ono na šta smo se izverali na Galičici nije bio Magaro, već 1984 m visoki Lako Signoj. Magaro je preko puta, a do onde ni vitlo ne pomaže :wink:
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Avantura Makedonija 2011

Post by Gosha »

Aco kako si samo pogodio :D, ali prosao sam sa "samo" -25e :D
Slika jeste mnogo, u pravu si, ali kada sam sveo sa 2000 na 350, ucinilo mi se da sam dovoljno obrisao :D

Sale, ko ne zna, taj i gresi :lol: , ispravio sam sada u putopisu, koji je na: Avantura Makedonija 2011

Video:

User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Avantura Makedonija 2011

Post by Gosha »

Gotov je i drugi deo filma... a u njemu:
[dan drugi u Makedoniji]
- drug na drumu, servis anlasera i alternatora
- Manastrir Zrze iznad Pelagonije
- Pećina Pešna
- Tanja u tatkovini
- Biljanini izvori
[noćenje, dan treći u Makedoniji]
- Ohrid grad
- kupanjac u jezeru
- Muzej na vodi
- Sv Naum
- uspon na Galičicu, 2000m
- noćni uspon do Golemog jerezera na Pelisteru, 2200m

U trećem nastavku videa, kada bude gotov, moći ćete da vidite: četvrti dan u Makedoniji, uspon na vrh Pelistera 2601m, uspon na Kajmakčalan 2521m.


User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Avantura Makedonija 2011

Post by Gosha »

Samo da zaokružim priču, poslednji treći deo, uspon na 2601m Pelister i 2521m Kajmakčalan, u jednom danu :D


User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Avantura Makedonija 2011

Post by barda »

Sjajno!!! Baš sjajna tura!

Najbolji ti je ovaj poslednji video :D

I uspon na Kajmakčalan je dosta zeznut, ili si samo tu dosta snimao offrouda?

P.S. A u onom selu nisi snimao sa infraredom :lol: samo u sobi :mrgreen:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Avantura Makedonija 2011

Post by bluealek »

Da, uspon na Kajmakčalan je prilično zeznut, jer je maratonski - kreće se sa oko 500 m visine i penješ u kontinuitetu preko 2000 m. Pritom je mestimično i ekstremno strm, neravan i kamenit. Ali i vrlo raznovrstan, jer se pejzaži sve vreme menjaju kako prolaziš kroz različite visinske pojaseve. Zaista nešto što treba doživeti!
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Avantura Makedonija 2011

Post by Gosha »

Za off-road populaciju, bilo bajs ili 4x4, svakako je najzanimljiviji treci video. Ponovicu se, ali tu je poenta, retko mozes da vidis dva uspona preko 2500m u jednom danu :D.

I prvi deo sadrzi uspon na Solunsku glavu, ali ima i pratece delove, dolazak u Makedoniju, Skoplje, predstavljanje ucesnika... Drugi deo je bio vise turisticki, manastiri, pecina, Ohrid, plaze, muzej, Naum, mada smo imali jedan kratki ali surovi uspon na Galicicu, na to mesto odakle se vide oba jezera (Ohridsnko i Prespansko).

Sve ukupno, odlicno osmisljena i dobro izvedena kombinacija sjajnog off-road dela i turizma. Za nekoga ko je kroz Makedoniju samo prolazio na putu ka Grckoj, ovo je bilo fantasticno.

Uspon na Kajmakcalan je imao samo jednu manu, vracanje istim putem dole [a to je bio slucaj i sa Solunskom Glavom, Galicicom i Pelisterom]. Kao sto Sale rece, vrlo je interesantan, a mi smo ga dodatno ulepsavali kracim precicama u odnosu na predvidjeni trek, kako bi isli jos strmijim i losijim stazama, a sto nam je suvo vreme omogucavalo.
Post Reply