Dunav je moje more III (Slankamen-Beograd) (50km)

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Dunav je moje more III (Slankamen-Beograd) (50km)

Post by barda »

Dunav je moje more III (Slankamen-Beograd) (50km)

Kada se nešto treći put desi to sigurno postaje tradicija. Ove godine smo malo zakasnili, ali Dunav je lep u svako doba godine i pokaže nam uvek delić svojih čari... zato ga treba istraživati, uživati u njemu, polako ga gustirati - jer je tu pored nas i pored vas... pored glavnog grada Beograda koji leži na dve reke. To je zaista jedna sjajna privilegija koju treba iskoristiti ali i čuvati - ne bacati smeće i ne izlivati direktno kanalizaciju u reku... jer tada vidimo nešto što nismo videli na celom toku reke kojim smo prošli i koje vas tera i gura daleko od "civilizacije"... gde je ipak sve na svom mestu!

https://picasaweb.google.com/1044071916 ... eograd50km

Uživajte! :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Dunav je moje more III (Slankamen-Beograd) (50km)

Post by bluealek »

Sa vode je reka zaista poseban doživaljaj, potpuno drugačiji nego kad je pratite s kopna. U to smo Goca i ja u više navrata ovog leta bili u prilici da se uverimo kada smo sa našim prijateljima nautičarima plovili iz Tekije ka Kazanima. Vrlo bi bilo lako toliko se "zaraziti" rekom da vam ništa drugo tokom leta ne bude potrebno da budete potpuno ispunjeni :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Dunav je moje more III (Slankamen-Beograd) (50km)

Post by barda »

Jeste vala :D

Jedva čekam da u IV ili V izdanju dođemo do Đerdapske klisure i Gvozdene kapije i najimpresivnijeg dela na Dunavu :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply