Komovi

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Komovi

Post by zare81 »

Nameran da iskoristim divno vreme poslednjeg vikenda u septembru, isplanirao sam vožnju oko Komova.
Troje mi se pridružilo na toj turi.
Obišli smo Bukumirsko i Rikavačko jezero, Komove, gazili bajkovima preko Tare...
Fotke:
https://picasaweb.google.com/1051730165 ... Komovi2012
Uživajte!
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Komovi

Post by Grujic »

Super voznja i fotke, svaka cast. Pre par godina sam i ja odvozao deo ove ture ali samo od Veruse do Bukumirskog jezera mada je bio plan da odemo i do Rikavackog. Posle sam nastavio za Podgoricu.I dalje mi je malo krivo sto nisam obisao i taj kraj.
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Komovi

Post by zare81 »

Hvala!
Do Podgorice si mogao preko Rikavačkog i Korita, pa na Medun, predeli su nestvarno lepi. Ostaje za sledeći put :wink:
Bukumirsko je lepo, ali meni je Rikavačko lepše.
Inače, ovo nam je bio trek prvog dana:
http://tracks4bikers.com/tracks/show/114615
A, ovo drugog:
http://tracks4bikers.com/tracks/show/114616
Prvi dan je imao dosta uspona, ali ništa strašno (sem jednog parčeta od 200-300 m na povratku iz rupe kod Rikavačkog jezera).
Inače, put je mnogo bolji nego što bi se moglo očekivati. Ima jedno parče između Mokre i katuna Širokar (katun Lakovića) od par km koje je malo lošije (krupan rastresit kamen), a ostalo je sve top.
Drugog dana, spust kroz šumu je bio fantazija. Utaban šumski put bez rizle i kamenja - kao pista :mrgreen:
Planirao sam da ovo vozim u kombinaciji sa Prokletijama i Albanijom u septembru, po povratku iz Italije, ali zbog lošeg vremena (kiša) ne mogoh.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Komovi

Post by Polar »

Vidi se na slikama,da su predeli lepi za vožnju. Bravo.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Komovi

Post by Grujic »

zare81 wrote:Hvala!
Do Podgorice si mogao preko Rikavačkog i Korita, pa na Medun, predeli su nestvarno lepi. Ostaje za sledeći put :wink:
Bukumirsko je lepo, ali meni je Rikavačko lepše.
Ma znam ja da smo mogli ali smo te godine drugar i ja isli bajkovima do mora i kao aj da ustedimo jedan dan mi presecemo preko Bukumirskog do Podgorice. jes da smo imali lep spust od skoro 40 km ali smo spavali pored magistrale par km pre Skadarskog jezera. U po noci nam dolazili neki likovi sa kolima da nas teraju, kao privatan posed. Umesto da spavamo pod zvezdama na 1600m mi smo slusali kamione i vozove kako nam prolaze pored satora. Sta da ti kazem, i danas mi krivo sto smo propustili taj deo.

Inace drugar je odvozao tu turu sto ste vi planirali preko Prokletija pa do Rikavackog i dalje za Podgoricu. Isao je u maju ili pocetkom juna. Imao je na jednom delu toliko snega na putu da je jedva prosao.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Komovi

Post by barda »

Baš lep krug oko Komova - treba ga staviti u plan za neku godinu :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Komovi

Post by zare81 »

Grujic wrote:
zare81 wrote:Hvala!
Do Podgorice si mogao preko Rikavačkog i Korita, pa na Medun, predeli su nestvarno lepi. Ostaje za sledeći put :wink:
Bukumirsko je lepo, ali meni je Rikavačko lepše.
U po noci nam dolazili neki likovi sa kolima da nas teraju, kao privatan posed. Umesto da spavamo pod zvezdama na 1600m mi smo slusali kamione i vozove kako nam prolaze pored satora. Sta da ti kazem, i danas mi krivo sto smo propustili taj deo.

Inace drugar je odvozao tu turu sto ste vi planirali preko Prokletija pa do Rikavackog i dalje za Podgoricu. Isao je u maju ili pocetkom juna. Imao je na jednom delu toliko snega na putu da je jedva prosao.
Zato je najbolje što dalje od ljudi. Niko te ne cima, nema galame.
Što se snega i prohodnosti tiče, to je već ozbiljan problem kad si na natovarenom biciklu. Srećom, nisam nailazio na te probleme.
Mada, nije loše ni kad ima snega: https://picasaweb.google.com/1051730165 ... 2851826386
kao da je neko uključio klimu :wink:
Hvala Barda! :D
Mislim da je sve jasno što se rute tiče. Ako imaš neka pitanja, tu sam.
Post Reply