Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by barda »

Verovatno svi čekaju da organizator otvori ovu freecikobiking temu :wink:

22 bicikla, isto toliko ljudi, isto toliko dobre volje i jedna ljubav prema okretanju pedala!

Ta jedna ljubav je spojila freebikere koji preferiraju offroad, i cikloberzijance koji više voze asfalt - dve podloge, sasvim različite, i ljudi toliko slični - i jedni i drugi vole bicikl, druženje, prirodu!

Takva je bila i tura - gradsko - istorijsko - šumska -> Novi Sad, Petrovaradinska tvrđava sa zavirivanjem u katakombe, lagano napuštanje grada i vožnja vijugavim grebenskim putem pored spomenika Vezirac koji nas je polako približavo Fruškoj! Spustili smo se u Bukovac odakle put udara u Frušku, popeli vidikovac kod Ksene i sreli namćorastog gazdu, na Astalu gde nema stolova ručali i spustili se ka izvoru Vilina vodica. Tu napuštamo šumu i asfaltom uz ćaskanje dolazimo do grada i uz piće sumiramo ove jesenje zajedničke utiske, puni elana za neke nove planove i vožnje...

Vi nastavite, dok ja polako sređujem fotografije, kojih baš i nema puno - ipak je trebalo voditi računa o povelikoj grupi :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Milandza
Posts: 16
Joined: 30 Jun 2011, 12:15

Re: Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by Milandza »

Dok Barda polako sredjuje fotografije koje kao po obicaju zeljno iscekujemo i ja cu da kazem svoje utiske sa voznje.
Voznja je bila neocekivano posecena kao da je pocetak a ne zavrsetak sezone ,vreme dobro za ovo doba godine a ekipa odlicna.Bilo je malih pehova busenja guma , pucanja zbica , laksih padova na srecu bez vecih posledica.Kad se sve sabere dan proveden u prirodi i odlicnom drustvu NEPROCENLJIVO . :D :D :D
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by barda »

Evo i albuma sa skoro istim uvodnim tekstom

Freeciklobiking jesenje upoznavanje (40km, 900m u)

https://picasaweb.google.com/1044071916 ... e40km900mU

Uživajte! :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by sssasa »

...fino zamisljena voznja,svaka cast Igoru. Drustvo kao i uvek sjajno. Fruska gora lepa kao i uvek.
Zakljucak...vraticemo se opet kad uzre tresnja :)
Boycie
Posts: 8
Joined: 24 Jun 2010, 09:24
Location: Znači Zemun

Re: Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by Boycie »

Bilo je sjajno

Svaki put kad odem u NS otkrijem nešto novo.Ovaj put u Bardinoj organizaciji razotkrivene su sve tajne Petrovaradinske tvrđave i upoznate čari Fruške gore.Najači utisak mi je ostavila vožnja po bedemima tvrđave i istraživanje katakombi (nedokučiene misterije).
Društvo kakvo se samo može poželeti i garant nekim novim zajedničkim turama .
Evo i par sličica...nisu kao Bardine...al neki će se prepoznati ;o)

https://picasaweb.google.com/1121916269 ... vacStolovi
Bajk ture

2010:5050 km 2012:4003 km
2011:6755 km 2013:1851 km
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by Polar »

Udruženi smo izvozali jednu lepu,interesantnu i kombinovanu vožnju od 43 km. Malo asfalta,malo Fruškogorskog zemljanog puta.
Hladnoću smo oterali zajedno,dobrim društvom i dobrim raspoloženjem,tek da naslutimo neke buduće zajedničke vožnje.
Tu su i slike.
https://plus.google.com/photos/10525795 ... 7018719745
Modesty
Freebiker
Posts: 69
Joined: 21 Nov 2012, 11:49

Re: Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by Modesty »

ni na nebu, ni na zemlji
pod zemljom
na brdu
u granju
međ lišćem
na kamenu
u blatu
uz vodu, iznad vode
među divnim ljudima
i opet ću
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by Blaza »

Pedja , jel si to nesto menjao ram ili mi se cini? Znam da je na Goliji bilo price oko toga, inace lepa tura za kraj sezone
pozz
:wink:
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by fermax »

Blaza wrote:Pedja , jel si to nesto menjao ram ili mi se cini? Znam da je na Goliji bilo price oko toga, inace lepa tura za kraj sezone
pozz
:wink:
Još uvek testiram. Zao mi je što nisi išao ovaj put. Stvarno je bio veliki skup, i dobar duh i lepa jesenja vožnja.
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Freeciklobiking na Fruškoj gori - kao je bilo

Post by Blaza »

fermax wrote:
Blaza wrote:Pedja , jel si to nesto menjao ram ili mi se cini? Znam da je na Goliji bilo price oko toga, inace lepa tura za kraj sezone
pozz
:wink:
Još uvek testiram. Zao mi je što nisi išao ovaj put. Stvarno je bio veliki skup, i dobar duh i lepa jesenja vožnja.

Heh da znas da mi se islo, mada sm imao havariju sa nablama ovih dana, bio u prolazu ka adi vozio bajk, stao na naduvam gume i serviser mi rece da ce za sitnu kinu (250rsd) "razmasti lanac". Nije mi se zurilo pa reko ajd. Chovek mi ladno sa deterdzentom i kompresorom isprao nable i patronu srednjeg pogona. To nisam odma uochio, dok nisam na proveru doveyo bajs u Planet. Ta zabava oko "razmascivanja" me je kostala preko 2000rsd. Pozfrav i naucite nesto iz mog iskustva
B. :wink:
Post Reply