RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Polar »

S obzirom da je Svet ostao čitav 21.12. nas dvadesetak freebikera i jedna freebikerka se 23.12. popelo na Rtanj. Uspon je išao severnom stranom po snegu,hladnom,ali lepom vremenu bez vetra,pa smo na vrhu mogli uživati u pogledima i prelepim pejsažima,a neki i u pivu. Ostali bi iduže na vrhu,ali smo zbog mraka,za koji smo znali da će nas stići,požurili da se vratimo do sela Rtanj.
Kao i uvek,društvo je bilo dobro i raspoloženo.
Slike- https://plus.google.com/photos/10525795 ... 8417278209
User avatar
chamade
Posts: 11
Joined: 14 Jan 2012, 22:09
Location: Smederevo

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by chamade »

Ovo je bio moj drugi uspon na Rtanj (prošlogodišnji mi je bio vatreno krštenje-prvo penjanje na neku planinu).
Društvo odlično,dan takodje odličan. Šteta što nije bilo više vremena za neko duže zadržavanje na vrhu (odužilo se penjanje zbog velikog snega).
U svakom slučaju kao što uvek i biba..vredelo je popeti se gore i ovoga puta.

moj prilog sa slikama https://picasaweb.google.com/1152332087 ... /Rtanj2012
Modesty
Freebiker
Posts: 69
Joined: 21 Nov 2012, 11:49

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Modesty »

Putnik koji je krenuo na put, a nije poneo neku važnu stvar sa sobom, nema drugog izbora nego da je nabavi na samom putu....
Ja sam tog hladnog decembarskog jutra ponela sa sobom dobro raspoloženje, silnu želju za novim ostvarenjima, novu opremu, solidnu fizičku kondiciju, ali sam i mnogo toga dobila na samom putu... Krenuli smo Goran, Luka i ja u 6 izjutra iz Beograda, srećno i brzo stigli do Balaševića, okupili se.. Poznata, draga lica, ali i neki novi ljudi, dobra energija, opipljiva, dovoljno je samo pružiti ruku, počinju da se nižu te Važne Stvari, stvara se niska najplemenitih bisera... Polako krećemo, pohodimo Rtanj. Penjem se „stopalo u stopalo“ (čitaj: točak u točak) sa Kushom, upadam u tragove njegovih cipela, to mi daje sigurnost.. On priča, odvlači mi pažnju od najtežih metara, ja ne gledam unazad, idemo korak po korak, provlačimo se kroz zamrznuto granje, upadamo u dubok sneg, učestvujemo u svakom koraku svakoga od nas. Zadovoljstvo ispunjava nepregledno belo prostranstvo. Luka se muči, hteo je brže, presporo je to za njega, na pola puta do vrha on zna da neće više na planinu, nije to za njega, gde je njegov bicikl, ko je uzeo moj bicikl, sad bih ja to očas, ... Luka. Kad sam videla najavu za pohod na Rtanj pozvala sam ga i pitala hoće li da nam se pridruži. Hoće, kaže. Zovem ja njega opet, hvalim se, te nove planinarske cipele, kamašne, štapovi, … On se smejulji, ma, opušteno, ima on dobre cipele. Ja, ajde, ko velim, ne moraju svi da budu tako nestrpljiv i uzbuđeni pred polazak na planinu kao ja, ali, ipak.. Dan pred polazak: halo, Luka, hajde da se dogovorimo, gde da se nađemo, kada da krenemo. - Ma, gde ti je taj Balašević, šta ćeš tako rano u Ripnju? - Jao, kakav Ripanj,... Tako je počelo.
Idemo dalje. Nahranili Luku, dobio volju za nastavak penjanja. A na vrhu, neki novi Luka!!! Ponosan, zadovoljan - šta ti je uspeh! Kratko zadržavanje, okupljanje, fotkanje, osmesi, ali i jak vetar. E, tu su već radile deblje jakne i rukavice. I dan se bliži kraju. Nego, da se malo požuri prema selu. I to je bio izazov, sa mnogo, mnogo smeha, jer je bilo dosta padanja, klizanja, spoticanja o vlastite noge i rođene štapove.. Ma, borila sam se ja sa tim štapovima kako sam znala i umela, Goran me je povremeno opominjao, ali ja se s vremena na vreme i otkačim, znate već, kao kad ste na biciklu, pa zaneseni lepotom prirode oko sebe, mirom, spokojem, a opijeni slobodom koju uvek doživljavate u takvim trenucima, jedan trenutak nastavi beskonačno da traje.. sve dok me ne trgne Banetov glas. - Gazi sneg koji pre tebe niko nije gazio, štapove drži tako da...., ne idi postrance, zabadaj pete u sneg, … Podrška sa svih strana. Sa takvim ljudima svuda se i sve može.
I opet ću
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by barda »

Drago mi je da smo dobili jednu novu spisateljicu sa puno pozitivne energije i volje!

Modesty svaka čast na usponu, ali i na podeljenoj priči :D

Pravo osveženje za nove poduhvate :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Modesty
Freebiker
Posts: 69
Joined: 21 Nov 2012, 11:49

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Modesty »

evo i malo fotkica od mene
https://picasaweb.google.com/1122580265 ... directlink
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by barda »

Freebrtanje u zimskom duhu Rtnja (13km, 1300m u)

Smak - smak sveta je ove godine bio aktuelan, Rtanj okupiran prorocima, galaktičkim kontaktima... Nas je na grupu "Smak" navikao Kuša, organizovao Sale, a kontak nam je forum i zajednički duh - duh prirode, istraživanja, radoznalosti, druženja - jedan timski duh. To sve vežbamo preko cele godine, na biciklističkim i raznim drugim turama, ali želimo da taj duh učvrstimo baš na Rtnju - na najtežem usponu u Srbiji. Taj uspon je još teži zimi, ali mi tako jačamo, pomeramo granice i pravimo nove istraživačke planove! Korak po korak, korak u korak, točak za točkom...

https://picasaweb.google.com/1044071916 ... 13km1300mU

Uživajte! :wink:

P.S. Napokon :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by bluealek »

Hajde i ja da dam svoj skromni doprinos svedočanstvima o Rtnju, bez ozbira na to što sam se zbog mog hronično rovitog kolena popišmanio na pola puta... Zahvaljujući Bardinim fotografijama uspeo sam da zaokružim video priču, da ipak ne ostane polovična :)




Hvala svima na divnom druženju, kako na Rtnju, tako i tokom ovih 15 godina koje su za nama 8)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by alazovic »

Ajd da ostavim i ja link na moju galeriju, usmena svedočanstva su ipak nedovoljna...

http://picasaweb.google.com/alazovic/FB ... cembar2012

p.s. ova Picasa se stvarno bori da uništi normalne linkove - daje samo neke kilometarske brojeve, ali ja se ne dam...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply