Profil visina sa međutačkama

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Profil visina sa međutačkama

Post by pedja »

Zna li neko neki alat kojim mogu da dobijem profil visina za trek ali da se na profilu vide i međutačke.

Sam propfil mi nije problem ali on nema nekog velikog smisla ako se na njemu vide međutačke.

Dodatni problem je što mi treba profil u obliku koji je pogodan za štampu, ne za gledanje na ekranu.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Profil visina sa međutačkama

Post by barda »

E to sam i ja hteo da pitam. Još da može da se oboji gde je makadam, gde asfalt... :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Profil visina sa međutačkama

Post by alazovic »

Fotošop, Korel :oops:
Iste nas muke muče...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Profil visina sa međutačkama

Post by pedja »

Ne našavši odgovarajući alat, morao sam da ga napravim sam.

Evo kako je ispalo:

Image

Trek se može podeiliti na segmente pa se svakom segmentu može podešavati izgled (boja linije, boja površne, debljina linije, šara na liniji...)

Rezultat je vektorski u SVG formatu, tako da je pogodan i za štampu u vusokoj rezoluciji.

Ako bude vremena i resursa, planiram da ovo postavim kao onlajn servis - uploaduješ GPX, podesiš kako hoćeš da izgleda i eto grafikona.
Attachments
graph-bike-trail-elevation-profile.png
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Profil visina sa međutačkama

Post by pedja »

Pored profila visina hoću da napravim i profil uspona. U prilogu je slika koja pokazuje šta sam dobio.

Kod ovog drugog profila me brinu šiljci koji štrče u odnosu na prosek. Čini mi se da su to anomalije i ne znam da li treba da ih peglam i ako treba kako to uopšte da uradim a da ceo grafikon ima smisla.

Prepostavljam da ovde ima ljudi koji su već radili sa ovakvim grafikonima pa su se susretali sa problemom potrebe peglanja.
Attachments
trek-profil.png
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Profil visina sa međutačkama

Post by milke »

Код слабашног ГПС-а на Андроиду су баш честе те аномалије, али их OruxMaps решава пеглањем са висинама на MapQuest-у (и добијају се доста реалније промене висине). Не знам како конкретно то ради, али пробај да контактираш аутора на форуму http://oruxmaps.foroactivo.net/ (видео сам да си већ предлагао побољшања тамо).
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Profil visina sa međutačkama

Post by pedja »

Visine i jesu ispeglane a ne iz GPS-a, ali to izgleda nije dovoljno.

Treba ovde da padne neka matematika. Ovo mi je samo usputni problem. Krajnji cilj mi je da nekako nadjem prelomne tacke uspona i spustova tako da mogu da prikazem deonice penjanja i spustanja na trasi i uradim statistiku za svaku od njih.
Post Reply