Orux mape u Locusu - mali trik

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Orux mape u Locusu - mali trik

Post by bluealek »

Društvo, mogu da zahvalim Zokiju Čubrilu što mi je skrenuo pažnju na činjenicu da Locus najnormalnije čita mape u Orux formatu jednako kao sopstvene (to je jedna od jačih strana Locusa - što prepoznaje poprilično različitih formata mapa). Ovo je jako zgodno s obzirom da Locus, čak i sa svim instaliranim dodacima, može da skine samo do 10.000 tile-ova online mapa dnevno, što je užasno frustrirajuće kad vam je potrebno da generišete neku mapu za offline upotrebu. Kao što verovatno svi znamo, "opravljeni" OruxMaps nema to ograničenje, već samo ograničenje veličine pojedinačne mape od 1 GB (što je ihahaj solidno), s tim što nije ograničen broj onih koje možete u toku 24 h generisati.

Dakle, ukoliko želite da koristite Orux mape u Locusu, dovoljno je samo da u Locusovom prozoru sa listingom offline mapa selektujete plusić i dodate putanju do Orux-ovog mapfiles foldera - i apsolutno nema potrebe da na SD kartici duplirate kartografske podatke ukoliko imate instalirane obe ove aplikacije 8)
vidak
Posts: 22
Joined: 10 Dec 2013, 08:07

Re: Orux mape u Locusu - mali trik

Post by vidak »

Meni je ovo korisno jer nisam znao da postoji locus sad cu bas da probam da vidim o cemu je rec.
Obzirom na gore napisano ima mane, pa ne znam u cemu je bolji od oruxa da bih skidao mape u oruxu a koristio ih u locusu?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Orux mape u Locusu - mali trik

Post by bluealek »

Ima dosta prednosti. Za početak, dovoljno je to što se u bazi trekova i waypointa može editovati svaki pojedinačni unos, i određivati da li se prikazuje na ekranu. U poređenju sa Orux-ovim radom sa KML overlay-ima, ko nebo i zemlja.
vidak
Posts: 22
Joined: 10 Dec 2013, 08:07

Re: Orux mape u Locusu - mali trik

Post by vidak »

Hvala!
untitelhar
Posts: 1
Joined: 25 Feb 2019, 04:52
Contact:

Re: Orux mape u Locusu - mali trik

Post by untitelhar »

vidak wrote:Meni je ovo korisno jer nisam znao da postoji locus sad cu bas da probam da vidim o cemu je rec.
Obzirom na gore napisano ima mane, pa ne znam u cemu je bolji od oruxa da bih skidao mape u oruxu a koristio ih u locusu?
I think the answer is very relevant.
Post Reply