Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by barda »

Nov update 4.16

http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=4741

Change History
Changes made from version 4.12 to 4.16:
Improved GPS performance
Improved JNX file handling
Improved the usability of the main menu setup page
Increased maximum number of supported JNX files to 250 from 200
Fixed shutdown when unit had more than the maximum number of JNX files on it
Fixed shutdown related to topographical maps and land cover text size
Fixed shutdown associated with certain custom POI files
Fixed Glide Ratio to Destination field
Fixed an issue related to adding a geocache as a point in a route
Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com

I novi format JNX - bolji od KML-a :D ali za BirdsEye

http://whiter.brinkster.net/en/JNX.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by alazovic »

Barda, to ti je beta, izlaze stalno ali...

Notes:
Although this software is believed to be reliable, it has not yet been released for production and should be used at your own risk.


A ovaj .jnx sam primetio skoro, izgleda da će biti neka lepa priča za bitmap mape u GPS-u...
Čekam ja zvaničnu verziju, skoro će ona
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by bluealek »

Aco, JNX ti je samo za BirdsEye preuzimanja i ne može se generisati nezavisno, a BirdsEye je za godinu dana koliko sam na njega bio pretplaćen uspeo da pokrije samo nekih 5% Srbije u upotrebljivo visokoj rezoluciji, u vreme kada se na Google mapama već i svako drvo vidi, što je sramota. Zato mi ne pada na pamet da opet bacam 25 $ ili koliko beše tačno ne sećam se, dok mi neko ne garantuje da je to postalo nešto upotrebljivo. A i ti segmenti Srbije koje uspeš da skineš u visokoj rezoluciji preko BirdsEye-a su nešto nedefinisano, sivkasto, potpuno stopljeno i nerazlučivo, ne nudi ti praktično nikakvu upotrebljivu vizuelnu informaciju. Ako to uporediš sa jasnom satelitskom slikom koju ti na mobilnim telefonima daje Google Maps i Global Navigator, prosto ti dođe da se pitaš ko je tu lud :evil:
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by pedja »

U stvari su vec napravili hack za JNX. Trebad a se krekuje firmver u uredjaju i onda moze da cita JNX bez licence, a napavlili su i program koji ozi mapre prebacuje u JNX format. Jos je u eksperimentalnoj fazi ali obecava.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by shebez »

pedja wrote:U stvari su vec napravili hack za JNX. Trebad a se krekuje firmver u uredjaju i onda moze da cita JNX bez licence, a napavlili su i program koji ozi mapre prebacuje u JNX format. Jos je u eksperimentalnoj fazi ali obecava.
Ne baratam bas najbolje sa ovim kompijuteraskim izrazima, da li ti Pedja to nas pozivas na pirateriju? :mrgreen:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by barda »

shebez wrote:
pedja wrote:U stvari su vec napravili hack za JNX. Trebad a se krekuje firmver u uredjaju i onda moze da cita JNX bez licence, a napavlili su i program koji ozi mapre prebacuje u JNX format. Jos je u eksperimentalnoj fazi ali obecava.
Ne baratam bas najbolje sa ovim kompijuteraskim izrazima, da li ti Pedja to nas pozivas na pirateriju? :mrgreen:
I ja ne mogu da verujem, da to čujemo od Peđe :mrgreen:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by Nikola »

Na jednom drugom forumu ljudi su bili uhapšeni zbog ovakvih radnji :lol:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by bluealek »

Ako su ih uhapsili na forumu, onda to mora da je bilo neko cyber-hapšenje? :P
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by alazovic »

Sale, samo se ti smej, na tebe se vodi domen, ako krenu da 'apse - tebe će prvog, ko hrvate HRB-ovce :mrgreen:
Mene i kad bi hteli, ne bi imali za gorivo, daleko je 350km u oba smera do BG-a :lol:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by bluealek »

Pa ono što jes jes, postao sam ozbiljan antiborisovski element :P . A možda od svojih prijatelja amerikanaca zatraže i da nam hosting ukinu? Samo još da i mi pokrenemo kampanju podrške Gadafiju, i eto udruženim snagama amerikanci, boris i al kaida protiv Freebikinga :lol:
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by pedja »

Nema piraterije. Svako moze da hakuje svoj uredjaj, samo sto time gubi garanciju. A kad ga hakuje onda moze da mu ubaci JNX koji sam napravi, i nije vise vezan za Garmin. To je sve.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by barda »

Jedno, možda glupo pitanje posle toliko vremena korišćenja....

Kako vi ubacujete trekove i waypointe u uređaj?
Da li preko MapSourca pa na transfer i send to device, ili preko nekog fajl menadžera?

Ja koristim Total komader i sve fajlove brišem i pišem tako, ali nekada mi ostaju dupli trekovi u listi na uređaju i njih neće ni da prikaže ni da obriše? Nekada nestanu, ali nisam utvrdio kada i zašto, ali se nekada desi :cry:

Nervira me to, pogotovo kada snimim neki .gpx fajl sa par trkekova u uređaj, pa vidim da treba nešto da izmenim, obrišem ga sa uređaja, ili promenim ime fajla, i ponovo snimim na uređaj, a onda mi se u spisku trekova u uređaju jave dupli trekovi - od kojih jedan mogu da otvorim a drugi ne mogu, a ne mogu ni da ga izbrišem.... :evil:

Savet?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by bluealek »

Oregon 300 ima taj neki bag da se pojavljuju "neobrisivi" trekovi :-( Tada je jedini način da rešiš problem da isprazniš čitavu memoriju i ubaciš sve ispočetka.

Ja inače za ubacivanje trekova i tačaka u Oregon koristim BaseCamp, jer je ubedljivo najelegantniji. U njemu kad ga prikačiš GPS vidiš kao ravnopravan folder, u koji samo prevlačiš sve što ti treba (a može i obrnuto). Još kad bi BaseCamp mogao direktno da pristupa Google mapama i rasterskim kartama, ništa drugo mi ne bi trebalo. Ima ubedljivo najednostavniji i najbrži interfejs za manipulaciju trekovima (ne mislim samo na transfer, nego i na njihovo editovanje i iscrtavanje).
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by barda »

bluealek wrote:Oregon 300 ima taj neki bag da se pojavljuju "neobrisivi" trekovi :-( Tada je jedini način da rešiš problem da isprazniš čitavu memoriju i ubaciš sve ispočetka.
Šteta što to ne isprave, baš sam i update-ovo softver na Oregonu...
Ja inače za ubacivanje trekova i tačaka u Oregon koristim BaseCamp, jer je ubedljivo najelegantniji. U njemu kad ga prikačiš GPS vidiš kao ravnopravan folder, u koji samo prevlačiš sve što ti treba (a može i obrnuto). Još kad bi BaseCamp mogao direktno da pristupa Google mapama i rasterskim kartama, ništa drugo mi ne bi trebalo. Ima ubedljivo najednostavniji i najbrži interfejs za manipulaciju trekovima (ne mislim samo na transfer, nego i na njihovo editovanje i iscrtavanje).
Nećeš verovati ali u ovoj verziji može :)

Image

Priključio sam Oregona i vidi rasterske karte, čak možeš i da ih prevučeš na komp - može i da importuješ, ali ti za svaku grupu mapa napravi Listu u Library. Podešavaš i providnost rasterske (nivo ispisa)
To mi najviše i smeta što ne možeš sam da praviš foldere i da grupno selektuješ te njegove liste :|
I kada importuješ da importuje sve foldere i trekove u njemu - ovako mi se sve izmeša i biciklistički i pešački....

Ali ovo za rasterske je veliko otkriće :P
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Garmin Oregon 300 - detaljan prikaz

Post by barda »

Base camp kod svakog importa pravi novu listu u njegovom Library.... to je malo glupo - importuješ 10 trekova gpx pojavi se deset lista, i sada iz svake moraš posebno da spajaš materijal....

Možda je najbolje kada se importuju te rasterske karte, u svaku tu listu stavljati i trekove i waypointe (vezane za taj region)?

Kako ti Sale organizuješ podatke u Base Campu?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply