Može li se opravdati lov?

Za izdržljivost fribajkera, potrebna je pravilna ishrana, a ni treninzi nisu na odmet. Ako dođe do povreda, treba znati i pravu medicinu. Ovde spadaju i ostale teme vezane za živi svet.

Moderator: Moderatori

User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by VladaS »

http://www.youtube.com/watch?v=krhKi7mX_NM
User avatar
Muma Paduri
Freetreker
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2009, 20:25

Re: Može li se opravdati lov?

Post by Muma Paduri »

Odličan spot Vlado!!!
A sad odgovor na temu: NE MOŽE (se opravdati lov)

I nema potrebe da se skreće na ishranu, jer ni jedan lovac ne lovi da bi se hranio. Zato pitanje ishrane ne može biti predmet rasprave. Ovde se radi o načinu provođenja slobodnog vremena, a radi negovanja statusa (znamo da ljudi iz poslovnih i političkih krugova šlemenski gaje ovaj "sport"m jer uopšte nije jeftin), ili nekih drugih (ličnih) razloga - što sve zajedno nema veze sa održavanjem životinjskog fonda da ne bi bio prekobrojan i tome slično. To je glupava stvar koju su izmislili oni koji su lov iz hira ozakonili JER JE PROFITABILAN.
E ovo poslednje je krucijalno.
Dakle, donosi pare i dokle god je tako, neće ga niko zabranjivati. Druga bitna stvar je i KO lovi. Prema tome, zaista je bezveze pričati o vegetarijanstvu i sličnim stvarima, jer LOV JE DOBAR BIZNIS A NE NAČIN DA SE DOĐE DO HRANE.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by Dejv »

[ovde je bio jedan duuuugacak post]

Jel neces da jedes meso? Neces - ko te ****. Ja hocu - i neces mi zabraniti to. Ako hocu - umesto da prikoljem svinju otici cu sa puskom u sumu i uzecu sta mi odgovara.

Ostavite nas na miru vi koji ste umislili da ste spasioci zivotinja i planete.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by barda »

Ajd sada da mi neko objasni ovu naslovnu stranu: brinu o divljači a pokolj na slici.
To je kao neka nova vrsta udruženja - bave se zaštitom životne sredine i divljači

Image

A evo i nastavka - u svemu tome je profit - profit će uništiti planetu!!!
Obratiti pažnju na zeleni pasus

Image
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Može li se opravdati lov?

Post by Grujic »

Danas sam u blizini Strazilova u dolini potoka koji ide od cesme u blizini asfaltnog puta ka Strazilovu jedno 500m nize od Partizanskog puta naisao na najgori prizor koji sam do sada video na Fruskoj Gori. Pored potoka su bile dve odrane koze od ubijenih srna a krvi je bilo ko da su ubili slona. Izgleda da je krivolov na Fruskoj uzeo maha. Slika nema jer ono stvarno nisam mogao da slikam.
anadela
Freebiker
Posts: 42
Joined: 06 Jun 2009, 17:53

Re: Može li se opravdati lov?

Post by anadela »

Strasno, pa da ti presedne i setnja i vikend. Bilo bi odlicno da se napravi ceka na ceku. Oni dodju da gadjaju nase cetvoronozne i krilate drugare, a mi gadjamo njih strelicama da ih paralizujemo na neko vreme kao Busmani i onda ih maltretiramo do te mere da im vise nikad ne padne na pamet ni petardu da bace.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by barda »

Image

Prvi pasus obavezno pročitati!

Image
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by alazovic »

Evo sveže priče koja će biti objavljena u jednom kraljevačkom nedeljniku:

************************
Lovci na Goču odstrelili vučicu

Lov na vuka na Goču ima dugu tradiciju koja je vremenom prerasla u jednu lepu manifestaciju koja okuplja sve iskrene zaljubljenike u prirodu i lov.
Dvanaesti po redu ’’organizovani lov na vuka ’’koji je održan u subotu 30.januara 2010.g.okupio je oko dvestotine lovaca iz Srbije.Lov organizuje LU ’’Vojvoda Lune - Vrnjačka Banja’’.
Navedenog dana,rano ujutro lovci izlaze da čekaju vuka.Zbog loših vremenskih prilika,snežnih padavina i magle,vidljivost na terenu je bila smanjena.Lov protiče u pokušajima da se vuk istera na čistinu.Lovci u zasedi strpljivo čekaju,vreme protiče a hladnoća se uvlači u kosti.I kada je već izgledalo da od vuka neće biti ni traga ni glasa pucanj se razleže planinom.Pogodak.Mlad,ali veoma iskusan lovac Bojan Čeperković iz LU koje je organizator lova,odstrelio je vučicu starosti 4-5 godina,tešku oko 35 kg.
Tako je ovaj lov na vuka uspešno priveden kraju.Istog dana u popodnevnim satima organizovan je zajednički ručak za sve učesnike lova i goste u renomiranom vrnjačkom restoranu ’’Kod Koče’’.U višesatnoj srdačnoj,prijatnoj i toploj atmosveri uživali su u lovačkim specijalitetima i neverovatnim ’’lovačkim pričama’’.
************************

Pustio bi ja njih dvesta da malko love po nekom minskom polju...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by IRalic »

Slazem se sa Acom ..

Sad u subotu kada smo se vrnuli nasim biciklima puni utisaka sa prelepog vidikovca,
taman sto smo stigli, kad stize stojadin i jugo, puni "lovaca"
Parkiraju na cistini, i izlaze u punoj ratnoj opremi, a ja stojim na sred puta, cekajuci ostatak ekipe da krene, i samo gledam te "lovce"
Nicim se nisu razlikovali od "ranih pasa" koji su upravo krenuli da spale neko selo, a pre toga sve muske zakolju, a zene siluju,
sve vredno odnesu, a onda i zapale selo za zenama jos zivim ..
Ali stvarno, banda prljavih i musavih likova zaraslih u brade ili cupave kose,
a jedan matori, cim je provirio iz kola zapalio neki smrdljivi cigar, u ruci dvocevka,
preko prsa redenik sa patronama, za pojasom nozetina koje se ni John Rambo ne bi postideo,
a na glavi sajkaca .. i kao odose oni da brinu u prirodi i prirodnoj ravnotezi medju vrstama .. :roll:
Jeeeeste .. dosli su tamo u subotnje popodne samo sa jednim ciljem - da ubiju nesto
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by Gruja »

alazovic wrote:************************
Lovci na Goču odstrelili vučicu

Lov na vuka na Goču ima dugu tradiciju koja je vremenom prerasla u jednu lepu manifestaciju koja okuplja sve iskrene zaljubljenike u prirodu i lov.
Dvanaesti po redu ’’organizovani lov na vuka ’’koji je održan u subotu 30.januara 2010.g.okupio je oko dvestotine lovaca iz Srbije.Lov organizuje LU ’’Vojvoda Lune - Vrnjačka Banja’’.
Navedenog dana,rano ujutro lovci izlaze da čekaju vuka.Zbog loših vremenskih prilika,snežnih padavina i magle,vidljivost na terenu je bila smanjena.Lov protiče u pokušajima da se vuk istera na čistinu.Lovci u zasedi strpljivo čekaju,vreme protiče a hladnoća se uvlači u kosti.I kada je već izgledalo da od vuka neće biti ni traga ni glasa pucanj se razleže planinom.Pogodak.Mlad,ali veoma iskusan lovac Bojan Čeperković iz LU koje je organizator lova,odstrelio je vučicu starosti 4-5 godina,tešku oko 35 kg.
Tako je ovaj lov na vuka uspešno priveden kraju.Istog dana u popodnevnim satima organizovan je zajednički ručak za sve učesnike lova i goste u renomiranom vrnjačkom restoranu ’’Kod Koče’’.U višesatnoj srdačnoj,prijatnoj i toploj atmosveri uživali su u lovačkim specijalitetima i neverovatnim ’’lovačkim pričama’’.
************************
Stvarno morbidan tekst, samo je žalosno što većin ljudi to nikad ne bi mogla da primeti!!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by bluealek »

Gruja wrote: Stvarno morbidan tekst, samo je žalosno što većin ljudi to nikad ne bi mogla da primeti!!
To je tako zato što živimo u jednom morbidnom, duboko poremećenom društvu, koje ne poseduje ni minimum civilizacijske svesti i gde je u glavama pojedinaca destruktivni princip daleko izraženiji od kreativnog. Nemamo ništa od guranja glave u pesak i laganja sebe da nije tako.

Da opet citiram svog omiljenog pesnika Nikolu Vranjkovića:

"Ljudi se dele na glupe i zle.
Ljudi se trude da unište sve."
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by Gruja »

Evo kako sam ja doživeo ovaj tekst:
************************
Lovci na Goču odstrelili vučicu

.... dvestotine lovaca ... izlaze da čekaju vuka ... da se vuk istera na čistinu ... Pogodak ... odstrelio je vučicu....
Tako je ovaj lov na vuka uspešno priveden kraju.Istog dana u popodnevnim satima organizovan je zajednički ručak za sve učesnike lova i goste u renomiranom vrnjačkom restoranu ’’Kod Koče’’.U višesatnoj srdačnoj,prijatnoji toploj atmosveri uživali su u lovačkim specijalitetima i neverovatnim ’’lovačkim pričama’’.
************************
... a mali vučići su očajnički prateći miris svoje majke došli do krvave bare koja ih je istovremeno toliko privlačila, a i toliko plašila. To je sve što im je ostalo od njihove majke... sada imaju još samo hladnoću, nesigurnost i glad....

A oni se goste "kod koče" posle velikog dostignuća!!! Živi bili!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by IRalic »

Takodje je veoma zanimljivo da taj "lov" ustvari podrazumeva da stavis 200 kretena sa puskama da sede u sumi,
i onda cekaju da se negde pojavi vuk.
Kome se posreci da se bas ispred njaga pojavi, taj je junak dana ..
A inace se to zove LOV ili ti HAJKA, tj ubise se od lomatanja po vukojebinama, i goneci besne zveri citav dan,
dok se i zver i oni ne umore, pa konacno i zver i lovac odluce da je dosta bezanja, i treba da se suoce oci u oci, prsa u prsa.
Mislim ovaj, lovac gleda vuku u oci sa par stotina metara kroz opticki nisan, a jedina prsa s kojima se vuk suocava su mozda kakva pileca, koja su mu postavljena kao zamka da ga izmame na cistinu, gde cak i da taj vrhunski strelac promasi prvim hicem,
ima dovoljno vremena da mu saspe rafal dok se vuk ne domogne sume .. junaci ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by bluealek »

Mislim da dokle god postoji jedna grupacija KRETENA kojima društvo dozvoljava da ubijaju unaokolo IZ ZABAVE, ova civilizacija nema MORALNO PRAVO da zakonom sankcioniše bilo kakvu vrstu ubijanja. Ti dvostruki standardi su ono što tzv. "zakonodavcima" i njihovoj izvršnoj vlasti oduzima svaki kredibilitet...
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Može li se opravdati lov?

Post by Gruja »

bluealek wrote:Ti dvostruki standardi su ono što tzv. "zakonodavcima" i njihovoj izvršnoj vlasti oduzima svaki kredibilitet...
Hajde probaj da nekom od njih objasniš zašto je to dvostruki standard... u njihovoj glavi misao se nikad ne bi usmerila ka životinjama
"ne ljudima". Teško da bi ikome palo na pamet da misliš na ostale životinje jer je kod čoveka toliko preovladao antropocentrizam da ga je
nemoguće iskoreniti. Reč ubistvo će se uvek vezati za ljudsko biće, a za pregaženog psa niko neće reći da je ubijen. Pa i da kažu... pa to nije
čovek, ne odgovara se za to!! Dosta od mene, da se ne pravim mnogo pametan. :)
Post Reply