Како педалирање утиче на мускулатуру?

Za izdržljivost fribajkera, potrebna je pravilna ishrana, a ni treninzi nisu na odmet. Ako dođe do povreda, treba znati i pravu medicinu. Ovde spadaju i ostale teme vezane za živi svet.

Moderator: Moderatori

Post Reply
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Како педалирање утиче на мускулатуру?

Post by ludak »

мршав сам, а врло често проводим време у вожњи бицикла, па и знам доста снаге и енергије да изгубим у томе...желео бих да се угојим, пошто сам поприлично мршав...да ли силно педалирање негативно утиче на моју килажу по том питању, и да ли може да ме омете у својој намери да се угојим, пошто је логично да се педалирањем сагоревају калорије?...
мој раст, чини ми се још се није завршио, па би ме још и занимало, да ли вожња бицикла има негативне последице по раст, или позитивне последице или то апсолутно нема везе?

поздрав :D
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Како педалирање утиче на мускулатуру?

Post by Gruja »

Hehe, prijatelju, gojenje dolazi sa godinama...
Ja sam bio neviđeno mršav do pre 3-4 godina, a u tih 3-4 godina sam čak intenzivirao vožnju.
Pre 6-7 godina sam imao 52kg, a sada sam blizu 70kg, pa ti vidi! :)
Ne znam da li ima uticaja što već dve godine živim sa devojkom ili ne, ali pričaju ljudi da kad čovek
počne da živi sa ženom počinje i popunjavanje! :D
Što se tiče rasta, sumnjam da može imati ikakvih posledica.
Ali... nisam ja stručan oko ovih pitanja, samo iznosim svoje iskustvo!
Pozdrav.
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Re: Како педалирање утиче на мускулатуру?

Post by ludak »

хвала на одговору :)
iizuzetan
Posts: 2
Joined: 05 Jun 2010, 14:44
Contact:

Re: Како педалирање утиче на мускулатуру?

Post by iizuzetan »

Po meni je dobro to sto se bavis sportom, to jest sto vozis biciklu. A ako hoces da se ugojis samo povecaj unos hrane. Tako ces dobiti na kilazi ali povecanjem misicne mase a ne masnog tkiva.
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Како педалирање утиче на мускулатуру?

Post by Miloš Manojlović »

ludak wrote:мршав сам, а врло често проводим време у вожњи бицикла, па и знам доста снаге и енергије да изгубим у томе...желео бих да се угојим, пошто сам поприлично мршав...да ли силно педалирање негативно утиче на моју килажу по том питању, и да ли може да ме омете у својој намери да се угојим, пошто је логично да се педалирањем сагоревају калорије?...
мој раст, чини ми се још се није завршио, па би ме још и занимало, да ли вожња бицикла има негативне последице по раст, или позитивне последице или то апсолутно нема везе?

поздрав :D
Kaži mi tvoju visinu i masu pa da izračunam BMI.
alexapi32
Posts: 60
Joined: 26 Jan 2011, 23:44
Location: Pirot

Re: Како педалирање утиче на мускулатуру?

Post by alexapi32 »

Evo ja sam npr. 55kg i imam 15 godina, prosle sezone sam u vremenu izmedju 1 jula i 1 septembra presao oko 1700km. Iz mog skoromnog iskustva mogu da kazem da dok sam vozio intenzivno bajk, moge su mi skroz promenile izgled, kad sam krenuo da vozim butina mi je bila 1/4 manja nego pri pocetku skolske godine, a i nisu mi se iscrtavali misici. Isto vazi i za listove. Bitno je da unosis sto vise masti (znaci jedi sve sto hoces, nemoj da se ogranicavas i jedes nesto sto ti nije ukusno) i stalno nosis dobru kolicinu cokoladica koju ces jesti usput, dok si na bajku. Da ne spominjem da vozenje bajka utice i povoljno na srce, odnosno jaca srcani misic. Da dodam visok sam 182cm, verovatno i koji cm vise do kraja ove godine.
User avatar
Hyperion
Posts: 20
Joined: 13 Jan 2012, 01:15
Location: Severozapad Vojvodine

Re: Како педалирање утиче на мускулатуру?

Post by Hyperion »

Kao sto Gruja rece, sve to dolazi sa godinama :D

Ja sam kao klinac sa oko 14-15 godina krenuo u teretanu i proveo tamo dve godine. Od tada imam ogromne listove i siroka ramena, a kad sam poceo da zivim sa devojkom sam dobio i veliki stomak :D sta mogu kad dobro kuva.

Pre sam dosta vozio bicikl, al' od prosle 2011. godine sam krenuo sa malo ozbiljnijim pedalanjem i nije bilo nikakvih velikih fizickih promena sem sto je tezina varirala od 85 do 92kg.
Post Reply