Re: Vozhnja zimi

Za izdržljivost fribajkera, potrebna je pravilna ishrana, a ni treninzi nisu na odmet. Ako dođe do povreda, treba znati i pravu medicinu. Ovde spadaju i ostale teme vezane za živi svet.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Re: Vozhnja zimi

Post by Serb »

nino wrote:Interesuje me koliko vozite bicikl zimi i kako resavate problem hladnoce.da li kupujete eksluzivnu sportsku opremu ili sta .imate li neki predlog gde nabaviti sportsku opremu a da nije nenormalno skupa.kako voziti bicikl a ne dobiti upalu pluca!
"ekskluzivna" oprema je pozheljna jer omogucjava glavnu stvar veoma se brzo sushi na biciklisti. Imash alternativu da letnji dres i gacje nosish kao donji vesh a preko konvencijalnu odecju. Gde nacji odecju koja nije skupa pa ....... napravi je. Evo i objashnjenje. Od dokolenica (pozheljno pamuchnih) mozhesh napraviti rukave (iseci vrhove prstiju), od pamuchnih dugih gacja mozhesh i charapa mozhesh napraviti zimske duge gacje... itd. Opreme ima svuda ali morash cheshcje obilaziti bici. radnje jer sve jeftino brzo ode.
Shto se tiche upale plucja teshko se dobija ako se pridrzhavash par stvari: morash se par dana priviknuti na vreme (skrati kilometrazhu za 3x i polako je povecjavaj), nema hladjenja (ne mozhesh da stanesh negde na chaj i posle nastavish vozhnju mokar a ohladjen) i nema pretpavanja odecjom (obuchesh se tako da kad izadjesh napolje bude ti hladnjikavo) manje odecje cje sprechiti preznojavanje i pregrevanje.

Poz.
Viktor
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

voznja zimi

Post by misaxtr »

Zimi vozim gotovo kao i u sezoni, sto ce reci samo ne po kisi i totalno bljuzgavom i tecnom asvaltu ili terenu.
Problem hladnoce resio sam na jednostavan nacin: kada je hladno dugi sorts NORTHWAVE sa specijalnim WINDSTOPPER slojem. Jakna GISSEGI koja je napravljena od ovih GORATEX spec. materijala pa je ispod nje dovoljno obuci dres kratkih rukava ako je oko 0 stepeni, ili dres dugih ukoliko je neki jaci minus.
Na nogama termo carape, nisu lose ni spec. kamasne za hladno vreme, a kada vozim po samom snegu montiram obicne pedale i CAT zimske patike koje izdrzavaju sve nalete hladnoce i vlage.
Udisanje hladnog vazduha mi ne predstavlja nikakav problem, pa na lice ne stavljam nikakve zastite u vidu sala i sl. Na glavu ili samo traku za usi ili kapu. Na rukama rukavice od materijala zvanog THINSULATE.
Opremu za biciklizam mozes da nabavis u PLANET BIKE-u ili CAPRIOLO-u, ali nije jeftina.
Kao alternativa ovom gore navedenom mogu da posluze i deblje helanke a preko njih klasican kratki biciklisticki sorts. Gore neka kratka jakna i u zavisnosti od temperature ispod dres dugih rukava ili sl.
Princip skupe opreme nije samo u placanju marke, vec i u samoj efikasnosti iste. Sto si tanje i lakse obucen - to bolje.
Zimi vazi pravilo da kad krenes da vozis - ne stajes, bas zbog hladjenja i moguceg razboljevanja.
Meni se nije desilo da se zbog voanje bajsa razbolim, naprotiv, cak i kad sam ponekad prehladjen, sedam i vozim, jer sam vremenom zakljucio da kod mene to ima pozitivan efekat!
Image

MTB-VRH brate!!!
Post Reply