Trening nakon operacije bruha....

Za izdržljivost fribajkera, potrebna je pravilna ishrana, a ni treninzi nisu na odmet. Ako dođe do povreda, treba znati i pravu medicinu. Ovde spadaju i ostale teme vezane za živi svet.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Trening nakon operacije bruha....

Post by Istar Genome »

Ovih dana odlazim na operaciju herniae (bruha).To je preponska kila koja spada u domen rutinskih operacija.Ono sto me zanima ako neko zna koliko vremena je potrebno za oporavak i sa kakvim treninzima nastaviti u prolece??? :cry:
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ovo ce ti najbolje reci lekar kod koga i ides na seckanje!
Konsultuj prvo njega, i ako jos neko ima slicna iskustva nek se javi...
iizuzetan
Posts: 2
Joined: 05 Jun 2010, 14:44
Contact:

Re: Trening nakon operacije bruha....

Post by iizuzetan »

Danas postoje neke specijalne operacije bruha sa vrlo jakim materjalima tako da se posle toga mogu dizati bilo kakvi tereti kao da i nisi nikad imao bruh.
neostoreus
Posts: 2
Joined: 28 Jun 2010, 11:38

Re: Trening nakon operacije bruha....

Post by neostoreus »

Pozdrav... nadam se da je operacija protekla u redu i da se oporavljas. Reci cu ti svoja iskustva. Dva puta sam operisao herniu u godinu dana na istom mjestu... Doktor nije vjerovao da se ponovo vratilo, iako su uredno stavili mrezicu... Nisam mu smio reci da sam samo par mjeseci nakon operacije vec bio na biciklu. I sad skoro godinu i po nakon druge operacije, ponekad se osjete probadanja, peckanja i zatezanja u predjelu prepona. Nikad više isi... Znači pokusaj se čuvati bar 6 mjeseci nekih većih napora...
Post Reply