Kako prestati pusiti

Za izdržljivost fribajkera, potrebna je pravilna ishrana, a ni treninzi nisu na odmet. Ako dođe do povreda, treba znati i pravu medicinu. Ovde spadaju i ostale teme vezane za živi svet.

Moderator: Moderatori

Post Reply
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Kako prestati pusiti

Post by zotja »

Joooj ljudi kako je vama leepoo :) .Bas vam zavidim.Dokon na poslu udjoh da cituckam i nisam planirao da otvaram slike,sa moba i sporog gprs-a je to bzvz,kad su slike krenule da se otvaraju pao sam na teme.Strava!Bravo!

Ovakvo sto bi me pre resilo cigareta nego bike.Opet pusim malo vise od 3 pakle.Cede me polako,vec 15 god sam na dve a posl.3 god na 3,4 pakle.Sreo me je ortak koga nisam video 5,6 god.Kaze ja sam se ustezao da ti pridjem jer sam video matorog cikicu koji podseca na tebe.Eto,sta cigarete rade.

Sjajne slike,daju mi podstrek i bude mi nadu da cu opet mozda biti ok i prohodati planinarskim koracima.Pozz
User avatar
aleksandar777
Posts: 26
Joined: 20 Aug 2010, 13:52
Location: Beograd, Srbija

Re: Trem,Sokolov kamen i Mosor

Post by aleksandar777 »

Zotjo,

kad budeš rešio da obatrališ cigare ti otidi kod ovih i reši se tog sr....
http://www.allencarrserbia.com/index_sr.php

Možeš na seanse kod njih, a možeš i knjigu da poručiš. Ako ti ne smeta da je čitaš na hrvatskom, javi se da ti pošaljem.

Samo ne znam da li si ti spreman na to... Kako ćeš posle da se žališ/hvališ na forumu koliko kutija dnevno pušiš :)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Trem,Sokolov kamen i Mosor

Post by shebez »

I moji neki prijatelji su se pohvalili da su ostavili cigarete pomocu samo knjige, neznam sta u njoj pise ali njima je pomoglo da ostave cigarete
http://rapidshare.com/files/167399117/C ... Pusiti.rar
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Trem,Sokolov kamen i Mosor

Post by zotja »

Ima 1na poslovicica koja kaze: "Cime se glup ponosi,toga se pametan stidi".Sto ce reci sta,tako se ja osecam (postidjeno glup) posle komentara Ace 3x7 koji rece zavrsavajuci svoj post,sta ako ostavim cigarete,gde cu onda doci da se pohvalim koliko kutija popusim :) .

Jb.g :( ,pojma nemam sto to pisem,valjda samog sebe zalim,kao da mi nema pomoci,vapaj iz rudarskog okna...i taj rad.Jel me neko tera da se samoubivam,jok.Stvarno bzvz izgleda nekom ko ovako nesto procita.Izvinjenje i uz njega priznanje:Jb.g glup sam,nece se ponoviti.

Hvala Aco i Shebez sto ste uskocili da mi pomognete da se resim ovog zla :) .E sad,da nebi kvarili ovako lepu temu pricom koju sam ja zapoceo o pljugama,otvoricu temu u "Svastari" o njima,pa cemo sve ovo ovde sto smo pisali da prebacimo tamo.Moze?Hvala administraciji
User avatar
aleksandar777
Posts: 26
Joined: 20 Aug 2010, 13:52
Location: Beograd, Srbija

Re: Trem,Sokolov kamen i Mosor

Post by aleksandar777 »

:)

Otvaraj temu, pa da nastavimo tamo.
User avatar
aleksandar777
Posts: 26
Joined: 20 Aug 2010, 13:52
Location: Beograd, Srbija

Re: Kako prestati pusiti

Post by aleksandar777 »

Pomoc oko ostavljanja cigareta
od zotja » Danas, , 01:12

Kao sto rekoh u nekoj od prica medju planinarima otvoricu ovde temu u kojoj cemo pisati o duvanu,zavisnosti,posledicama i metodama odvikavanja ili ti skidanja sa tog zla.Pozivam takodje Acu i Shebeza da ponovo ostave adrese preko kojih bi i ostali mogli da se informisu (ako medju nama ima jos strastvenih pusaca kao sto sam ja) kako do mozda 100% sigurnog nacina ostavljanja cigareta,da to ovde ucine.Hvala

Ne bih ja sirio vise pricu mada bi o ovome mogao nasiroko i nadugacko jer se jos uvek osecam glup .
Mnogo je nas koji se osećamo glupo...

Moja priča je sledeća...
Bio sam okoreli nepušač i protivnik pušenja do svoje 30-te godine(trenutno imam 35), i onda propušim(##!#%%!) !
I prošle godine, par meseci sam se kanio da ostavim, pokušavao na par dana da ne pušim, ali se uvek vraćao cigarama.
Do 7.juna. Tada sam rekao neću više da pušim, iskopao na netu knjigu koju sam ti preporučio(čuo od prijatelja da deluje, ali sam bio skeptičan), pročitao u jednom danu. I obatalio cigare. Bez krize, bez gojenja, grickalica, nervoze...
U znak zahvalnosti, poručio sam i platio knjigu. Poput, "ovaj softver je u edukativne svrhe, ako vam se sviđa, kupite ga" :)

Ali...

U kjizi piše na više mesta - SAMO JEDNA - to ne postoji. Ako uzmeš SAMO JEDNU, onda ide još jedna SAMO JEDNA i ode sve u k...
A ta SAMO JEDNAa je bila na moru, početkom septembra. I od tada pa do 31.12 sam pušio oko 5 kom/dan i to samo na poslu.
Sad, možeš reći, 5 je super u odnosu na 3 kutije. Ali zar nije glupo, ako svedeš na 5 kom, onda možeš i bez tih 5.

31.12.2010 kada sam sa posla krenuo kući, sam opet reko sebi - OD DANAS SAM NEPUŠAČ. I to traje do danas, ali, za razliku od prvog puta, kada 3 meseca nisam ni pomislio na cigare, sada poželim da pripalim...
Vreme je da opet sebi jednim čitanjem knjige isperem mozak. :)

Nadam se da će ti moje iskustvo malo pomoći, ali prvenstveno TI treba da presečeš.
Za početek, bar pročitaj knjigu.
Ako ni to ne uradiš, onda sam sve ovo pisao uzalud(i shebez takođe), a tek tada ćeš se osećati mnoogo glupo :)
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Kako prestati pusiti

Post by zotja »

Sakupio sam puno materijala i literature.Svraticu da se pohvalim ako uspem.Pozz svima
Post Reply