Bol u testisu

Za izdržljivost fribajkera, potrebna je pravilna ishrana, a ni treninzi nisu na odmet. Ako dođe do povreda, treba znati i pravu medicinu. Ovde spadaju i ostale teme vezane za živi svet.

Moderator: Moderatori

Post Reply
Biciklista
Posts: 1
Joined: 03 Jun 2011, 19:25

Bol u testisu

Post by Biciklista »

Pozdrav svima,

Vozim biciklo rekreativno. I imam problem. Naime danas sam osetio bas jak bol u jednom testisu posle voznje. A ovo mi se takodje javilo i pre 2 godine kada sam takodje aktivnije vozio biciklo.
Pa me zanima sledece, da li je neko imao slicne probleme i kako uopste zastititi genetalije prilikom voznje. Posto sam citao da je to ustvari deo koji najvise 'strada' prilikom voznje bicikla.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Bol u testisu

Post by shebez »

Ja stvarno nisam cuo da je neko od moji prijatelja imao problem sa time, ti ne oklevaj, vec prevac kod lekara.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Bol u testisu

Post by alazovic »

Takođe nikad čuo za taj problem od mojih poznanika biciklista, ali sve jedno, evo saveta:

- prekontroliši nagib i položaj sedišta
- uporedi visinu i proporcije rama sa svojom visinom (da ti nije bajk mali/veliki)
- pogledaj da li ti je sedište podignuto tako da ti je noga potpuno ispravljena kad na pedalu u donjem položaju zgaziš petom
- kad sediš na sedištu, da li ti odgovara položaj tela kad uhvatiš volan? Da ti nije volan suviše nisko u odnosu na sedište?

Ako je sve ovo u redu, probaj sa zamenom sedišta.

A kod lekara svakako skokni na konsultacije!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply