lakat i ostale WTF neočekivane povrede

Za izdržljivost fribajkera, potrebna je pravilna ishrana, a ni treninzi nisu na odmet. Ako dođe do povreda, treba znati i pravu medicinu. Ovde spadaju i ostale teme vezane za živi svet.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

lakat i ostale WTF neočekivane povrede

Post by Easst »

Potpuno sam zatečen, nakon jučerašnje vožnjice od samo 10ak km, budim se ja jutros, i boli me lakat, ne mogu da ispravim ruku...

Vozio sam oko 1 AM, ne znam, možda je faktor što je bilo previše hladno za biciklu u kratkim rukavima...ali nije da mi je prvi put da kasno vozim a do sad mi ništa nije bilo.

Plus, drugi faktor, pre jedno 4 godine sam lomio taj lakat, naprso je tačnije, ali od kako se sve to opravilo, nikad nisam imao problema sa njim, tipa ono padne kiša a mene boli lakat, ništa od toga.

Ne verujem da je nešto u vezi sa nepodesnim kormanom il lulom, pošto bi se onda ovo desilo mnogo ranije i to na nekoj dužoj vožnji. Mada mislim da mi nije baš idealno namešteno sve to, o tome ću na nekoj drugoj temi.

eh, mislio sam da sam sa svojih dvajes i nešto godina neuništiv :(
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Post by milke »

možda si nezgodno spavao :) ?
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

ma nemam pojma ponadao sam se da će da prođe i jutros kad sam se probudio zaboravio da me boli i ispravio ruku CAP, i onda glasno rekoh: AAAAAAAA, i tako sam se instant razbudio.

Ustvari nije to lakat nego iznad lakta, sad ja ne znam da l su to ligamenti il šta god, uglavnom one žile što napipaš između lakta i tricepsa, tako da to što sam lomio lakat nema veze sa tim

ako ne popusti danas/sutra, idem kod doce

edit: mada sad vidim kači mi i sam lakat zavisi pod kojim uglom krivim ruku. eh eh
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

kazem ja manite se ljudi biciklanja na tim spravama sto donose bol,ale nece neki da slusaju .. :lol:


Igor,biciklista bez bolova,Ralic ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

ah, ipak sam neuništiv 8)

kolko je trajalo, 3 dana? evo prošlo me ovo, probao sam na bicikli, biće da sam se ušinuo od hladnoće, al nije nimalo prijatno, pošto mi se nikad nije desilo da se tu ušinem.

Mazao sam lakat kojekakvim gelovima i mastima, otprilike sve što sam našao u kući a da sam po omotu zaključio da je upotrebljivo za moju boljku.

pouka: mora da kupim neku jaknu za biciklu, tj za mene kad sam na bicikli, ko što su imali u intersportu u merkatoru, koji se sad valjda renovira pa ne radi...
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

Pošto sam završio onih 100km opisanih na drugoj temi, neko vreme mi se kažiprst nevoljno grčio i pomerao tamo vamo, kao i ona žila između palca i kažiprsta, možda one rukavice od hiljadu i nešto kinti ipak služe nečemu :s ja imam one od 400, il možda mekši gripovi?
PSG_bg

Post by PSG_bg »

Easst wrote:Pošto sam završio onih 100km opisanih na drugoj temi, neko vreme mi se kažiprst nevoljno grčio i pomerao tamo vamo, kao i ona žila između palca i kažiprsta, možda one rukavice od hiljadu i nešto kinti ipak služe nečemu :s ja imam one od 400, il možda mekši gripovi?
Znaci ne verujem imao sam isti problem jedno vreme sa tom zilom izmedju palca i kaziprsta.Cima se odjednom ko da sam nervno bolestan.No,u zadnje vreme nemam problem a moguce da je do rukavica jer imam neke za gelom i vrh su.Pre toga sam imao neke socijalne od 200 din.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Da,tako je i moj pokojni deda isto imao grceve u palcu,i kad je vec pomislio da mu je vreme umirati,
onda je provalio 'bent i shvatio da je to pak bilo samo zbog neudobnog bajsa,a ne zbog bliske smrti ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

zaključak: Tvoj deda nije imao rukavice sa gelom :)

Fala za info PSGbg, kupiću bolje rukavice onda nekad u životu, a kakve ti gripove imaš, neke mekše sunđeraste il više tvrđe gumene?

Što se mene tiče za sad mi je šorc prvo sledeće na listi, mada tripujem da mi treba kraća lula

gde ima šorceva tih sa uloškom i to? U intersportu gde sad do sad kupovao bici majice jakne itd imaju samo neke bedno male brojeve od tih baš sa ulošcima
PSG_bg

Post by PSG_bg »

Easst wrote:zaključak: Tvoj deda nije imao rukavice sa gelom :)

Fala za info PSGbg, kupiću bolje rukavice onda nekad u životu, a kakve ti gripove imaš, neke mekše sunđeraste il više tvrđe gumene?

Što se mene tiče za sad mi je šorc prvo sledeće na listi, mada tripujem da mi treba kraća lula

gde ima šorceva tih sa uloškom i to? U intersportu gde sad do sad kupovao bici majice jakne itd imaju samo neke bedno male brojeve od tih baš sa ulošcima
Planet bajk na autokomandi i dorcol ima brdo sorceva.Ali nisu bas jeftini.Oko 2000-2500.Jbg ja ih ranije hteo ali uvek izadje nesto primarnije da moram da menjam ili popravljam na bajsu.Imam tvrde gripove i sundjeraste rukavice sa gelom.
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

blah, kad god sam probo da vozim biciklu sad od kako je malo zahladnelo posle bi me cepao ovaj lakat sa početka teme, mislim, i ne ovih dana kad je baš ladno, nego još pre par nedelja dok je počinjalo da ladi, a majica i ona tanka bici jaknica, mora da kupim neku deblju il nešto
Post Reply