Sterilitet

Za izdržljivost fribajkera, potrebna je pravilna ishrana, a ni treninzi nisu na odmet. Ako dođe do povreda, treba znati i pravu medicinu. Ovde spadaju i ostale teme vezane za živi svet.

Moderator: Moderatori

Post Reply
Vulpes
Posts: 2
Joined: 05 Sep 2008, 09:41
Location: Titel - NS

Sterilitet

Post by Vulpes »

Kada sam pocheo da vozim dosta ljudi mi je reklo "Je l istina da je lako ostati sterila ako vozish dugo bajk", a chitao sam i da testisi ne bi trebali dugo da budu zagrejani shto se deshava prilikom voznje. Interesuju me neshto vishe o tome, da li je neko chuo mozda savete nekog struchnjaka ili chitao vec negde o tome!!!
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Post by VladaS »

Uglavnom, kada je rekreativni biciklizam u pitanju, cak i oni koji voze zavidnije kilometraze godisnje, nece biti vecih problema, osim mozda trenutno neprijatnog osecaja posto sidjes sa bicikla, usled usedelosti i tvrdoce sedista.
Dakle sterilitet u biciklizmu postoji, ali je on ipak redji i medju profesionalcima.
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Lepo su ti napisali i PSG_bg i VladaS. Ja ću samo dodati da ako te baš toliko brine to, uzmi neko sedište sa rupom. Ladi jajca, i nema pritiska, a samim tim i nelagodnog osećaja kad ustaneš... :wink:
Vulpes
Posts: 2
Joined: 05 Sep 2008, 09:41
Location: Titel - NS

Post by Vulpes »

Hvala bando, vec imam to sedishte i dobro se pokazalo kada sam ove godine ishao bajkom na more.
PSG_bg

Post by PSG_bg »

Biodiesel wrote:Lepo su ti napisali i PSG_bg i VladaS. Ja ću samo dodati da ako te baš toliko brine to, uzmi neko sedište sa rupom. Ladi jajca, i nema pritiska, a samim tim i nelagodnog osećaja kad ustaneš... :wink:
Pa naravno da smo mu rekli lepo. Eto ostar komentar,umeren a apsolutno ispravan.To je forumska velicina. A ne da se proserava neko preko binarnih jednacina i onih najgorih retardiranih fora za isfoliranost i onda napises post dve strane o stvari koja se u dve recenice kaze. Ju ki matzo vu jong zao tang. Etyo tako
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Pa naravno da smo mu rekli lepo.
Lepo ali bezobrazno...Eto još jednog oštrog i potpuno tačnog
Ju ki matzo vu jong zao tang
A komimakosako...nekimica mikrompiri...kujgimica nekgimica...i tačka
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Post by markoB »

Vulpes wrote:Hvala bando, vec imam to sedishte i dobro se pokazalo kada sam ove godine ishao bajkom na more.
Da li si ti Milan Lisica?

Citao sam tvoj putopis do mora.
To je decacki san mnogih klinaca, ali se samo nekima i ostvari.
Ako sam dobro shvatio, ti si bez mnogo iskustva i predjenih kilometara krenuo na put dug 736 km.
Krenuo si sam, uspeo da prevazidjes sve pocetne strahove: dal cu izdrzati? gde cu spavati? kako cu se snaci?
Svaka cast!

Ti si jos jedan dokaz da je za putovanje potrebno samo srce i volja.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sterilitet

Post by shebez »

Da li je sterilitet isto sto i erektivni deficit :?:
Evo jedan interesantan clanak, vredi pogledati.
http://www.zdravobudi.hr/Default.aspx?sid=3686
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sterilitet

Post by shebez »

Sta kazu naucnici...
http://www.tportal.hr/scitech/znanost/1 ... rmija.html
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
anadela
Freebiker
Posts: 42
Joined: 06 Jun 2009, 17:53

Re: Sterilitet

Post by anadela »

Na ovu temu bih dodala licno iskustvo. Ne verujem u sterilnost kod muskaraca usled vremena utrosenog na sicu, jer dokaz za to je dete koje je jos uvek u mom stomaku, a treba da se ispili u martu 2011. Moj izabranik, odnosno buduci otac se, mogla bih reci profesionalno bavi biciklizmom i zaista na tom sicu provodi dosta vremena cak i po snegu, pa eto desilo se neplanski bez doktora, tempiranja, budilnika i ostalih gluposti kojima su na zalost izlozeni neki parovi. Sto znaci vise je nego plodan, Bogu hvala :)
Zato dragi drugari vrtite koliko hocete...
User avatar
Vlajko
Posts: 20
Joined: 29 Apr 2011, 19:03
Location: Beograd

Re: Sterilitet

Post by Vlajko »

samo ne valja nositi gumene gace i sl sstvari za topljenje salca :)
Bolje jedno vruce pivo,nego 4 ladna :)
Post Reply