Tricikl za samo 30000 din.

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

User avatar
Dragan K.
Posts: 83
Joined: 18 Oct 2007, 20:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by Dragan K. »

Video sam slike, lepo si odradio upravljanje.
Cekam da resis sve pocetne probleme, pa da i ja stanem u red za trike...
Pozz
Pametan covek nauci i zaboravi, inteligentan se priseca....a glup sve zna!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by IRalic »

Helou ;)


Evo slike, iskopao sam link koji si dao, pa pronasao na limundu.Sve si dobro uradio, osim sto link nije bio ka samoj slici,
nego ka aukciji.
Sliku sa limunda mozes da linkujes tako sto na strani aukcije kliknes na >ogirinalna slika< i onda se sama slika otvara u novom prozoru(ili tab-u)
i onda prekopiras adresu same slike.Dakle zavrsava se sa .jpg :)



Image

A ja evo opet trkac na prednji pogon :D ali ovaj put sa 559 tockovima i visljim sedistem.
Ipak se ispostavilo da danas radim, tako da nista od majstorija do sredine sledece nedelje ..

Tako da eto, mozda sledeci vikend budem mogao, ili nekako tako .. :)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by pedja »

Mene od tricikla zasad odbijaju samo dve stvari: cena i to sto nisu bas za offroad koji mene najvise interesuje. Ovde bas ima nade da se cena dovede u red. CEkam da vidim stace biti sa novijim generacijama, posto prve kao i obicno sluze za eksperimentisanje.

Samo se nadam da i cena nece ici gore kako se modeli budu usavrsavali.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by alazovic »

Peđa, ne samo što nisu za offroad (u normalnom smislu, a ne Igorove downhill varijacije koje je pokazivao na slikama), nego nisu ni za naše uzbrdično-nizbrdične terene.
Iz mog iskustva - vožnje sa Igorom na Fruškoj Gori, njemu je trajkom trebalo mnooooogo više vremena da savlada svaku uzbrdicu i po asfaltu! Da ne bude da sam ja silovao uspon, otprilike da nisam nikako mogao da vozim ni približno toliko sporo kolika je bila njegova brzina. Ravno i nizbrdo smo bili tu negde, imao sam utisak da on ide brže u krivinama zbog aerodinamičnosti, a doduše nismo se baš ni trkali...
Možda i postoje neki modeli koje bi utrenirani triciklaši mogli uzbrdo da voze znatno brže, ali iz onoga što sam ja video - uspon na Goč bi mi trajao letnji dan do podne :) Sama filozofija gradnje takvog vozila mi deluje kao da je pravljen za džabalebarenje, što rekli u kompilaciji dva vica o Crnogorcima (jedan sa zmijom, a drugi sa biciklom) - ležiš, a ideš :D

Naravno, ne mogu ni da pretpostavim bilo kakvu varijantu izlaska na Stolove od Žiče solidnim makadamom na triciklu posle gledanja kako se Igor patio spuštajući se van asfalta oko manastira Mala Remeta na gorepomenutoj vožnji po Fruškoj...

No, ako već ljudi izlaze biciklom na Rtanj ili još gore na Maglič, onda mogu i triciklom na Stolove 8)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by IRalic »

alazovic wrote:Peđa, ne samo što nisu za offroad (u normalnom smislu, a ne Igorove downhill varijacije koje je pokazivao na slikama), nego nisu ni za naše uzbrdično-nizbrdične terene.
Kako koji tricikl i kako koji triciklista :D nemoj da generalizujes ;)

Ono sto si ti video je kombinacija dva najgora, lenji triciklista koji vozi samo po ravnici (jer nema planine odmah tu pored kuce, kao neki .. ;) )
i niskog sportskog trajka, pa sa jos volanom ispod rama, sto nikako nije zgodno za offroad, a pogotovo sa malim gumama napumpanim na 6.5 bara.
A i jako bitna stvar u celoj prici je to da MOZES da ides polako! Na biciklu obicno ne moze da se ide sporije od 6-7km/h
jer em prenos to ne dozvoljava, em nije lako balansirati.
Kad za balansiranjem nema potrebe, a prenos je nizak da mozes komforno da vozis sporije od 5km/h onda to i cinis.
Sto da se znojim i umirem, kad ne moram ;)

Steintrikes MadMax je nesto sto se tera offroad.Full suspenzija, i oko 18-19kg.
Na usponu verovatno nece biti toliko brz kao mtb, ali zato na spustuuuuuu :D
Rado bih vas razuverio prakticnim pokazom ;) ali kao sto Pedja rece u svom prvom razlogu .. :(

Bilo kako bilo, mtb je daleko efikasnija sprava za te stvari i takve terene, ali i daleko neudobnija.Treba razmisliti sta je prioritet.
Nesto kao MadMax moze itekako da bude korisna sprava za ne previse tehnicki zahtevan offroad.
A naravno tu su i dvotockasi. Recimo ima jedan amer koji tera LONG wheel base! bent sa dva 26" tocka i suspenzijom,
i pobedio je na puno maratonskih mtb trka, gde ucestvuje tipa vise stotina ljutih mt bikera ..



Pozzz
Last edited by IRalic on 25 Aug 2009, 00:12, edited 1 time in total.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by IRalic »

Pomenuti trajk u akciji ( a sigurno sam vec davao linkove,al dobro..)

http://www.youtube.com/watch?v=uh47ubjZ ... edded#t=18

http://de.sevenload.com/videos/ohRtxfd- ... -Semmering
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by Gruja »

Da li mi se učinilo ili je onaj u crvenoj jakni pao iza krivine? Drugi minut, 5-6 sekunda u prvom videu.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by IRalic »

Gruja wrote:Da li mi se učinilo ili je onaj u crvenoj jakni pao iza krivine? Drugi minut, 5-6 sekunda u prvom videu.
haha :lol: pazi kad uopste nisam skontao! izvrnuo se kao kolica puna tikava :D
Inace taj trjak koji vozi taj u crvenom je KMX ;) bez bilo kakve suspenzije osim debelih guma, i jos direktno upravljanje pa za zato tako bacaka levo-desno preko dzombi ..

Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by pedja »

Kada pričam o offroad vožnjama ne mislim na downlhill nego na kalsične vožnje gde ima svega i svačega, a koje umeju da budu nezgodne po leđa kada su duge. Tricikl mi tu izgleda zgona pošto je dosta lagodniji za duge vožnje.

Što se tiče brzine, hm.. bicikl je sasvim stabilan na 3 do 4km/h, ne trba preterivati sa ocenom od 7kmh. Uostalom ona i nije bitna, važno je uživanje.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by IRalic »

pedja wrote:Kada pričam o offroad vožnjama ne mislim na downlhill nego na kalsične vožnje gde ima svega i svačega

Takodje pricam o tome :) al eto, oni koji su snimali te akcije nisu nasli inspiraciju u pentranju u prvoj brzini ;)

Mislim da takav trajk moze na svaku freebiking turu. Za bolje puteve i staze moze i samo zadnji amortizer s ameksim sirim prednjim gumama, ukoliko se drzi razumna brzina.
Problema moze da ima samo ako se vozi izuzetno losim putem,sa dubokim kolotrazima, kad kolotrag ne moze da se smesti izmedju dva traga tockova.
Svako vozilo sa jednim tragom je tu u velikoj prednosti, oko toga rasprave nema.
Recimo takodje nisti tricikl tesko da moze da predje preko potoka kao mtb, a da triciklista ne pokvasi zadnjicu ;)
dakle na nekim mestima treba ocekivati nesto drugaciji prilaz i resevanje problema, ali to se svakako nadomesti uzitkom u ostatku voznje :)

Sjajno bi bilo kada bi postojao kakav rent-a-trajk, pa da svako ko ej zainteresovan moze da iznajmi trajk na dan-dva,
i proba ga bas u takvim uslovima u kojima bi inace vozio ..
Ili bar da je covek u prilici da vozi u grupi sa takvim trajkom, pa da svvojim ocima vidi sta moze a sta ne moze.



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
corovicgoran
Posts: 55
Joined: 11 Jul 2009, 21:43

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by corovicgoran »

Pozdrav svima :D Nisam imao vremena ovih dana zavrsavao sam onaj Trajk.Jutros sam isao na probnu voznju nekih 30 km za sat ipo :idea: "nista nije otpalo"...Pozivam sve ko bi zeleo da proba trajk slobodno nek dodje.Igore za tebe je poziv uvek otvoren :wink: Dobra ti ona ideja sa renta-trajkom, mozda nesto poradim na tu temu. :idea: Mislim da ce sledeci biti sa 3 suspenzije. da i to probam :?:
Pozdrav svima :!: :!: :!:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by IRalic »

Helou ;)


Krenuh ja juce za Novi Sad, da kupim gumu za bajs, pa reko kad sam vec na pola puta do Backe Palanke,
a dana jos ima, a noci na pretek ;) da se javim Goranu, pa ako prima goste, da skoknem do njega.
Kaze prima, te prionuh na stiskanje pedala, i posle 40km i nekih sat i petnaest minuta upadnoh u njegovo dvoriste ;)
Trajk stoji pod nastresnicom, sav nov i sjajne farbe.
Posle dva soka od nane i krace price, rekoh daj da ja to provozam, dok je jos dan, mada je sunce vec zaslo,
te su bljeskalice odmah pustene u pogon ;)
Podje i Goran sa mnom, i to na mom dvotockasu ! iz prve covek krenuo, i skrenuo!, i kune se da prvi put lezi na dva tocka :)
S obzirom da je moj bajs sve, samo ne prijateljski nastrojen prema pocetnicima, svaka pohvala ! :)

Trajk je naime vec prodat, tj kaparisan od strane momka iz Zrenjanina, kojeg sam i sam upoznao pre jedno godinu dana,
i jos onda saznao da je zainteresovan za trajkove.
Te je pomenuti mladic iskoristio prvu priliku, i za ne velike novce odlucio da pazari ovaj trajk, bez mnogo pitanja i razmisljanja.

No vratimo se trajku, i porednjenu sa onim sto sam vec video i vozio kod Gorana.
Goran rece da je ovaj tezak negde ko 20kg, sto je daleko lakse od onog "polu tandema" koji sam imao prilike da probam,
i itekako se to oseti cim se nagazi pedala.
Vec na izlasku iz dvorista sam primetio da trajk prosto klizi ko slanina po resetki rostilja ;)
Nesto lepsa pogosnka oprema nego na proslom, pogon sa 3 sajbne, Access diskovi, Shimano 14-28 7 speed racna ..
One alu prednje glave jos nisu stigle na red, ali i ove Favorit rade posao.
Kao sto pomenuh, trajk je daleko lakse klizio od proslog, upravljanje je bilo dovoljno lagano, i sa korektnim osecajem na upravljavcu.
Nesto unapredjena geometrija upravljanja, ali center point-a jos uvek nema, ali ko ima ostrije oko, npr primetice
da i daleko poznatiji i slavniji trajk - AVD Windcheetah takodje nema tu osobinu, nego tek malo nagnute ose kingpin-a
Takodje ima i povezane prednje kocnice koje se aktiviraju jednom rucicom, te u principu nema vuce u stranu kod kocenja
dok oba tocka imajku dobro prijanjanje na podlogu.
Bilo kako bilo, dok se ide pravo trajk klizi, lepo ubrzava i lepo koci, a tek kod skretanja se mozda malo oseti kako tja nedostatak usporava trajk vise nego inace,pogotovo kod slaloma, jer dolazi do veceg trenja na gumama.
U sustini 99% vremena se vozi u pravoj liniji, tako da to je to ;)
Vozikao sam se po Palanci uzduz i popreko, mestani me zaustavljali, ispitivali .. :) i moj sveopsti utisak je dosta pozitivan.
Trajk fino klizi, siroke gume peglaju neravnine, i definitivno nema potrebe za suspenzijom, ukoliko se nema kakvih makadam i slicnih ambicija.
Moze da okrene u uzoj ulici sa dve uske trake, dakle krug okretanja negde oko 4 metra (od zida do zida)
ja bih licno pozeleo malcice bolju okretnost, cisto da moze za cas da se svrne na kakvu cupriju, ostrije okrene, i slicno.
Kineski cajger se malo zbunjivao, i pokazivao svasta, ali sigurno sam ga poterao do 30km/h bez prevelike muke,
i bezbedno se zaustavio sa iste brzine na prvom semaforu.
Dakle trajk radi.Sve funkcionise, i sto bi Goran rekao - nista nije odpalo ;)

Obuzdavanje lanca bi moglo biti bolje, sa vecom "rolnicom" a ne bi skodilo ni crevo da obuzda donji deo lanca.
Sediste je novo i drugacije.Uski metalni okvir, sa zicanom mrezom izmedju, a odgore "tapacirung"
Ne izgleda lose, na ledjima udobno, ali se sundjer suvise sabija, te je pod zadnjicom bilo malo tvrdje,
i mogao sam da osetim cev ispod butina dok okrecem pedale.
Goran je rekao da je sa njegove 30km voznje bilo evidentno da se ledja itekako znoje na tome,
te ostaje da se stvari poboljsavaju i na tom planu.
Goran je vec nabavio jedan primerak Novosport sedista od staklenih vlakana sa sve air-flow tapacirungom,
a montiranje ovog postojeceg je jednostavno, i veoma lako se moze to metalno sediste zameniti kakvim drugim uz izradu prihvata za to sedite.
Sam ugao sedista je dosta uspravan,a pogon nizak, sto mozda ne odgovara svima (ja dobijem tzn recumbent butt posle duze voznje sa takvim uglom)
jer misici zadnjice rade "pod pritiskom"
ali svakako je preglednost sa takvim uglom mnogo bolja, i veoma jasno i dobro se vidi i put i sve oko njega, a narocito sa strane,
a moze cak i bez podizanja ledja sa naslona da se pogleda preko ramena unazad.
Sve u svemu trajk za vozikanje i zabavu/turizam te se ugao sedista sasvim fino uklapa u koncepciju samog trajka.

Pa tako, kao sto sam i rekao, sa svakim novim trajkom je sve bolje, a jedan ram vec stoji u alatu, skoro do kraja izvaren,
glave spremne da se upletu u tockove .. pa eto vrlo skoro neke nove prilike za test voznju :)
Ovo sto sam provozao je svakako vredno para za koje se prodaje, ali ostaje dosta mesta za sitna poboljsanja koja ne bi trebalo da uticu na cenu.
Bitno je da se za te pare dobija trajk koji zaista funkcionise, i moze lepo da sluzi svrsi.
A ovaj konkretan ako vec to nije, onda je opasno blizu tome ;)

Pa tako, do sledeceg nastavka, evo malo slika sa brze foto sesije pod neonskim svetlima Goravnove garaze ;)


Lezeci pozdrav! i specijalni pozdrav za jos jednog lezeceg triciklistu na nasim drumovima! Vlado javi se! :mrgreen:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
VodoBass
Posts: 2
Joined: 09 Jul 2010, 19:50

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by VodoBass »

Pozdrav svim forumašima. :)

Izguglao sam ovu stranicu nekako, odnosno preciznije forum. Moram priznati da sam oduševljen forumom i šta se sve na njemu može naći. Čitanjem postova primetio sam i da su članovi foruma izuzetno prijatni, ljubazni i predusetljivi ljudi.

Elem, da ne bih išao na ovoj temi offtopic dalje, ono što me zanima jeste koja je cena ovog crnog trajka kojeg je izmajstorisao Goran? Inače, Gorane, sve pohvale za majstoriju, zaista cenim ono što radiš.

Za trajkove sam se zainteresovao od skora, tražio sam po netu neke nacrte da bih sam sklepao sebi trajk i tako sam naleteo i na forum. Sad sam u nedoumici, da li da sam sklepam trajk ili da kupim gotov u skladu sa mogućnostma buđelara. Još uvek sam u fazi istraživanja i izučavanja literature koja se nalazi na netu a tiče se ove oblasti :mrgreen: .
corovicgoran
Posts: 55
Joined: 11 Jul 2009, 21:43

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by corovicgoran »

Pozdrav!
Hvala za pohvale pre svega :wink:
Taj je trenutno jos uvek na lageru.Doduse promenjene su prednje glavcine nisu vise celicne,sad su ALU.Tako da je i tezina trajka manja za 2,5 kg. Cena mu je 400 EUR stara je nisam je nivelisao .Toliko je i na oglasima gde ga prodajem,ako si stvarno zainteresovan .Javi se ...
POzdrav
VodoBass
Posts: 2
Joined: 09 Jul 2010, 19:50

Re: Tricikl za samo 30000 din.

Post by VodoBass »

Gorane pozdrav.

U početku sam poslao dva posta na ovoj temi jer nije kao na drugim forumima da se odmah vidi, već mora da bude odobren. Pa sam se iscimao da li će i da se vidi poruka uopšte pa da je pročitaš.

Imam tvoj broj telefona koji sam našao na forumu, pa ću te pozvati ukoliko se odlučim da iskeširam tu sumu za trajk. Ipak nije toliko jeftino, ali ja svačiji rad cenim, tako da pretpostavljam da je to možda i najniža cena koju možeš da ponudiš, da bi pokrio troškove rada i materijala. Ja ću ovih dana da potražim materijal u mom mestu i vidim kolike su cene da sam napravim sebi skroman trajk sa konstrukcijom koju sam našao na netu.

Fora je u tome što imam prijatelja koji se bavi varenjem i bravarijom po zanimanju, pa bi on meni tu konstrukuciju odradio drugarski, na meni je samo da kupim materijal i delove za trajk.

Druga stvar koja me koči pored cene, je put do Bačke Palanke, zbog silnih obaveza ne stižem a i daleko je, ja sam sa krajnjeg juga zemlje :|
Post Reply