gde,kako i koliko

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
User avatar
3ker
Posts: 24
Joined: 04 Jul 2007, 09:28

Post by 3ker »

Hello!
Kao što je i vama poznato počela je sezona biciklizma. A mi smo još od božića u gužvi koja nastaje na početku svake sezone. Svima onima koji su nam pisali a nisu dobili odgovor na svoje mail-ove se izvinjavamo. Na našem serveru spam blocker je vrlo ažuran i blokira i što treba i što ne treba. Za sve što je vezano za prodaju ili neke tehnikalije u vezi kupovine ili narudžbe tricikli i bent bicikli najbolje je pisati na viktor1 manki nadlanu.com. Viktor je naš direktor i čovek koji je zadužen za pregovore i razgovore u vezi naših proizvoda.
A za sve one koji su zainteresovani za velomobile ima jedna novost. Počeli smo da pravimo thunderstorm. Na mad max tricikli je napravljen oklop koji takođe može da se montira i na nomada. U zavisnosti od toga koliki stepen komfora volite. :lol:

Ali najvažnije je da se vozamo....

Znam da ću biti kažnjen sa dodatnih 1000 km zbog toga što nisam u mogućnosti da se pojavim na okupljanju od 1.-4. A i Robert je istog mišljenja samo što će njemu biti lakše preći tih 1000 km. Njegov auto manje troši. :lol:

Pozzzzzzz
Saćuja dati objasnim....
User avatar
Dragan K.
Posts: 83
Joined: 18 Oct 2007, 20:53
Location: Beograd
Contact:

Post by Dragan K. »

Image

Da li imate misljenje o ovom modelu, nekako mi vise lezi (geometrijski)
Pametan covek nauci i zaboravi, inteligentan se priseca....a glup sve zna!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

3ker wrote: Znam da ću biti kažnjen sa dodatnih 1000 km zbog toga što nisam u mogućnosti da se pojavim na okupljanju od 1.-4. A i Robert je istog mišljenja samo što će njemu biti lakše preći tih 1000 km. Njegov auto manje troši. :lol:

C C C!! necuveno .. ;-)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Dragan K. wrote:Image

Da li imate misljenje o ovom modelu, nekako mi vise lezi (geometrijski)

Meni Sprit deluje nekako,simpaticno :)
Takav malecni biciklic za gradsku voznju,ili jos bolje seosku :)

Tesko da moze da bude nesto brz,ali verujem da je ugodan za voznju.
Verovatno pruza slican osecaj kao kad se vozi staromodni "touring" bicikl.
Sedi se uspravno,ruke udodno okacene na upravljac,i samo lagano .. uzivanje u svezem vazduhu ..
na pak tregeru pleteni ceger,sa crvenim kariranim stolnjakom spremnim za piknik .. 8)

HP Velotechnik tradicinalno ima dobru zavrsnu obradu,i lepu farbu,
sto zajedno za jednostavnom i elegantnom linijom cini zanimljiv bicikl.

E sad,sto se "lezanja" tice,mislim da bi trebalo provozati bajk.
Kod tako uspravnog sedista se moze dogoditi da dobijas tzn recumbent butt.
Tj osecaj "usedelosti" nakon malo duze voznje.
Velika vecina tezine tela se nosi na misicima zadnjice,koji rade "pod pritiskom" tela,
te je cirkulacija losija u tom delu,i moze doci do neugodnog bola nakon duze voznje.
Kao i sve ostalo,nekom to moze da smeta,a pak neko mozda nece imati takvih problema.
Slicna je to prica kao i sa visinom pogona.Nekom trnu stopala na visokom pogonu,a nekom ne.
Neko se navikne,neko ne ..

Probati,probati,i samo probati .. nazalost u nasim uslovima to i nije bas tako jednostavno.
Najbolje bi resenje bilo poci na Spezial rader messe,ili ti Spezi,
sajam specijalnih vozila pogonjenih ljudskom snagom,
gde se sjate malte ne svi proizvodjaci,te je u dva dana trajanja izlozbe moguce videti,i probati stosta.
Problem je naravno,sto je taj sajam u Dojcelandu,te se poseta komplikuje vizama,i ostalim troskovima i maltretiranjima.
Da smo normalan svet,cas bi se nekolicina nas strpala u auto,ili jos bolje neki kombi,
i za male novce otisli tamo,ali osto jesmo sve,samo ne deo normlanog sveta .. :(


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Dragan K.
Posts: 83
Joined: 18 Oct 2007, 20:53
Location: Beograd
Contact:

Post by Dragan K. »

Takav malecni biciklic za gradsku voznju,ili jos bolje seosku Smile

Tesko da moze da bude nesto brz,ali verujem da je ugodan za voznju.
Verovatno pruza slican osecaj kao kad se vozi staromodni "touring" bicikl.
Sedi se uspravno,ruke udodno okacene na upravljac,i samo lagano .. uzivanje u svezem vazduhu ..
na pak tregeru pleteni ceger,sa crvenim kariranim stolnjakom spremnim za piknik .. Cool
Ubio si me u pojam. Pomislio sam da sam nasao nesto idealno.
Prvi bent da mi se svideo...
Pametan covek nauci i zaboravi, inteligentan se priseca....a glup sve zna!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Dragan K. wrote: Ubio si me u pojam. Pomislio sam da sam nasao nesto idealno.
Prvi bent da mi se svideo...
oups :-]

Idelano ? pa zavisi sta hoces od benta :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
3ker
Posts: 24
Joined: 04 Jul 2007, 09:28

Post by 3ker »

idealno je ono što ispunjava tri najvažnija uslova i to po sledećem redosledu:
1. komfor
2. komfor
3. komfor

Aj rest maj kejs
Saćuja dati objasnim....
Rekumbentash
Posts: 14
Joined: 09 Mar 2008, 17:49
Location: Sic

Post by Rekumbentash »

3ker wrote:Za sve što je vezano za prodaju ili neke tehnikalije u vezi kupovine ili narudžbe tricikli i bent bicikli najbolje je pisati na viktor1 manki nadlanu.com. Viktor je naš direktor i čovek koji je zadužen za pregovore i razgovore u vezi naših proizvoda.
Eto super, ja mejlo, valjda ce da bude nesto.
A za sve one koji su zainteresovani za velomobile ima jedna novost. Počeli smo da pravimo thunderstorm. Na mad max tricikli je napravljen oklop koji takođe može da se montira i na nomada. U zavisnosti od toga koliki stepen komfora volite.
Koliko planirate da ce da kosta?
User avatar
3ker
Posts: 24
Joined: 04 Jul 2007, 09:28

Post by 3ker »

Rekumbentash wrote: Koliko planirate da ce da kosta?
Još za sad nije poznata konačna cena. Ali cena neće biti zanemarljiva. Računaj odprilike na cenu mad maxa još cena oklopa. :)
Saćuja dati objasnim....
Rekumbentash
Posts: 14
Joined: 09 Mar 2008, 17:49
Location: Sic

Post by Rekumbentash »

3ker wrote: Još za sad nije poznata konačna cena. Ali cena neće biti zanemarljiva. Računaj odprilike na cenu mad maxa još cena oklopa. :)
De bre, dobro to al ja sam jos pre dve nedelje mejlo na viktor1 manki nadlanu kom ko sto si rekao, da se raspitam oko kupovine trajka, i jos nista od odgovora. Dobio sam vec tu na pm od nekoga vas broj ali mi je glupo da zovem bez da smo se culi mejlom.
Ajde ti samo meni molim te lepo napisi koliko bi ja trebao da iskesiram za jednog nomada najosnovnijeg i koliko bi trebao da cekam da bude gotov? Hvala!
User avatar
Dragan K.
Posts: 83
Joined: 18 Oct 2007, 20:53
Location: Beograd
Contact:

Post by Dragan K. »

Stvarno bi bilo lepo da se ovde okace neke osnovne inf., okvirne cene i rokovi za izradu.
Mislim da nas je dosta zainteresovanih, a i da se svi ne mail-ujemo, i da ne jurimo po neazuriranim site-ovima
Hvala!
Pametan covek nauci i zaboravi, inteligentan se priseca....a glup sve zna!
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

e nego nesto mi nije jasno,na pocetku ove teme Igor je napisao da steintrike ima i bicikle,a na nekom drugom forumu lik je reko da mu je zao sto stein ne pravi bicikl,pitam jer je jedan drug zainteresovan za onaj speedster.jos uvek nema pare ali bi trebalo brzo da skupi,a i ja cu se ppotruditi da skrpim neku kintu.i da jel onaj speedster samo kotrljajuci ram 500eur ili kompletan bike.nadam se da cu prodati nesto iz kuce(televizor,frizider,isl.)pa da i ja podlegnem.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

crazy biker wrote:e nego nesto mi nije jasno,na pocetku ove teme Igor je napisao da steintrike ima i bicikle,a na nekom drugom forumu lik je reko da mu je zao sto stein ne pravi bicikl,pitam jer je jedan drug zainteresovan za onaj speedster.jos uvek nema pare ali bi trebalo brzo da skupi,a i ja cu se ppotruditi da skrpim neku kintu.i da jel onaj speedster samo kotrljajuci ram 500eur ili kompletan bike.nadam se da cu prodati nesto iz kuce(televizor,frizider,isl.)pa da i ja podlegnem.

Prave i na dva tocka.I da,Speedster ram ispada 500 ojra,odnosno bar mi je tako Robert preneo onda kada sam to napisao.
Dakle pogonske delove treba dodati na tih 500 ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Rekumbentash
Posts: 14
Joined: 09 Mar 2008, 17:49
Location: Sic

Post by Rekumbentash »

IRalic wrote::-)
Dakle od specificnih delova moras kupiti sediste.Ja sam moje platio 25 evra u Poljskoj,kod proizvodjaca.
Moze decko i da salje ovde,ali mi se cini da je tada cena 35 evra + postarina i carina/pdv
Moze neki link za ova sedista?
Hvala!
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

mozes i da napravis sediste od stvari koje ti se vuku po kuci,ako imas vestine moze da ispadne mnogo dobro iskopacu negde sa foruma neko je pravio imas celu semu i sediste divno izgleda(jeste da nije neki kompozit ali radi posao i izgleda dobro),tako da ti ja preporucujem da ustedis 35eur i pokusas nesto sam.
Post Reply