Gde napraviti vanredni izlet?

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Za učešće na kom vanrednom izletu tokom letnje sezone 2009. ste zainteresovani?

Pešter - Jadovnik
10
67%
Dukat - Besna Kobila - Vlasina
3
20%
Kukavica
2
13%
 
Total votes: 15

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Gde napraviti vanredni izlet?

Post by bluealek »

Pored ovo malo bajkerskih izleta koji se nalaze u našem zvaničnom godišnjem programu, mogli bismo da odvojimo neki prošireni vikend u toku leta da napravimo neku vožnju po nekom udaljenijem, a lepom i egzotičnom delu Srbije koji se retko posećuje na dva točka. Ovo je prilika da se izjasnite gde biste najradije krenuli na Freebiking turu - od vaših glasova zaista zavisi izbor destinacije!

Ako niste zadovoljni izborom destinacija, izvolite, predlažite - svaki vaš predlog biće dodat u listu za glasanje, a glasanje neće biti restriktivnog tipa, odnosno ako ste već dali svoj glas nekoj od destinacija, moći ćete i da se predomislite. Kada se iskristališe neki termin koji odgovara dovoljnom broju potencijalnih učesnika, na osnovu rezultata glasanja i vaših predloga biće doneta konačna odluka.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by bluealek »

Samo dva glasa otkako je postavljena tema? Jel to znači da destinacije ne deluju dovoljno atraktivno, ili da na ovom forumu nema ljudi koji su zainteresovani za pedaliranje po pravim terenima?
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by rajko55 »

Sale nisam glasao do sad jer su mi sve tri opcije interesantne tako da koju god izaberete a ja budem u Srbiji idem.pozdrav
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by barda »

Ja sam za Pešter, mada je tura planirana za jesen, ali valja videti te lepote i u leto!

Taj plan je za početak jula?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by bluealek »

Na jesen je planiran krug oko Sjeničkog jezera, a ovde sam imao na umu više onaj "hard-core" Pešter, sa prolaskom kroz Karajukića Bunare i jednim lepim putem obodom Đalovića klisure na granici Srbije i Crne Gore kuda sam prošao u maju vodeći jednu klijentkinju. Odatle bi se moglo produžiti preko Jadovnika, možda čak obići i Sopotnicu. Putevi su sjajni za bajs, a prizori fenomenalni.

Što se termina tiče, da, prevashodno sam mislio na onaj prvi vikend u julu u vreme kada se organizuje čoporativni planinarski izlazak na Rtanj. E sad, ako ovde postoji interesovanje da se ipak umesto ture po Pešteru napravi neko bajkersko pridruživanje tom čoporu, neću protivurečiti :)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by shebez »

Ja sam za Pestersku visoravan, privlacime deo puta izmedju Tutina i Sjenice, ali i prema Prijepolju, poseta manastiru Mileseva ili da se spustimo na Uvac. Toliko puta sam gledao onu fotografiju kako Uvac vijuga levo desno kao zmija, a nikada nisam bio tamo...
Ma ceo kraj je fenomenalan, bilo gde. Ili ako vecina odluci neku drugu destinaciju Ok, docice sve na red...
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by Nikola »

Meni ove planine ništa ne znače zato što nemam pojma gde su i kakve su ali sam raspoložen za svaku vrstu egzotičnog putovanja :) .Ako bih se ja pitao vozio bih Taru (pošto sam samo jednom išao) i to povezao sa Zlatiborom i možda još nekom planinom tu u blizini :) . Ali kažem ne sumljam da ćete i vi izabrati neku odličnu destinaciju i varijantu. Taj prvi vikend u julu verovatno odgovara, obrati samo pažnju Sale na termin Egzita :) .. ne zbog mene ja ne znam ni da li ću ići( a voleo bih).. nego zato što je to već ustaljeni festival na koji dosta mase ide.. e sad ne znam možda sa freebikinga iko ne ide pa nema veze. Pozdrav
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by Dejv »

Sto ce reci da je termin exita idealan termin za voznju jer ce svi biti u Novom Sadu - a nikoga dole na jugu ; )
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by capricorn »

Voleo bih da se izvede tura na jugu, bilo jedna ili druga. Malo je onih koji pedaliraju sa vama a da su "odozdo ". Glasao sam za jug :D
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by Blaza »

Pester je sasvim ok, s obzirom da su tu ionako najnize temperature, pa je nastupajuce vreme prikladno za bajking
pozz svim entuzijastima na 2 točka
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by bluealek »

Ok, pošto vidim da glasanje ide na Peštersku stranu, hajde da vas malo ložim 8) . Za prvi dan već imam gotovu varijantu koju sam proletos prošao sa nekim klijentima, mnogo lep krug od Sjenice do Karajukića Bunara, a zatim natrag preko Bara, makadamom koji obodom Đelovića klisure ide iz Crne Gore ka Sjenici. Oko drugog dana se lomim šta da radim, sve mi je nešto u glavi da se prođe Od Sjenice ka izvoršitu Uvca pod Jadovnikom, jer mi rendžer Sretko reče da je taj kraj fenomenalan. Posle bi se obroncima Jadovnika s jugozapadne strane moglo sve do Sopotnice, recimo nešto u ovom fazonu:

Image

Varijanta sa spuštanjem skoro do Brodareva nas vodi nekim fenomenalnim putevima koji idu po samoj oštrici grebenova (ali se spuštamo na 600 m pre nego što krenemo ponovo da se penjemo ka 1200 m), a ona gornja varijanta drži visinu po visokogorskim livadama Jadovnika tako da je ukupan uspon tog dana smešno mali, ali je kvalitet puta gore znatno lošiji od onog zaobilaznog. Kraćom varijantom je jedno 35 km, dakle moglo bi se tu razmišljati čak i o odlasku do Sopotnice i povratku putem s druge strane (preko Aljinovića) u istom danu.

Ako bi nam Sopotnica (ili Prijepolje) bila krajnje odredište, onda bismo jednostavno MORALI da organizujemo varijantu s minibusem, da bi prevoz došao iz Sjenice na kraj maršrute da nas pokupi drugog dana. Ali to bi značilo da MORAMO desetak dana pred put da imamo konačan spisak učesnika, jer autoprevoznike zaista ne možemo da za***avamo premišljanjem do poslednjeg časa, pogotovo u letnjoj sezoni kad su im vozila uglavnom bukirana dosta unapred.
dr iggy
Posts: 2
Joined: 16 Jun 2009, 09:43

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by dr iggy »

ej, posto sam ja novi u smislu ucestvovanja na ovom sajtu, jer bas i nemam obicaj, a bogami ni vremena da se nesto posebno posvetim netu, za pocetak mi odgovori(te) samo na jedno pitanje koje ce vam se, mozda, uciniti smesnim, ali...

naime, kad opisujete ove nadasve zanimljive turice, da li vi podrazumevate asfalt, a moze se desiti i alternativa, ili zemlju. ovo pitam jer ja najvise vozim, a i volim - asfalt, nisam bas za lomatanje po zemlji, ali jako volim planine, i naravno freebiking...

do sad sam uglavnom vozio vojvodinu - bodjani, sombor, apatin, novi sad, subotica, palic, kovilj, a trebalo je ovog vikenda i da odem do vrsca i okoline, ali me zeznula kisa... nadam se tome sledeceg vikenda.

no, iako obilazim manastire, vojvodina je poprilicno dosadna, bar meni, smorio sam se kada sam skapirao da duz desetina kilometara puta nemam gde da naslonim bajs, koji, avaj, nema fabricki ugradjene nozice (anolis, ali sredjen), tako da jedba cekam da obidjem sta imam pa da krenem da se spustam dole, ka jugu...

pozzz

I.
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by x3m_optimus »

Pa nije smesno pitanje, ok je, jer ko pita ne skita :)

Imas druze slike sa nekih od nasih voznji pa mozes sam da se uveris gde i kuda idemo. Sama rec "freebiking" ti otprilike objasnjava sve :D
Uglavnom su to neki makadamski putevi, neki bolji neki gori, mozda negde uhvatimo i asfalta, ali ne u nesto preteranoj kolicini :)

Uostalom, tu su iskusniji vozaci, sa malo vise predjenih tura koji mogu reci koju rec na tu temu.

A ja sam sada komunicirao sa Rajkom koji mi je i javio za ovo. Slazem se sa izborom, Pester je skroz ok. I uklapa mi se taj vikend dobro jer (za sada) nemam nista u planu i bicu kao nov (nadam se) za tu turu.

A Sale, nema ljudi ovde jer si malo 'zavukao' ovaj topic... Ja trazio sinoc, al' ga ne nadjoh :? Sad mi Rajko rece gde je i kako se zove.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by bluealek »

dr iggy wrote: naime, kad opisujete ove nadasve zanimljive turice, da li vi podrazumevate asfalt, a moze se desiti i alternativa, ili zemlju. ovo pitam jer ja najvise vozim, a i volim - asfalt, nisam bas za lomatanje po zemlji, ali jako volim planine, i naravno freebiking...
Neću baš kao neki moji drugari da kažem da mrzim asfalt, ali je asfalt u suštini kontraindikovan sa idejom Freebikinga :) . Naime, asfaltni putevi se uglavnom prave u naseljenim područjima, odnosno u svrhu međusobnog povezivanja naseljenih područja. Pošto mi pre svega imamo neutoljivu žeđ za divljinom, nepoznatim, neispitanim, gde bajkerski točak pre nas nije kročio, nekako silom prilika verovatnoća da će se na takvim mestima naći asfalt teži jednocifrenom procentu :roll: .

Dakle, barem za sebe mogu reći da, iako ponekad asfalt doživim kao olakšanje nakon celog dana lomatanja po nekom kamenjaru ili blatu, 90% onoga što prevezem je upravo ono potonje, i jaaaako mi prija. Asfalt tolerišem samo u slučajevima kada su u pitanju sasvim sporedni lokalni putevi, gde ne prođe više od jednog automobila u 5 minuta (a po mogućnosti ni toliko).
dusan gm
Posts: 1
Joined: 21 Jun 2009, 10:26
Location: G Milanovac

Re: Gde napraviti vanredni izlet?

Post by dusan gm »

Pozdrav svima!Ja sam novajlija na ovom forumu.Svidjaju mi se akcije koje organizujete pa se nadam da cu se uskoro nekoj i prikljuciti.Sto se konkretno ove teme tice mene interesuje koliko bi vikend bio produzen i od prilike koliko bi to kostalo.
Hvala
Post Reply