TRIP sa tri T - Tekeriš - Tršić - Tronoša

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

TRIP sa tri T - Tekeriš - Tršić - Tronoša

Post by barda »

Posle posete ostrva Krf, u nama se ponovo probudila želja da posetimo Tekeriš, i to baš 15.avgusta 2009.god, 95 godina posle početka ove čuvene bitke i prve pobede saveznika u Velikom ratu. Malo smo se prošetali i stazama planine Cer, ali posetili smo i druge velikane ovog kraja - Tršić i rodnu kuću Vuka Stefanovića Karadžića. Iznenadili smo se lepotom kraja i nije nam trebalo puno da odlučimo da se od Vukove kuće prošetamo do manastira Tronoše i potsetimo kako je tim stazama išao i sam Vuk - na putu do škole.
Naravno, napili smo se i vode na česmi devet Jugovića, na povratku probali šljive kao i rakiju od suvih šljiva i posle to sve začinili ručkom.
Ostalo je još štošta da se vidi u tom kraju, tako da ćemo se tamo vratiti.... sigurno! :wink:

http://tripns.fotopic.net/c1748642.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: TRIP sa tri T - Tekeriš - Tršić - Tronoša

Post by rajko55 »

Odlican prikaz istorije Barda a i fotke.pozdrav
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: TRIP sa tri T - Tekeriš - Tršić - Tronoša

Post by barda »

Kao nastavak istraživanja Podrinjskog kraja, pretraživao sam Internet i naišao na kartu turističkih potencijala opštine Loznica, Krupanj, Mali Zvornik, Ljubovija
http://www.ciklonaut.com/projekti/drina/karta/drina.htm koju su izdali Gradska uprava Loznice u saradjni sa ciklonautom Jonetom.

Poručim kartu i stigne za par dana.
Ovim putem bih se javno zahvalio gospođi Danijeli Milutinović koja je poslala kartu bez ikakve novčane naknade (nemojte sada svi da nagrnete na broj telefona :D )

Karta sadrži 19 biciklističko, pešačkih staza i jednu za ATV vozila (u Vukovom Tršiću). Ostalo piše na linku...

Ovo je taman lepa dopuna Freebiking atlasu koji nije pokrio ovaj deo Srbije i predlog Saletu da uspostavi saradnju sa Jonetom (čitali smo o specifičnim odnosima, ali eto povoda za saradnju...)

P.S. Da li neko možda zna gde može da se nabavi i ova karta Tarocikl. Ja sam je video pre par godina, nisam je kupio, ali bih je rado posedovao...
http://www.nptara.rs/npoffer.php?ss=8 (ili ako neko prolazi pored informativnog punkta NP Tara neka uzme jednu i za mene :D )
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: TRIP sa tri T - Tekeriš - Tršić - Tronoša

Post by rajko55 »

Pozdrav Barda :) da ne bi smarali ljubaznu gospodju Danijelu ti lepo iskeniraj kartu u punoj velicini i lepo postavi ovde a mi cemo je skinuti i odstampati kome treba :D .pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: TRIP sa tri T - Tekeriš - Tršić - Tronoša

Post by bluealek »

barda wrote:Ovo je taman lepa dopuna Freebiking atlasu koji nije pokrio ovaj deo Srbije i predlog Saletu da uspostavi saradnju sa Jonetom (čitali smo o specifičnim odnosima, ali eto povoda za saradnju...)
Sa ovim predlogom se ne treba obraćati meni, jer ja nikad nisam bio prepreka za tu saradnju. U svakom trenutku sam bio spreman da se razjasne svi nesporazumi, za razliku od njega - on je taj koji se ponaša kao da sam antimaterija svaki put kad me sretne i ignoriše svaki moj pokušaj privatne komunikacije. Zato mi se čini da je problem ipak pre u domenu psihijatrije.
Post Reply