Kanjon Nevidio

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Kanjon Nevidio

Post by barda »

Planiram jednu TRIP akciju (a možda se još neko pridruži) da ove godine prođemo kroz kanjon Nevidio!

Naime, pre par godina sam bio na ulazu i malo zavirio u kanjon Nevidio, prošle godine išao sa Gocom kroz kanjon Brnjice i super je bilo (http://tripns.fotopic.net/c1749599.html), sve to podgrejano odličnom Memedovićevom emisijom na RTS-u Sasvim prirodno (Prvi i drugi deo) i dođe ideja da probamo i mi.

Poslao sam upitni mail na ovu adresu (http://www.nevidio-canyoning.com/kanjon_nevidio.html) ali nisu mi još ništa odgovorili, ali videh da je naš drug Aleksandar Lazović u timu naših kanjonara (http://www.xcanyoning.com/default.htm) kao tehnička podrška :D

Pitao bih tehničku podršku koliko ljudi mora biti u grupi, koje je vreme najbolje za prolaženja (zbog vodostaja - možda avgust), koji bio program, da li je moguće naći smeštaj tamo u selu Pošćenje i naravno kolika je cena vođenja.

Ovde je neka okvirna pozivnica :wink:
TRIP 2010 - leto u kanjonima.pdf
Last edited by barda on 11 Feb 2010, 07:19, edited 1 time in total.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kanjon Nevidio

Post by arxmilan »

uuu..ja ove godine moram da posetim kanjon Brnjice, a mozes da racunas da bih se pridruzio i ovom izazovu :)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kanjon Nevidio

Post by shebez »

Barda nesto ti sa pozivnicom nije bas Ok...
Nece da radi...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kanjon Nevidio

Post by arxmilan »

da. pozivnica ne funkcionise, ali...bitno da smo pozvani :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Kanjon Nevidio

Post by alazovic »

Moram da vidim sa Raškom kada je planirao da vodi u taj kraj. Planirajte da ne može pre nego što se otopi sav sneg sa Durmitora, a ne bi valjalo ni da je padalo previše kiša u protekloj nedelji.
Dobijete i kompletnu opremu (neopren odela, šlemove, užad), samo je potrebno da se skupi grupa. On i ne voli da vodi neke velike grupe zbog same sigurnosti ekipe. I ovo - ko vam god kaže da možete da krenete u neki takav kanjon bez neopren odela - znajte da vam ne misli dobro...
Mada vam je Nevidio klasična turistička tura, ništa strašno. Par skokčića i to je to. Pogledajte na http://www.xcanyoning.com Bogutovski potok - to je uživancija, a uzgred, iznad ulaska u kanjon ima kuća sa devojkom za udaju. Lepa, nema šta, a još ako ponudi hleb i sir i kajmak - extreme 8)

Ajd pitaću ga koja mu je tarifa kad ga navatam, mislim da je ovih dana išao da da penje vodopad Jelovarnik na Kopaoniku jerbo je zaledio, a to on ne sme da propusti...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kanjon Nevidio

Post by rajko55 »

Aco vidi sa Raškom juli ili avgust kad se vratim iz Barse pa da vam se pridružim,a i obično se i ide jul-avgust.pozdrav
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kanjon Nevidio

Post by arxmilan »

e nemojte da me palite ovoliko !!! :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
pingvin13
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2009, 09:34

Re: Kanjon Nevidio

Post by pingvin13 »

E pa momci, nije u redu da idete sami :D ! Volela bih da odem tamo, pa se, eto, i ja prijavljujem!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kanjon Nevidio

Post by barda »

Da vidim da nešto nije ok.
Evo drugi pokušaj

Image

Ja sam nešto planirao da spojimo sa Zelengorom (plan 19-22 avgust), taman ćemo biti u tim krajevima.
A i nisam očekivao ovoliki odziv :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
anadela
Freebiker
Posts: 42
Joined: 06 Jun 2009, 17:53

Re: Kanjon Nevidio

Post by anadela »

Ja sam vise nego zadovoljna bila sa Raskovom organizacijom, nadam se jos kojom i svakom bih toplo preporucila da ode, a pogotovo do Bogutovskog potoka, odande ne zelite da izadjete jer je kao iz bajke, tako da ako vreme dozvoli rado bih ponovila, a i malom Pingvinu ce dobro doci drustvo :)
Posle tog vikenda nije mi trebala ni jedna akcija neko vreme jer sam se previse napunila energijom :)
A sto se tice prenocista Barda, satori su najbolja stvar!!!
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Kanjon Nevidio

Post by pedja »

alazovic wrote: Mada vam je Nevidio klasična turistička tura, ništa strašno. Par skokčića i to je to.
Da nisi pomesao Nevidio sa nekim drugim kanjonom? Ja nesto ne bih preporucio neiskusnima da idu u Nevidio tek tako.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Kanjon Nevidio

Post by alazovic »

JA napomenuh UZ OPREMU, ISKUSNOG VODIČA I PREDUZETE SVE MERE ZAŠTITE I OPREZA!!! To i ponavljam :!:
Izvinjavam se ako je to neko shvatio drugačije.

Ono što sam rekao - Nevidio je turizam u ekstremnom kanjoningu odnosu na Bogutovski potok i još par drugih po Crnoj Gori.

Pozdrav,
L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Kanjon Nevidio

Post by ywanho_bg »

Mogu samo da kazem da sam se poprilicno napalio na kanjoning kada sam video sta on podrazumeva. Dosta se krecem po ovim nepristupacnim terenima, ali ovako nesto jos nisam imao prilike da radim. Jel se zna kada krece sezona kanjoninga kod nas?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kanjon Nevidio

Post by barda »

alazovic wrote: Ajd pitaću ga koja mu je tarifa kad ga navatam, mislim da je ovih dana išao da da penje vodopad Jelovarnik na Kopaoniku jerbo je zaledio, a to on ne sme da propusti...
Vrati li se ovaj tvoj sa Jelovarnika? :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Kanjon Nevidio

Post by alazovic »

Produžio na Ostrovicu :lol:

http://alazovic.fotopic.net/p63519793.html
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply