Beograd-Budimpest-Bratislava-Bec (nasipom)

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Beograd-Budimpest-Bratislava-Bec (nasipom)

Post by ludak »

поздрав свим фрибајкерима :D

већ неко време меркам ову туру и ако Бог да здравља и могућности, пробаћу да је изведем у блиској будућности...наиме кренуо бих из београда (од куће) горњом страном дунава па све до беча пратећи насип дунава тако што ћу проћи кроз будимпешту и братиславу на свом путу...просто и једноставно, на пипиру тако изгледа али у пракси нисам сигуран...једино је пејзаж мало монотон а иначе нема неких узбрдица и значајних потешкоћа...каква су ваша искуства са педалирањем насипом и ако имате неки савет слободно га поделите и напишите шта вам падне напамет...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Beograd-Budimpest-Bratislava-Bec (nasipom)

Post by shebez »

Imas eurovelo 6, pa pogledaj kuda prolazi trasa...
http://www.eurovelo6.org/
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Re: Beograd-Budimpest-Bratislava-Bec (nasipom)

Post by ludak »

знам за еуровело 6 али на том сајту нема детаљне карте, она треба да се купи посебно...а иначе чуо сам да су те карте лоше и да нису детаљне...заправо одабир трасе ми није проблем јер бих ја (не укључујући граничне прелазе) ишао искључиво насипом који прати реку...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Beograd-Budimpest-Bratislava-Bec (nasipom)

Post by shebez »

Ok je ideja voziti nasipom, samo se plasim da nemas bas celim tokom nasip ili uredjen nasip kuda bi mogao da vozis. Bila bi super avantura voziti konstantno pored reke ali plasim se da to istrazivanje nasipa ne bi se moglo vremenski predvideti i pitanje je koliko bi trajala ta voznja?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply