PDF tekstovi iz Auto Bilda

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

PDF tekstovi iz Auto Bilda

Post by bluealek »

Razmišljao sam gde ovu informaciju da okačim, ali pošto tu najviše ima upravo geografskih podataka, valjda je najprimerenije u "Gde i kuda" :-)

Postavio sam na sajt stranicu koja trenutno ima 46 PDF-ova raznih vrsta napisanih tokom 3 godine mog rada za Auto Bild - 4x4 vodiča, reportaža, edukativnih tekstova, uvodnika iz vremena dok sam uređivao 4x4 sekciju. Nisam stavljao testove automobila, jer je to ipak tematika koja ovde nije pretarano interesantna, a i većim delom više nije aktuelna. Evo gde se sve to nalazi:

http://www.freebiking.org/auto-bild-4x4

Ja sam malo pregledao i ispravio nekoliko grešaka u linkovanju, ako naletite na još neku (da tekst neće da se otvori) slobodno mi skrenite pažnju.

Mali savet za korisnike Google Chrome-a: bolje koristite Adobe Reader-ov PDF plugin za web čitače nego integrisani Chrome-ov, jer Chrome PDF Viewer ne otvara dokumente onako kako su snimljeni, već stranicu po stranicu (nemate mogućnost da u njemu vidite dve naspramne stranice istovremeno na ekranu). Da biste isključili Chrome PDF Viewer, kucajte u URL liniji about:plugins i naći ćete ga negde pri dnu; njega isključite, a Adobe Reader plugin ostavite aktivan, kako bi ovaj preuzeo otvaranje PDF dokumenata. Nemojte da vas zbunjuje što se ovaj zove "Adobe PDF Plug-In For Firefox and Netscape "9.4.1"" - radi i sa Chrome-om.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: PDF tekstovi iz Auto Bilda

Post by barda »

Sjajno Sale!

Sada mogu da pobrišem sve moje skenirane stranice - ovo je mnogo kvalitetnije i praktičnije u pdf-u! :D

Daj bože da bude i neki novi nastavak.... :!:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: PDF tekstovi iz Auto Bilda

Post by barda »

Ne rade linkovi:

Kroćenje Besne kobile
Grebenom Valjevskih planina
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply