Vase voznje?

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Vase voznje?

Post by ywanho_bg »

Kojom stazom od Sakinca? Onim pesackim serpentinama ili neka druga staza?
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Re: Vase voznje?

Post by kunalagon »

Pesackim serpentinama, da.
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Vase voznje?

Post by ywanho_bg »

Fin putic, mnogo volim da se spustam njime odozgo, pogotovo njegovim precicama ! ! ! :D
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Re: Vase voznje?

Post by kunalagon »

ywanho_bg wrote:Fin putic, mnogo volim da se spustam njime odozgo, pogotovo njegovim precicama ! ! ! :D
I ja volim da se spustam tuda, samo odozdo.
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Vase voznje?

Post by ywanho_bg »

Lapsus calami. Htedoh da napisem da volim da vozim tuda odozgo, ili da se spustam, pa napisah i jedno i drugo. :D :oops:
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Re: Vase voznje?

Post by ludak »

баш сам данас ишао први пут бициклом на авалу из жаркова а досетио сам се да идем путем куда нико не иде, а тај пут се зове пут тик уз корито топчидерске реке...наравно, скренуо сам горе ка реснику, ишао после путем поред институт, па уз авалу а и наравно дошао до торња и споменика незнаног јунака...ово је први пут да идем бициклом до авале...значи идете уз топчидерку и да вас не боли глава, само пазите да не склизнете у воду...с обзиром да се блато још није осушило беше ово врло прљаво искуство...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by shebez »

ludak wrote: а досетио сам се да идем путем куда нико не иде, а тај пут се зове пут тик уз корито топчидерске реке.
Ja sam se vec vozio tik uz topcidersku reku i nikome ne bi preporucio, nezna se sta je gore da li sva ta kanalizacija koja se uliva u vodu ili citave deponije djubreta koje se slivaju prema Savi... Znaci osecao sam se kao Wall-e ...
Znaci korito reke obidjite u sto sirem luku a posvetite se voznji po Avali ili okolnim brdima.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Re: Vase voznje?

Post by ludak »

ја искрено мислим да не треба заобићи корито реке у широком луку...напротив, препоручујем људима да возе овуда, нема живе душе, баш му дође ко нека скривена бициклистичка магистрла...само ако возите чините то брзо јер ако идете споро нећете држати правац и скренуће вам дочак низбрдо а и ако се то деси постоји могућност да заокренете док бицикл иде низбрдо...
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Vase voznje?

Post by zotja »

Ja nocom do trafike po pljuge al gledam da to bas ne bude prva koja radi nego okrecem jedno 10tak autobuskih st.od kuce.Onda mi se otvori strast za osvajanjima prostora pa nastavim do vodo tornja na Kostunjaku i nazad.Puna kapa za avanturistu poput mene.Pojma nemam koliko je to,nemam cajger,mrzi me da ga skinem sa drugog bikea koga ne vozim.Jednog dana cu valjda stici do Ade.Kad bi mogao na neku foru da uturim sluske u glavu i da pratim saobracaj oko sebe...dao bi mu ga po goa tranceu i tad bi ladno isao u Zemun po pljuge svako vece :) .
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Nitro No1 »

prosle nedelje, krenuo da se vidim sa drugaricom u Leskovcu i vozimo zajedno, medjutim nismo uspeli da se nadjemo, nesto joj nije bilo kao dobro, ili se uplasila distance. Staza je bila uglavnom asfaltna i to: Lebane - Leskovac - Bojnik - Vujanovo - Radan Planina - Lebane. Ukupna duzina staze je 86 km, stim sto je Lebane - Leskovac ravno, Leskovac - Bojnik malo sa usponom, a onda iz Bojnika uposn do Radan planine i dizanje na oko 1300 m nadmorske visine, jer je najveci vrh 1400 m. A onda sa Radana spust, pa sve tako do Caricinog grada (Justiniana Prima) i onda uspon do izlaska na Prekopcelacko brdo, odatle do Lebana spust. Zanimljiva je staza jako, ima lepote koje se trebaju videti a i lokalitet je poznat u svetu, ima nekoliko izvora pored puta, ima dosta zanimljivosti svakako se treba videti.
... vetar u ledja !!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Gruja »

Hmmm, pa znaš kako, to i nije tura za šalu.
Čak i samo penjanje do Dobre Vode može biti teško nekome ko bajs ne vozi ozbiljnije.
Da ne pričamo o penjanju dalje do Šopota, a i potrebno je mnogo vremena za to.
Ipak, ne da je fina tura nego boli glava... čak bi ja napravio 'malu' modifikaciju kad se već ide do vrha Radana.
Modifikacija se sastoji u tome da se pređe preko Gajtana i odatle nazad u Lebane...
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Nitro No1 »

Gruja wrote:... čak bi ja napravio 'malu' modifikaciju kad se već ide do vrha Radana.
Modifikacija se sastoji u tome da se pređe preko Gajtana i odatle nazad u Lebane...
mozemo da odradimo, Lebane - Radan Planina - Prolom Banja - Kursumlija - Prokuplje - Bojnik - Lebane ... sta mislis ?
... vetar u ledja !!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Gruja »

Može. Ima mnooogo opcija i mogućih kombinacija, biće tu puno vožnji! :D
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Nitro No1 »

jako zahtevna deonica je na drugom kraju, Lebane - Grgurovce - Klaic - Lipovica - Marovac - Ravna Banja - Sijarinska Banja - Medvedja - Lebane takodje oko 100km. Dominantnost je sto je konstantni uspon sve do Klaica, a onda uspon za plakanje od preko 40% sve do Marovca i onda spust 20 km do Medvedje i opet blagi spust do Lebana.

P.S. Odakle si ti Grujo ?
... vetar u ledja !!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by barda »

A računajte i na mene za jednu - taman da nadoknadim onu prolećnu propuštenu i vidim tu Ivanjsku anomaliju :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply