Prilaz meandrima Uvca ?

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Prilaz meandrima Uvca ?

Post by Jovanovic »

Planiram da im priđem od krivine iza Aljinovića na drumu Nova Varoš - Sjenica, rekao bih da je to najzgodnije. Na mapi vidim neku mrežu kolskih puteva/staza, ali je mapa dosta stara. Zanima me kakva je sad situacija sa tim putevima. Ima li asfalta i putokaza ?
Dalje me zanima i put od meandara za Sjenicu, a zatim i kakav jeftin smeštaj.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Asfalta nema nešto puno, ali su makadamski putevi na tom području sasvim solidni. Mislim da je nešto bolji prilaz s druge obale, u području vrha Molitva. Obavezno poseti Muju, čovek je legenda (na karti gde piše Tahirovići).

Ja ću inače u narednom periodu verovatno u više navrata po službenoj dužnosti posetiti područje Zlatara i Uvca, ali nisam siguran kad će mi se tokom tih poseta pružiti prilika za bajking (mada ću na osnovu njih moći da pružim prilično temeljnu logistiku, trekove i mape).
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Bili smo tamo, sa istočne strane. http://www.jovanovic.fotopic.net/c1497695.html
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Imam utisak da ste išli samo do Bajre na Molitvi, a da niste produžili do Muje? Ispod Mujine kuće je jedna od najlepših i najzaturenijih plažica na Uvcu, gde Goca i ja meračimo da ovog leta zadenemo šator i ne mrdamo bar nekoliko dana, uživajući u tišini i kupajući se u jezeru. Mesto s najboljim zalaskom sunca, nabode se tačno na brdo sa suprotne strane i raspe po jezeru. Evo na šta mislim:

http://aleksandar.fotopic.net/p44761505.html

Inače mesta ima taman za par šatora. A Muja kaže da sam prvi koji je uspeo džip da spusti dole 8) . Doduše, posle je za izvlačenje bilo povuci, potegni, jedva se dokopah Mujine livade. Mislim da ću ove godine da parkiram malo poviše i da teglim stvari tih poslednjih 300 metara do obale :?
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Pravo da ti kažem, nismo se raspitivali koja je Bajrova a koja Mujina kuća. Od onog vidikovca na Molitvi prešli smo na drugu stranu brda i prošli između nekoliko dvorišta (ili kroz njih ?), i tamo su nas pozdravili (dosta žustro) samo kerovi. Srećom, zavezani. Ljude nismo videli.
Ustvari, tokom celog pešačenja sreli smo samo par pecaroša kod visećeg mosta. I videli smo 3 lovca iz daljine. I to je valjda sve do izlaska na stari ivanjički put, gde su počeli da se pojavljuju motorizovani.
Mesto s najboljim zalaskom sunca, nabode se tačno na brdo sa suprotne strane i raspe po jezeru.
Da li si gledao zalazak sunca u Šavniku ? Kažu da ima 2 zalaska dnevno. Sunce zađe za brdo, pa se opet pojavi u kanjonu :wink:.
Post Reply