Gde i kuda, kada i s kim?

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Gde i kuda, kada i s kim?

Post by bluealek »

Drugari, ova naša bajkerska družina u poslednje vreme funkcioniše kao jedan totalno raštimovani orkestar :( . Ponekad se čudom dogodi da se dogovorimo oko neke lepe male vožnjice i okupimo za nju, ali češće svako duva u svoju trubu i negde pedaliramo solo, a često se ispostavi da je tako bilo samo zato što jedni druge nismo obaveštavali šta nam je u planu. Hajde da vidimo ima li ikakve šanse da neku zaista novu, zanimljivu i živopisnu višednevnu turicu skockamo u toku ovog leta. Lokaliteta i ideja ne manjka, glavni je problem kako da mi, potencijalni učesnici, međusobno sinhronizujemo slobodno vreme. Evo kako ja stojim sa svojim mogućnostima...

Kao i svake godine, meni je godišnji odmor u julu, s tim što sam praktično već od naredne nedelje prilično slobodan i u mogućnosti da uzurpiram i poneki radni dan za vožnjice, pokaže li se potreba za time. Teoretski nešto bismo mogli skockati već za vikend 28. i 29. juna, ali mislim da ću čitavu narednu nedelju potrošiti da završavam neke privatne stvari koje od preopterećenosti poslom nisam stizao prethodnih meseci, a moglo bi da se desi da do idućeg vikenda ne dovršim sređivanje auta za leto, pa da taj vikend moram da potrošim na majstore. U svakom slučaju, kako stoje stvari s vikendom znaću najkasnije do srede, 25. juna.

Što se jula tiče, Goca i ja u toku meseca vodimo dve planinarske ture (Prerasti od 4. do 6. i kanjon Belog Rzava 26. i 27), a između toga je ono što se zove SLOBODNO VREME za otputovati negde na duže. Potrošićemo barem nedelju dana od tog vremena na tumaranje Starom planinom, i tu po svemu sudeći neće biti bajkerskih kombinacija. Još uvek ne znamo kog ćemo se tačno datuma vratiti u Beograd, ali može da se desi da pred kraj tog perioda, a pre 26. i 27. jula, bude nekoliko dana "lufta", ukoliko Goca zbog obaveza bude morala ranije da se vrati kući. To bi bila jedna od mogućnosti za udenuti neku potencijalnu bajkersku turu od jedno 3-4 dana. Druga mogućnost bila bi neposredno iza 27. jula, zaključno sa prvom nedeljom avgusta. Prva nedelja jula mi najverovatnije ne igra jer sam u pregovorima oko organizacije nekog 4x4 off-road eventa, ali i to ću znati do kraja naredne nedelje.

Kako vi stojite sa slobodnim terminima i raspoloženjem za višednevno pedaliranje? Ima li šanse da se nekako sinhronizujemo u nekom od ovih termina koje sam pomenuo?

Od mogućih destinacija u obzir dolazi sve ono što već godinama unazad smatram za potencijalno zanimljiv bajkerski teren, a što nisam dovoljno obilazio, pri čemu bih akcenat bacio na neke destinacije udaljenije od Beograda do kojih je teško stići u standardnim vikend terminima, kao što su recimo celokupno područje jugozapadne Srbije, koje bi uključivalo Goliju, Javor, područje Uvca, Zlatar, Jadovnik, ili možda područje jugoistočne Srbije, sa Besnom Kobilom, Vlasinom i Suvom planinom na čelu. Možda čak i nešto u bližem (i bezviznom) inostranstvu, kao na primer pedaliranje na Solunsku Glavu (2532 m) na Jakupici u Makedoniji. Crnu Goru bih ove godine tendenciozno bojkotovao (koliko god da volim tamošnje predele i koliko god me glad za njima dovodila u iskušenje) zato što su stoka jajarska koja samo gleda kako da ti pokrade što više para - ovo sa zabranom unošenja hrane i naplatom "ekološke takse" za kola je vrhunac šibicarenja.

Naravno, ako baš imate želju da provedete vreme na bližim i bolje poznatim destinacijama poput Valjevskih planina ili severoistočne Srbije, i tu ću vam želju rado uslišiti.

Dakle, ko od vas i kada ima odmor ili slobodne dane, i malo volje da se družimo okrećući pedale?
Post Reply