Gde kupiti polovan bajs

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
mareksss
Posts: 1
Joined: 02 Aug 2009, 00:38

Gde kupiti polovan bajs

Post by mareksss »

Nov sam na forumu i nisam znao gde da postavim ovu temu, zelim da kupim bajs do 380 evra, ceo internet i oglase sam prelistao i naisao na neka 2 modela koja mi odgovaraju ali i ne bas toliko, e sad imam rodjake u svajcarskoj u bernu, mene interesuje da li neko zna nekog ko tamo prodaje dobra polovna bicikla, da tamo nabavim jedno, pa da mi ga donesu kad bubu dolazili, da li je novo isto mnogo skupo kao ovde ili ne, trazim full xt, sa ili bez diskova, 2006 ili novij ako je moguce, pa ako neko zna nekog ko tamo nesto tako prodaje ili ima radnju, bio bi mi od izuzetne pomoci.
anna
Posts: 12
Joined: 26 Feb 2010, 17:48

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by anna »

I mene to zanima,gde kupiti polovan bajs!?U oglasima nista nisam nasla,a i kada nadjes nesto,to uzivo mnogo drugacije izgleda,nije onako kako je prestavljen.Takodje necu kraden bajs...najradije bih u neku radnju pa tamo da kupim,ali nemam predstavu da li takve radnje postoje i gde su!?
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by VladaS »

mareksss wrote:imam rodjake u svajcarskoj u bernu...
Slucajno sam vozikao po Svajc. prosle godine, bas od Berna ka istoku zemlje.
Ne mogu reci da poznajem nekoga ko tamo valja polovne bicikle, ali ono sto sam video da voze tamosnji biciklisti i sto se drzi u radnjama je jako kvalitetno. Mislim da v-brake ni na jednom nisam video, a kada sam bacio pogled na cene novih u radnjama to je islo od 1000e pa navise...bas je neki Focus bio na akciji za taj novac.
Uopste uzevsi prilike tamo, nekako zakljucujem da berza polovnih bic. i nije nesto izrazena...
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by VladaS »

Uh ala sam odgovorio na vreme, tek sad videh da je iz Avgusta...pardon zbunila me osvezena tema
anna
Posts: 12
Joined: 26 Feb 2010, 17:48

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by anna »

Mene jos uvek zanima gde kupiti polovan bajs? :D
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by shebez »

Na oglasima cikloberze
Ili da probas na pijaci Bubanj potok, subotom ujutru...
Obilje kradene robe... :?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
anna
Posts: 12
Joined: 26 Feb 2010, 17:48

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by anna »

uh ne bih onda :x .sramota sta rade!!!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by IRalic »

anna wrote:uh ne bih onda :x .sramota sta rade!!!

Onda najsigurnije nov, ili polovnjak sa fiskalnim racunom(retkost)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
anna
Posts: 12
Joined: 26 Feb 2010, 17:48

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by anna »

Najbolje bi bilo da postoji neka radnja,koja je proverena,koja godinama postoji,koja prodaje polovnjake...Mozda i postoje,ali ja nisam cula :?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by IRalic »

anna wrote:Najbolje bi bilo da postoji neka radnja,koja je proverena,koja godinama postoji,koja prodaje polovnjake...Mozda i postoje,ali ja nisam cula :?
Postoje proverene radnje,i godinama prodaju bajseve, ali i tako 99% bajseva je sumljivog porekla sa teritorije eu.
Jednostavno legalni nikad ne mogu biti konkurentni sa cenom.
Mada se u zadnje vreme na oglasima/berzama vidjaju cene ravne onim za legalne bajseve preko.
Dok se svako ugradi,cena poraste na legalnu .. prodavnice i privatna lica te bajseve kupuju na "veleprodajama" kod nas,
a ta veleprodaja ima "pozudanog snabdevaca" u EU (vise pojedinaca, ili pak opet organizovanu "veleprodaju")

Sad, neko moze da se kune kako je bicikl 100% legalan, ali ako nema ozbiljnu papirologiju da tu tvrdnju i podkrepi, dzaba mu prica ..


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by arxmilan »

Ima par servisa gde kao prodaju polovnjake, ali sto kaze Igor, prodaju ga po ceni novog !
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
anna
Posts: 12
Joined: 26 Feb 2010, 17:48

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by anna »

Kao kada odes na Buvljak,pogledas mobilne telefone,sta imaju u ponudi,onda ti se prodavac kune da je taj mob nov,a u stvari je polovan,pa te ubedjue sa tim sto on 100 godina ima tezgu na buvljaku i da se time bavi,sto je tacno,ali se iz aviona vidi da je mob polovan,ako ni po cemu drugom onda po najlonu koji je stavio na ekran..fabricki tako ne izgleda...tako da verujem da je slicna prica i za bajseve ;)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by IRalic »

Mislio sam na to da su cene polovnih nelegalnih kod nas jednake cenama za polovne 100% legalne bajseve preko.

Ne bih rekao da vozen bajs moze da se proda kao nov, ali da ima bajseva koji su vozeni JAKO malo,
prakticno novi, to da.
I kada je za takav bajs cena mala (jer je vruc) onda mogu da shvatim logilku, jer dobijas nesto sot kosta bar 3-4 puta manje nego novo,
a prakticno je novo.
Ali prodavanje vozenih bajeseva po istoj ceni za koju se isti takav moze nabaviti legalan (doduse preko grane) nema bas mnogo smisla ..


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
anna
Posts: 12
Joined: 26 Feb 2010, 17:48

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by anna »

naravno,slazem se...Kupicu nov...Sad ce sajam,pa ce valjda biti neki popust ;)
Rondo_Boston
Posts: 1
Joined: 20 Apr 2014, 12:24

Re: Gde kupiti polovan bajs

Post by Rondo_Boston »

Brate, kao prvo: dobar bajs sa xt opremom mozes da nadjes za 380 eura u swiss cak i noviji od 2006, drugo: i ja planiram ubrzo da narucim bajs iz swiss i imam jedan predlog za tebe i sve koji zele extra bajs ovako: ako imas rodjake nek odu do prodavnice gde ima dobrih polovnjaka i nek slikaju pa nek ti posalju slike a ja cu da ti predlozim preko kog mozes da ih narucis jer decko doteruje bajseve iz inostranstva mesecno po 3 4 polovnjaka i prodaje ih ovde a moze i ako si zagrejan za neki da mu kazes da ti dotera. Znaci ima svoje ljude cetvoricu, petoricu koji traze u nemackoj, svajcarskoj, italiji i sloveniji i doteruju, naravno da ti napomenem ne naplacuje ti sto ti cini uslugu, skoro je mom drugu doterao sa xt opremom neverovatno dobar bajs radi se o Downhill modelu (STEPPENWOLF) je biciklo u ostalom mozes da pogledas na net-u znaci da ne razvlacim bajs je zlo zla. znaci on je meni reko nek ti slika neko ko moze tamo i donesi mi da mi pokazes a ja cu da ti predlozim sta je i kako je dobro. Opet svako ima svoj ukus ali on kaze da u svajcarskoj se najbolje cuvaju bajsevi i da se mou naci najbolji modeli sa veoma kvalitetnom opremom, ili na primer ako ti nedajboze otkaze neki deo mozes da narucis isto preko njega da ti donese iz inostranstva a sve to naravno koliko si jok po dzepu :D. ako si za posalji mi tvoje informacije o fb- u i kako mogu da te nadjem da mozemo da se dopisujemo cesce i da mogu da ti posaljem njegove informacije. VELIKI POZDRAV I SRECAN USKRS :wink:
Post Reply