Lupanje u Amortu... Pomoć!

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Lupanje u Amortu... Pomoć!

Post by x3m_optimus »

Taman kad sam skoro sve lepo uklopio, na levom štapu amorta pocne da ispusta neko ulje (u malim kolicinama) ali poceo je jako da lupa! Tj. cuje se lupanje iz njega pri radu kao bužirom kad se lupa po ramu... Tako nekako.

U pitanju je Rock Shox Tora 318rs, vazdusna vila sa 130mm hoda.

E sad, zanimljivo je sto ono ulje koje pusta je za podmazivanje, ali ne pusta vazduh! Pre neki dan kad sam primetio to ulje i lupanje merio sam i pritisak u amortizeru i ono je isto kao i kad sam ga uzeo.

E sad, ako bi neko mogao da mi kaze sta kog djavola lupa ili da mi kaze da mi moze da se posalje amort na reparaciju-popravku u Capriolo i kako...

Hvala! :D
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lupanje u Amortu... Pomoć!

Post by IRalic »

U poslednje vreme se ne bavim amortizovanim vilama, niti poznajem tu o kojoj je rec,
ali takvih je obicno opruga vazdusna (umesto celicne opruge i/ili elestomera) a damping je klasican uljni.
To ti je kao na autu kad imas "prazan" amoritizer. Izgubi svoju funkciju amortizovanja, ali opruga i dalje drzi auto na visini,
i ublazava udarce donekle, koliko moze svojim karakteristikama opruge.
Kod auta se to obicno manifestuje ljuljanjem preko rupa, jer kad amortizer ne radi, nema sta da umiri auto,
pa on posle dzombe nastavi da skakuce dok se opruga ne umiri.

Tako da je moguce da je ulje preklom iz sistema amortizacije, a vazdusna opruga je i dalje ok.
Dakle pravac servis da se vidi sta je posredi.


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Lupanje u Amortu... Pomoć!

Post by x3m_optimus »

Hvala Raliću za info :D

Terao bih ja u servis, ali na vozim Rock Shox, a servis je u Capriolu u BT, znas i sam... Moram da vidim radi li to ovde neko.
Post Reply