Prepravke na Capriolo Mayan-u

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Trailbreaker
Posts: 6
Joined: 19 Feb 2013, 18:52
Location: Beograd (Grocka)

Prepravke na Capriolo Mayan-u

Post by Trailbreaker »

Kupio sam prosle godine Kapricozu Mayan-a. :)
E sad, hteo bih da promenim neke delove na njemu. A to je: prednja suspenzija, (po mogucstvu i zadnju), sifteri.
Jel moze preporuka za neke siftere, tipa XT, prednju suspenziju sa hodom od 100mm pa na dalje i da li je moguce zameniti na njemu zadnju suspenziju ali da bude sa lokautom?
Ne trazim nesto preskupo, ali da bude dobro. :mrgreen:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Prepravke na Capriolo Mayan-u

Post by IRalic »

Astonebimoglo :)

Ako hoces koriscene delove, potrazi po berzama, ima sta ti srce zeli ;)

Samo pazi da vrat vile ne bude previse kratak, i izmeri duzinu zadnjeg amortizera
izmedju dva srafa koja ka drze na ramu, odnosno zadnjoj vili, i trazi sa tom duzinom.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Trailbreaker
Posts: 6
Joined: 19 Feb 2013, 18:52
Location: Beograd (Grocka)

Re: Prepravke na Capriolo Mayan-u

Post by Trailbreaker »

Oket, tnx. :wink:
Razmisljam se da li i da mu menjam sve to... Mozda je bolje da ga prodam i dodam malo para i kupim neki dobar XC bajs.
Na Cikloberzi uvek moze da se nadje neki dobar model.
Starscream
Posts: 9
Joined: 23 May 2011, 20:24
Location: Beograd

Re: Prepravke na Capriolo Mayan-u

Post by Starscream »

Ovako, prvi put kad sam hteo da kupim neki bajs (imam ovde i jednu temu), mislio sam da je dovoljno kupiti neki sasvim obican (u mom slucaju je bio cenovni rang do nekih 250e) i mislio sam da se za tu cenu dobija ekstra bajs.
I veruj mi da sad znam (kad sam ih mao proucio, video uzivo, isprobao) sta znaci imati malo skuplji bajs...
Isto planiram da kupim neki novi, gledam tu nesto do 700, 800e, polovno naravno. Na Cikloberzi imas polovnih bajseva, koji su kao novi, a mogu da se kupe po pristupacnoj ceni. Primera radi, u radnji da kupis neki bajs za 800e i na Cikloberzi, razlika je kao nebo i zemlja.
Na Cikloberzi si mogao da nadjes recimo, full suspension XC bajs Cube AMS 130 HPA Pro, kao nov.
Post Reply