Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by bluealek »

U pravu je Aca, kao da nam vreme baš i ne ide na ruku u vezi ove ture :( Da vidimo još par dana kako se razvijaju stvari sa prognozom, pa ako ništa ne krene na bolje ili da otkazujemo (daleko je Jadovnik da se čak iz BG ili NS zapuca čisto zezanja radi) ili da potpuno menjamo koncepciju, odnosno planirane trase. Recimo, stacionirati se na Sopotnici i provozati koliko se može u tim uslovima, krenuti ka Katuniću, pa dokle stignemo. Drugog dana recimo spustiti se do Mileševke, pa zatvoriti krug preko Prijepolja. Imam čoveka u Sjenici koji će moći da mi da informaciju iz prve ruke kakva je situacija sa šumskim putevima.
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by lukaves »

Pa ,mozda je bolje i odgoditi :D ja ionako idem tad na Kop pa nekako gledam da se uklopim za eventualno odgodjen termin. Ali, svejedno, ako se ipak ide sad za vikend srecan put, lepo se provedite, naravno...
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by arxmilan »

drugari, predlažem da ako bude lošije vreme , da odemo na Miroč koji smo propustili. Za to nam treba jedan dan ako bude ok vreme.
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by lukaves »

Milan ima dobar predlog, sto se mene tice prihvaceno. E, jedino sto ne mogu sad za vikend :D :D :D
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by Polar »

Добар предлог Милане.
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by bachaman »

Takodje se slazem sa Milanom, ali ajde da sachekamo petak, da ne baksuziramo prerano :)
Izgleda da nam opet izmiche taj Peshter, drugi put za redom. Vishe ne znam kad je pametno planirati turu u tim krajevima....
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by bluealek »

U svakom slučaju, ideja da odemo negde mnogo bliže na jedan dan ukoliko to uslovi dozvoljavaju je razumna. S tim što u ovim uslovima, sa jako raskvašenim (da ne kažem blatnjavim) šumskim putevima nema baš puno trasa gde bi to na biciklu delovalo podnošljivo. Milanov predlog da odemo na Miroč je u principu ok, ali bi možda trebalo smisliti neku trasu sa malo manje blata nego što je ono što sam nacrtao u programu. Ima još interesantnih ideja po tom kraju, recimo http://www.stazeibogaze.info/2010/05/29 ... esna-reka/ bi mogao da bude zanimljiv krug, a blato bi verovatno bilo nešto podnošljivije nego na Miroču (ima i dosta asfalta). Generalno, možda bi osmišljavanje nekog atraktivnog asfaltnog (ili pretežno asfaltnog) kruga bilo pametnije.

Što se pitanja kad je pravo doba godine za Pešter i Jadovnik tiče, ovo bi bilo idealno doba godine da su drugačiji vremenski uslovi. Ovakva vlažna klima generalno ne ide na ruku MTB-u, odnosno pretvara ovu aktivnost u daleko veći mazohizam nego što bi to trebalo da bude. Nadam se samo da će se vreme u narednih mesec dana stabilizovati, jer je za bajkersku "ekspediciju" na 2500 m zaista potrebno savršeno stabilno, vrelo letnje vreme.
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by x3m_optimus »

Ja ne znam sta da kazem, sve ste rekli... Ostajem u rezervi za prijavu jer imam prilicno problema sa kasetom na bajku... preskace pri naprezanju pogona, tako da ako ne osposobim (tj. stavim novu) nema mene na turi... A bas mi se vozi negde :roll:

Pocetak je nedelje, ima jos prilicno vremena pa cemo se cuti jos i dogovoriti jos oko svega :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by bluealek »

Nakon ovakve prognoze i onoga što se vidi kroz prozor, mislim da je nestala i poslednja šansa za neki boljitak, dakle i zvanično Pešter i Jadovnik otkazujem za neki pogodniji trenutak u budućnosti, ako se ukaže.

Da li će se steći uslovi da narednog vikenda upriličimo nešto kraće i bliže, videćemo. Verovatno će to biti neki dogovor u poslednji čas u petak ili subotu.
Attachments
prognoza.png
(5.06 KiB) Downloaded 183 times
draganpn
Posts: 10
Joined: 28 Mar 2010, 18:53

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by draganpn »

Šteta što je ovakvo vrema mi iz Paraćina ovog puta ne bi došli šalim se,ali evo predloga ako vas svrbe gume Predlog Juhor planina(veliki broj starih crkava,manstir u Svojnovu,a na padinama planine Momčilov i Jerinin grad i td)blata nema bare zagarantovano ali beznačajno,tvrda podloga a na nekim mestima kao asfalt ali nije asfalt.E sad ako nećete i ne morate ovo je predlog s kojim navijamo vodu na našu vodenicu a bre i nije vam daleko,sad kako hoćete ja iskoristih pravo glasa.
Locked