Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by bluealek »

Kao što je i Milan konstatovao, krajnje je vreme da počnemo da se dogovaramo na temu odlaska na ovaj sjajan teren koji prošle godine nismo izveli. Pošto mislim da prošlogodinjem programu ništa ne fali (štaviše, odličan je), za najavu sam jednostavno prekopirao prošlogodišnju, uz neznatne izmene:

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/pester10.html

Ključna izmena je ta da već u startu planiram da se u petak uveče okupimo u Trijebinama kod škole gde je Kuša sugerisao da se ostavljaju kola, i da to veče tu prenoćimo, bilo u školi na podu ili u šatorima (možda je čak bolje u školi da ne bismo ujutro gubili vreme na pakovanje šatora, dug nas put čeka).

Ono što u programu nisam napisao, a što ostavljam kao moguću odstupnicu, jeste mogućnost da krug planiran za prvi dan podelimo u dva dana, odnosno da zanoćimo na Sopotnici i sutradan nastavimo do Trijebina. Na Sopotnici se dosta lako može naći privatni smeštaj, tako da to ne bi bio problem. U tom slučaju krug po Pešteru planiran za drugi dan ne bismo vozili, ili bi, oni koji imaju vremena, tj. ne moraju u nedelju uveče da se vraćaju kućama, ostali i treći dan, da u njemu provezemo taj krug.

Odstupnicu za prvi dan ostavljam zato što za početak ne možemo u ovom trenutku da znamo kakva će nas podloga dočekati. Ovih dana je po okolini Sjenice ŽIVO BLATO od ovih silnih kiša koje su padale, ljudi koji su proteklog vikenda bili tamo na džipijadi jedva su izvukli automobile iz kampa na početku meandara na Uvcu, sa mesta gde je tokom leta put uobičajeno suv ko barut. Dakle, zemlja je temeljno natopljena i pitanje je koliko će joj vremena trebati da se vrati u normalno stanje. Drugo, ne znamo kakav će biti sastav i kondicija učesnika, tako da je sasvim moguće da, kada stignemo do Sopotnice, većina jednostavno nije više u stanju da produži.

Bilo bi dobro da Kuša stupi u kontakt sa ljudima u Trijebinama, ili ako kontakt nema, da pokušam ja da ga pronađem preko svojih kanala u Sjenici.

Hajde da počnemo da se raspoređujemo po kolima.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by KUSHA »

Ja sam spavao dva puta u skoli ,ali je oba puta bio raspust.Nismo se najavljivali,jer domar zivi u dvoristu skole.Posto skolska godina jos uvek traje ne znam da li je moguce spavati u skoli.Telefon nemam pa probaj ti ako mozes da stupis u kontakt sa domarom.Uvek treba uzeti broj telefona nikad se ne
zna.U skolskom dvoristu a i oko skole ima mesta za satore,ali bilo bi bolje bez njih.Uh,zaboravio sam da je to vikend i da deca ne idu u skolu.Bice spavanja unutra,super,ne vidim zasto nam ne bi dao uvek je bio gostoljubiv.Trebalo bi da u svakim kolima ima po jedan GPS kako bi se po mraku dokopali skole bez mnogo lutanja,ili da se cekamo u Novom Pazaru.
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by Бранко »

Ako sam dobro razumeo trek,postoji više varijanti za povretak:ili preko Aljinovića,ili od Miloševog Dola u dva pravca:ispod Katunić-a ili na Kamarište južnije.Ne znam,grehota ići na Aljinoviće pa asfaltom.S druge strane ova dva vrha od oko 1700 m sleduju pred kraj vožnje prvog dana (ako se odlučimo da ne konačimo u Sopotnici).Koliko u stvari ima,odprilike,km od Miloševog dola prema Trijebinama u ove 3 varijenate povratka na konak.Što se vremena tiče,sa kišom se nekao i može ali blato.....eeee
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by Milan »

Ja sam za varijantu 3 dana uzivanja u voznji tim predelima, no neka bude kako odluci vecina.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by Polar »

I ja predlažem da se to razvuče na tri dana,jer i ovako je zahtevna tura,a kamoli ako je teren raskavašen.Onda je to duplo teže.a zadovoljstvo manje.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by alazovic »

Za sada nam vreme baš i ne ide na ruku, ako je verovati ovima
Valjalo bi da bude barem 4-5 sunčanih dana da bi vožnja bila uživanje, a ne napor. A i za ovaj vikend, tj. do utorka je najavljena kiša...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by barda »

Ova godina biciklistima ne ide na pedalu!

Ja ostajem kod kuće i pokušaću da jedan vikend odvozam i pripremim trek za Frušku Goru, ako mi dozvoli da uđem u nju - zbog blata :(
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by arxmilan »

th..ovaj Lazović samoo nešto sputava :P ... ja sam zinteresovan, ali za dvodnevnu turu, eto desilo se i to ali ni ja nemam više vremena.A što se tiče kiše i ako padne mislim da je to nešto prolazno kao i do sada jedino da nije veliko blato ali ni to nije problem.
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by KUSHA »

Milance,ako imas gusenice obavezno ih ponesi za drugi krug.To je Pesterska visoravan koja se u kvalitetu podloge u mnogome razlikuje od Velike i Male Brezove.Za sve drugare koji gledaju negativno jedan savet:Procitajte knjigu "Seekret"(tajna)i pocnite da mislite pozitivno.
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by Nikola »

Count me in :D
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by bachaman »

Pratim sta pisete, ali za sada ostajem suzdrzan, jer ne zelim da ispaljujem.
Svi uslovi postoje da cu da idem, ali uvek postoji neke nepredvidjene situacije. Izjasnicu se sledece nedelje.
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by Nikola »

Ja sam veoma zainteresovan za vožnju, međutim moj potencijalni problem ostaje transport do tamo. Čuo sam se danas sa Emilom i on je rekao da neće ići zbog velikog obima obaveza. Barda je isto otkazao. Ako neko ide iz zrenjanina ili Novog sada nek javi.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by ktm »

Pozdrav svima,evo da se javim i ja kao potencijalni zainteresovani za ovu turu . Necu imati prevoz pa se na vreme prijavljujem ako negde bude mesta .
ZR ili NS eventualno. Nisam stigao da pogledam trek ali verujem da je ovo jedna od onih tura koje NEtreba propustiti !
Poz...
Željko
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by Nikola »

Izgleda da ćemo autobusom do tamo :D
draganpn
Posts: 10
Joined: 28 Mar 2010, 18:53

Re: Pešter, Tičje polje, Sopotnica (Jadovnik) - 4-6. jun

Post by draganpn »

Pozdrav od Paraćinaca za sve vas od nas evo jedan predlog.Biciklom do Sjenice pa makar prošli kao mi od Vučja do Niša,na zadnjoj turi.Seksovali ježa u leđa.
Locked