Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by barda »

Ja bih za sada da rezervišem vikend 19-20 jun za Frušku Goru i obećanu vožnju od dva dana. :idea:
Trekovi su spremni, još samo da testiram jedan deo trase i kačim objavu...

Trenutno se na vikendici radi fasada, a tempo radova zavisi od vremenskih uslova, ali majstor je obećao da će biti gotovo do tada.

Naravno, treba da se potrefi i par dana pre tog vikenda suvo vreme pa da potvrdimo.

Sledeći mogući termin bi bio 3-4 jul, ali to je još daleko, a i da ne baksuziramo :roll:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by bluealek »

Ne znam kako drugi stoje s vremenom, ali ja ću svakako Goci praviti društvo u vođenju Malinika 19. i 20. juna. 3. jula je kanjon Crne reke na Divčibarama, a 4. jula ono najavljeno sledeće dešavanje Jeep Club-a (ako se ne pomeri).

Zapravo, termini su mi krcati praktično sve negde do kraja leta. Evo ga neki moj lični raspored, koji bi možda mogao da posluži i kao podsetnik onima koji bi mi se možda pridružili u nekom od tih dešavanja (u većini nema prostora za neke velike organizacije i masovono učešće):

19-20. juni - Malinik
26. i 27. juni - kanjon Brnjice (ovde bih mogao da izostanem na nekom od ova dva izvođenja pa da obrnemo neki jednodnevni bajkerski krug)
3. juli - Crna reka
4. juli - Jeep Club Beljanica
8-11. juli - Solunska glava, Jakupica (ako budemo imali dovoljno dobre vremenske uslove, jer se biciklom na 2540 m ne kreće ako je iole lošije od savršenog)
15-20. juli - domaćin Hendriku de Backeru, predsedniku belgijskog Jeep Cluba u obilasku područja Tare, Zlatibora, Peštera i Golije gde bi iduće godine trebalo da se održi velika džipijada njihovog Jeep Cluba.
22-30. juli - odlazak u Rumuniju da prođem Jeep-om ceo masiv Karpata, od Slovačke do Đerdapa, za potrebe Auto Bilda a u organizaciji www.offroad-adventure.ch
31. juli - 2. avgust - Lazarev kanjon (vrlo je moguće da će pešaci koji idu kroz kanjon imati podršku nekoliko terenskih vozila, odnosno da će ovde paralelno biti upriličena i Jeep Club akcija)
3-10. avgust - Goca i ja ćemo konačno malo da se opustimo sa šatorom u gepeku, njuškajući za svoj groš po prostorima Suve i Stare planine, Jerme i krajnjeg jugoistoka Srbije (naravno, ko želi da nam se priključi je dobrodošao, ali bi bilo neophodno da ima obezbeđeno 4x4 vozilo).
14. avgust - Beli Izvori - Šuplja stena (jednodnevno pešačko dešavanje).
19-22. avgust - Zelengora (bajkerska akcija).
28-29. avgust - offroad karavan Stara planina 2010.
4-5. septembar - Povlen karavan (ovo je najbitnija off-road manifestacija u zemlji, tu po službenoj dužnosti svake godine jednostavno MORAM da prisustvujem).

Na sve ovo treba dodati i aktivnosti Jeep Club-a koje će se sigurno vremenom intenzivirati, dakle vreme je, kao što vidite, poprilično rasporodato :-( Voleo bih da mogu više toga da udenem u svoje planove, ali prosto nisam u stanju da "izmislim" nove termine.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by barda »

Uuu kakva gužva. Ti si baš nabio taj plan! Samo te kiša može izbaciti iz takta :D

Koliko vidim tebi nijedan termin ne odgovara.., ali kao što si rekao pre, možemo i sami nešto da organizujemo :mrgreen:

Ja sam isto 26 ili 27 u kanjonu Brnjice, pa ćemo se tamo videti.

Sve u svemu, napravio sam dva treka: 45km i 1200m uspona, pa spavanje za oko 11 ljudi kod mene u vikendici (prednost će imati ljudi iz Srbije, a Novosađani će tek onda popunjavati kapacitete, ili širiti šatore), a drugi dan je krug oko kamenoloma (Crveni Čot, Testera, Andrevlje, Letenka, Osovlje) a to je 28km i 800m uspona.

Ukupno 73km i oko 2000m uspona pa neka neko kaže da Fruška Gora nije planina, i da Vojvođani nisu u kondiciji :D

Toliko za sada, a detalji kada dodje vreme
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by bachaman »

Prihvatam poziv :)
Ukoliko sam u komshiluku, eto mene kod tebe, kao shto smo se i dogovorili u Zasavici onomad :)
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by rajko55 »

Barda dali primas i skitnice jer ako ne bude nepredvidjenog trebao bih otprilike u to vreme stici u Srbiju 19-20 pozdrav
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by barda »

Za tebe će biti obezbeđen poseban smeštaj u kamp prikolici koju je pravio moj deda - baš za takve avanturiste :D

http://tripns.fotopic.net/p64678047.html :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by arxmilan »

Barda ja nažalost nisam u mogućnosti da dođem, vidimo se nekom drugom prilikom :)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by barda »

Ljudi spremajte se polako i za Frušku Goru!

Juče sam bio i obišao turu pripremljenu za nedelju (oko kamenoloma) i očistio stazu od popadalog drveća - biće ne tako jako naporan krug oko 30km i 900m uspona - taman za putnike koji će se vraćati kućama....

Staze su ok, ali ima 10000000000000000000 komaraca :twisted:
Ponesite obavezno neko sredstvo protiv njih - ja već imam bar 35 uboda od juče :D

Sutra ću još obići deo za subotu, posetiti majstore i u ponedeljak objaviti trek i program.

U vikendici ima 10 slobodnih mesta a prijave mogu polako i da počnu:
(očekujem vas u petak popodne - uveče - biće spremne 2 gajbe piva - to kuća časti :wink: , a možemo okrenuti i neki roštilj)

1. Bachaman
2.


P.S. Za Rajka (ako se vrati do tada) je mesto obezbeđeno u rezervi :D
P.S.S. Ako bude veće interesovanje moguće i na jednoj livadici postaviti šatore
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by bachaman »

Heheh , poshtedeo si me pisanja :)
Vidimo se :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by barda »

Evo i zvanično poziva na druženje i pedaliranje po Fruškoj Gori 19-20. juna.

Okupljanje kod mene na vikendici u petak popodne sa okretanjem nekog roštilja i druženje do kasno u noć. Mesta za spavanje ima 10 (ponesite vreće - nemam toliko posteljine, ali imam kreveta :) a mogu da nam se pridruže i novosađani. Tačna lokacija vikendice je u treku...

Za subotu (19.jun) sam planirao da krenemo oko 8h bicikima sa vikendice i na grebenskom putu za skretanje na Brankog grob se nađemo (oko 9h obeleženo kao mesto sastanka) sa Novosađanima koji žele da nam se pridruže. Zatim se spuštamo do Brankovog groba, Stražilova, penjemo ka planinarskom domu Stražilovo i izbijamo na lepu dolinu Selište iznad sela Bukovac. Nastavljamo dalje prema vidikovcu Ksena (pogled na pola Srema :)) i penjemo se preko Stolova do TV tornja. Izbijamo na grebenski put i asfaltom prolazimo pored spomenika na Vencu, a pored Motela Venac se spuštamo prema manastirima Novo i Staro Hopovo. Zatim se ponovo penjemo na grebenski put i spuštamo prema manastiru Grgeteg i manastiru Velika Remeta. Tu se poslednji put penjemo na glavni grebenski put i vraćamo na vikendicu. Kao što vidite dosta dinamično goredoliranje ukupno 45km i 1300m uspona.

Za nedelju (20.jun) pakujemo stvari i biciklove u kola oko 8h i grebenskim putem idemo na drugi kraj Fruške Gore (27km) ispred odmarališta NIS-a Osovlje gde možemo dogovoriti sa osobljem restorana da nam nešto sprema za večeru po povratku sa vožnje (pristupačne cene kao za radnike NIS-a). Raspakujemo se i oko 9h krećemo prema Crvenom Čotu najvišem vrhu Fruške Gore. Zatim se spuštamo oko 8 km u ponožje Male Testere, i obilazimo dečije odmaralište Testera. Penjemo se ka Andrevlju gde je Izvršno Veće Vojvodine obnovilo i otvorilo kongresni centar CEPTOR. Nastavljamo dalje dobrim putem prema kamenolomu koji je prošle godine rekultivisan (nasuta zemlja - posađena trava) koji NP Fruška Gora koristi kao hranilište za orlove. Penjemo se dalje prema grebenskom putu i obilažimo mini pećinu na Fruškoj Gori - Grgurevačku pećinu. Dalje nas čeka sportski centar Letenka lepo uređeno izletište i dečiji kamp. Prolazimo pored Crvenog Čota i idemo prema stenama Orlovac da pronađemo Anadelim geokeš i možda vidimo kod orla. Spuštamo se dole prema Osovlju. Ovo je malo lakša varijanta od 30km i 900m uspona, ali taman da malo uživamo u lepotama i lepo se rastanemo...

Trek http://www.4shared.com/file/5WU__UuR/Vi ... _Gora.html

Ukoliko bude više zainteresovanih, kod komšije na livadi možete postaviti šatore.

Ostalo je samo da se prijavite na vreme :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by Gruja »

Vrlo lepo izgleda plan vožnje i priroda. Ali za mene je trenutno neostvarivo da dođem na ovu turu.
Lep provod svima koji budu išli!
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by sel_emil »

Interesantno, racunajte i na mene...
Emil
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by Joka »

Fino isplanirano, domaćine.
Potrudiću se da učestvujem.

Pozdrav svima.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by barda »

Ukoliko bude povremeno kiše (popodnevnih) - teren je dosta dobar tako da neće biti puno izmena, a nama će svakako prijati :D

I još jednom da ponovim - ponesite OBAVEZNO nešto protiv komaraca!!!

Ukoliko bude slabo interesovanje ljudi sa strane od srede popunjavamo kapacitete smeštaja sa Novosađanima :D

Pozdrav!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruška Gora, dva dana - 19-20 jun?

Post by barda »

I koliko vidim na facebooku, Rajko nas je uvrstio u plan svog povratka tako da nema pomeranja termina - čekamo Rajka u subotu na Fruškoj Gori :D

Pretpostavljam da će to biti uveče, ali saznaćemo detalje.

Poruka sa facebooka: Evo i Rajkovog završnog plana: sreda 16.6. Budimpešta, četvrtak 17.6. Balaton, petak 18.6 Subotica, subota 19.6. Fruška Gora, nedelja 20.6. povratak u Požarevac. Uz pivce (koje očigledno ne goji) nazdravlja svima!!!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply