Vikend 12-13. jun

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Vikend 12-13. jun

Post by bluealek »

Izgleda da je period nestabilnog vremena definitivno ostao iza nas i da letnje vrućine koje će prosušiti šumske puteve konačno dolaze. Da nisam malo zatrpan poslom predložio bih da ovog vikenda odradimo Pešter, ali bojim se da neću moći da odvojim više od jednog dana za neku akciju. Zato predlažem da upriličimo nešto mnogo bliže Beogradu, u nedelju. Ideja koja mi ovako na prvu loptu pada na pamet jeste da obrnemo jedan istraživački krug po Homolju, odnosno da konačno pokušamo da izvezemo krug od Ždrela, putem uz Reškovicu, između Velikog i Malog Sumorovca, onda da se kroz Trest spustimo niz Vitovnicu i zatvorimo krug preko Stamnice. Ovaj krug ima oko 37 km, ako se dobro sećam, dakle krajnje lagodno i opušteno (od Beograda do Ždrela ima oko sat i po vožnje kolima).

Druga ideja bi mogla biti da se pridružimo Kušinoj ekipi na Povlenu, ako možemo nekako da sinhronizujemo sa njihovim planom i uklopimo u jednodnevnu akciju.

Meni je auto trenutno u servisu i nisam siguran kad će biti gotov (to je drugi razlog zašto se ne bih upuštao u planiranje celog vikenda), tako da u ovom trenutku još uvek ne mogu ništa da obećavam po pitanju prevoza (moguće da će i meni trebati prevoz u tuđim kolima). Recite kakvo je raspoloženje, pa da nešto isplaniramo. Možda bih mogao i neku dvodnevnu varijantu s kampovanjem ako zaključno sa petkom stignem da završim dovoljno posla, ali ne s pokretom u petak, već najranije u subotu ujutro.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Vikend 12-13. jun

Post by Grujic »

Gde se vozi po Povlenu, kakva je ruta?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Vikend 12-13. jun

Post by barda »

bluealek wrote: Ideja koja mi ovako na prvu loptu pada na pamet jeste da obrnemo jedan istraživački krug po Homolju, odnosno da konačno pokušamo da izvezemo krug od Ždrela, putem uz Reškovicu, između Velikog i Malog Sumorovca, onda da se kroz Trest spustimo niz Vitovnicu i zatvorimo krug preko Stamnice. Ovaj krug ima oko 37 km, ako se dobro sećam, dakle krajnje lagodno i opušteno (od Beograda do Ždrela ima oko sat i po vožnje kolima).

Nešto što smo ovde pisali (http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=1&t=1679) i što je izašlo u današnjem Autobild-u? :D

Ja sam za tada planirao da provozam deo trase (i vidim stanje puteva) osmišljene za 19-20 na Fruškoj Gori i da konačno objavim, a i moram nešto da poradim po vikendici i poteram majstore da završe tu fasadu do sledećeg vikenda 8) da bude u reprezentativnom izdanju :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Vikend 12-13. jun

Post by bachaman »

Zvuchi zanimljivo!
Ostacu suzdrzan do sutra, pa javljam...
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Vikend 12-13. jun

Post by Polar »

Ja sam za jednodnevnu vožnju u nedelju i mogu da povezem još dvoje (imam tri nosača). Svaka ruta mi odgovara. Ako je većina za dvodnevnu vožnju,možda bi se i ja uklopio,ako baš mora.
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Vikend 12-13. jun

Post by lukaves »

Ja sa vise za jednodnevnu varijantu sto blize Beogradu, dakle Sašin predlog istraživačke vožnje po Homolju :D i to u nedelju, subota mi je zauzeta...
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vikend 12-13. jun

Post by bluealek »

Prvi apdejt - Bobi me je obradovao, sve nebuloze oko vodene i servo pumpe, odnosno električnog ventilatora su sređene, auto je u punoj funkciji i raspoloživ za prevoz ekipe.

Drugo - Goca lobira da se raspoloživo vreme, pošto će biti jako vruće tokom vikenda, iskoristi kao zgodan trenutak za neko "vodeno" istraživanje u nekom od kanjona gde nismo još nikad bili. Ja moram da priznam da mene privlači i jedan i drugi scenario, a dugo se nismo družili na dva točka, pa bi ovo zaista bila lepa prilika da se ponovo vidimo.

Dakle, ako pedaliramo - deluje da je jedina varijanta koja većini odgovara nedelja, jedan dan. Dajte mi par dana da smislim šta tačno i kako (frustrirajuće je kad ima više želja nego raspoloživih termina :? ).
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Vikend 12-13. jun

Post by KUSHA »

Drugari!Nas sedmorica (osmi ce se pridružiti u petak vece u kampu kako ga zovu na prevoju Debelo Brdo)krećemo u petak ujutro tri dana na vožnju.U subotu je planirano manje vožnje po treku a vise za vozikanje i rezgledanje Povlena.Evo treka pa ko voli nek izvoli.http://duborezac.webnode.com/povlen/.U petak planiramo da smo na doručku (lepinja sa kajmakom,sta bi drugo u Užičkom kraju)u Užicu oko10h. P.S.Zaboravio sam da kažem da sva tri dana ima i logistika Džip koji prati bajkere svo vreme i nosi sve stvari i vodu sobzirom na prognozirane visoke temperature biće jako potrebna.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Vikend 12-13. jun

Post by alazovic »

Kuša,
Ovo prvo prenoćište vam je u Atlantiku, na onoj čuvenoj tački u Atlantiku ispod Nigerije, gde se seku 0,00 geografske dužine i 0,00 geografske širine :)
Ako ćete stvarno tamo, idem i ja sa vama, mada sumnjam da tamo možete da spavate...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vikend 12-13. jun

Post by bluealek »

Svašta, a što ne bi moglo da se spava u čamcu? :lol:
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Vikend 12-13. jun

Post by bachaman »

Sabiram ovu sirotinju po novchaniku i skapiram da cu ipak morati da iskuliram ovu voznju....
26og juna polazimo bajkom do mora:
http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=3&t=1669
Mora da se prishtedi svaki dinar, vec sam dosta love pukao na raznorazne sitnice,
a josh nisam ni sve pribavio...
Lepo se provedite, ja cu se u nedelju zadovoljiti krugom oko Avale :)
Last edited by bachaman on 10 Jun 2010, 22:43, edited 1 time in total.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Vikend 12-13. jun

Post by KUSHA »

alazovic wrote:Kuša,
Ovo prvo prenoćište vam je u Atlantiku, na onoj čuvenoj tački u Atlantiku ispod Nigerije, gde se seku 0,00 geografske dužine i 0,00 geografske širine :)
Ako ćete stvarno tamo, idem i ja sa vama, mada sumnjam da tamo možete da spavate...
Greska je ispravljena.Izvinjavam se,trek nisam ja crtao nego vodja puta koji nema mnogo iskustva.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vikend 12-13. jun

Post by bluealek »

Društvo, ipak ćemo Goca i ja otići da se kvasimo po kanjonima za vikend. Mnogo privlačnija ideja od pedaliranja uzbrdo na temperaturi od 37 stepeni koliko nam predviđaju 8)

Biće prilike i da pedalamo, a za Solunsku Glavu (ako se ne skupimo pre toga negde) se oštrite :D
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Vikend 12-13. jun

Post by alazovic »

Odličan izbor!
I naša vikend varijanta je kvašenje, al' u slanoj vodi :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply