Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
RastkoA_TEAM
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2010, 19:34

Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by RastkoA_TEAM »

securedownload.jpg
Logo trke
(82.81 KiB) Downloaded 446 times

AVANTURISTIČKA TRKA
GREEN CHALLENGE
Stara Planina
23-26.09
Nova AVANTURA koju Vam sprema Adventure team i J.P Stara Planina na jugu Srbije.
Prodjite putevima Rimskih legionara, trgovaca svilom , osetite duh vremena zaboravljenog grada i putujte kroz vreme u novoj avanturi po Staroj planini.Provedite noc pod vedrim nebom u rezervatu prirode,osvojite jedan od vrhova Stare planine preko 2000 m,spremite Vas tim za trku iznenadjenja!!! AVANTURISTICKA TRKA GREEN CHALLENGE održaće se 23-26.09 na Staroj planini,Srbija u organizaciji Adveture team-a i suorganizatora J.P Stara Planina,TO Knjaževac....
Start trke planiran za 25.09 u 8h!
Prijave do 18.09 septembra

OCEKIVANJA još interesantniji zadatci za učesnike,noćenje u planini,timski rad,orijentacija....

Vreme trajanja 2 dana,Staza do 80 km duzine , discipline na trci : Mountine bike , kanjoning, treking,orijentiring.

-ORGANIZATOR OBEZBEDJUJE PREVOZ ocesnika OD KNJAZEVCA DO STARE PLANINE;MAJICE;TRANSPORT OPREME NA TRCI,
-OBEZBEDJEN FOND NAGRADA,
-pomoc oko rente bicikala dnevni najam u beogradu od 150 dinara


Trka je planirana da traje 2 dana i jednu noc,staza do 80 km timovi 2 i 4 ucesnika !
Planirane discipline mountine bike,kanjoning,treking,orijentiring,adventure park,i iznenadjenje na vodi...
Spremite se za nocenjce na planini,...

PREPORUČUJEMO UPOTREBU GPS-a!

Info kako do stare planine:
http://www.babinzub.net/info.html
preporucujemo put Beograd- Knjazevac-Kalna-Babin zub,
ili preko Svrljiga,Kalne,Babinog zuba
- 300 km od Beograda
- 50 km udaljenja od Niša,
Prilaz Staroj Planini je asfaltnim putem preko Kalne. Može se doći u redovnim linijama (autobuskim i železničkim) do Knjaževca preko Niša, Zaječara, Pirota ili Sokobanje, pa zatim do Crnog Vrha

Galerija slika stare planine
http://www.babinzub.net/foto/foto.html





1.Prijave I startna do 18.09.2010:
-putem meila adventure.srbija@yahoo.com
-u prodavnici Gore d.o.o,Radnicka 48,Beograd tel 011 2520 189
http://www.gora-i.com (prijava I uplata)

2.Startnina:
- za sve ucesnike koji uplate do 18.09. startnina je 1.100 dinara po osobi,
- posle 18.09 starnina je 1.500 po osobi!!!
NAPOMENA:U slucaju odustajanja posle poterbno je naci sebi zamenu za trku!

3. OBAVEZNA OPREMA
-biciklistički šlem,
- 2 čeone lampe
-prva pomoć,
-kompas,
-mobilni telefon
-astro folija
-minimum 1 l vode po osobi
-bicikli rezervna guma
UKOLIKO NEMATE BAJK OBAVESTITE NAS KAKO BI VAS UPUTILI NA RENTU NAJPOVOLJNIJIH BAJKOVA

4.Tehnicki sastanak;
24.09 19 h u prostorijama
(OBAVEZNO ZA KAPITENE timova)

5.Dolazak na Staroj planini:
Sa autobuske stanice Beograd, polazci iz Beograda za Knjaževac ,
-radnim danom 8h,12.30h,14.00h
-Beograd-Knjaževac 300 km
Kontakt Autobuska stanica tel:011 2 636 299

Info kako do stare planine:
http://www.babinzub.net/info.html

6.Smestaj
-Planinarski dom
Kontakt tel. 019/731-110 , 019/732-543 .

-Hotel Babin zub
Kontakt tel. 019/731-780 , 019/731-781,063/215-682 .
http://www.babinzub.net/smestaj.html

-Privatan smeštaj
Kontak telefon:
0641249909
E-Mail: vilababinzub@gmail.com
http://www.vila-babinzub.rs

OBEZBEDJEN PROSTOR ZA KAMP






AVANTURISTICKA TRKA
GREEN CHALLENGE STARA PLANINA
23-26.09.2010

PROGRAM TRKE

23.09. ČETVRTAK
Promocija Planiniskog skejta

24.09 PETAK
Promotivni DAWN HILL!!!
19.30 -20.30 h Tehnički sastanak
(podela mapa kapitenima,informacije o trci,….)
20h Druženje i razmena iskustava

25.09 SUBOTA
08.00 Čekiranje takmičara I njihove opreme
08.10 START TAKMIČENJA
23.55 h Priprema za noćenje u planini

26.09 NEDELJA
06.00 nastavak trke
18.00 KRAJ TRKE
20.00 Proglašenje pobenika




NAPOMENA:
Neophodno je dostaviti na vreme putem Emaila-a podatke takmičara,uplata kotizacija.
Organizator zadržava prvo promene programa o čemu ćete biti blagovremeno obavešteni.


Website: http://www.adventureteam.in.rs
Email: adventure.srbija@yahoo.com
Facebook: http://www.facebook.com/?ref=home#!/gro ... 9097644814
Ovako je smo organizovali na Tari: http://www.youtube.com/watch?v=Yd-bT1ST ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=_Tkwv4yT6so
36002_1506609103838_1192593174_1404266_8228104_n.jpg
Tara
(134.96 KiB) Downloaded 446 times
23332_1507545367244_1192593174_1406389_1500430_n.jpg
Tara
(97.53 KiB) Downloaded 446 times
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Green Challenge Stara planina 23-2.9.2010.

Post by Buca »

Moze li par objasnjenja?
Da li ima vise varijanti trke?
Da li mogu da ucestvuju ljudi bez nekog posebnog znanja o orjentiringu(a da zavrse trku)
Sta sa biciklima posle etape gde se voze?
User avatar
RastkoA_TEAM
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2010, 19:34

Re: Green Challenge Stara planina 23-2.9.2010.

Post by RastkoA_TEAM »

E ovako kategorije postoje samo u breoju clanova znaci jedna kategorija ekipe sa 2 clana i druga kategorija ekipa sa 4 clana.

Sto se tice orjentiringa nece cela trka biti pokrivena orjentiringom nego samo jedan deo predpostavljam da znas kako izgledaju chek pointi ako ne znas saljem ti sliku, to stoji na vidljivom nestu znaci nece biti zavucena u rupi ili tako nesto. Dobija se mapa i onda je zadatak da pronadjete naj optimalniji pud to tacke sto i nije nesto preterano tesko samo je pitanje brzina zato smo dozvolili upotrebu GPS-a kao i u svetskim takmicenjima ove vrste.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 4473_n.jpg

Bicikli posle etape ostavljete i to cuvaju nasi ljudi sto se toga tice nema brige.
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Green Challenge Stara planina 23-2.9.2010.

Post by Buca »

Hvala na objasnjenju :)
sad samo da nadjem jos nekog ko je zainteresovan.
User avatar
RastkoA_TEAM
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2010, 19:34

Re: Green Challenge Stara planina 23-2.9.2010.

Post by RastkoA_TEAM »

Ajmo ljudi jos 12. dana do zavrsetka prijavljivanja. Ne dozvolite da propustite avanturu za pamcenje.

http://www.adventureteam.in.rs
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Green Challenge Stara planina 23-2.9.2010.

Post by bluealek »

Teško da će neko od fribajkera da se javi... U istom terminu mi imamo Vlasinu i Besnu Kobilu.
User avatar
RastkoA_TEAM
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2010, 19:34

Re: Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by RastkoA_TEAM »

Zbog udaljenosti lokacije STARA PLANINA odlucili smo da smanjimo kotizaciju kako bi omogucili sto vecem broj ucesnika de se pojave na trci ,startnina 500 dinara!
Organizujemo prevoz povratna karta 2000 dinara BG-stara planina-BG polazak u petak u 16h!
Avanturisticke trke Srbija
www.adventureteam.in.rs
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by bluealek »

Hmm... Možda napunite taj autobus ako rešite da ljudima PLATITE tih par hiljada dinara da dođu? :lol:

Sori, sve to počinje da zvuči malo groteskno, pomamiše se ekipe što organizuju trke u poslednjih par meseci, maltene svakog vikenda neko pravi neku trku negde (čak termini počinju da se preklapaju), a nigde učesnika :P
User avatar
RastkoA_TEAM
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2010, 19:34

Re: Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by RastkoA_TEAM »

Pozdrav,
Koliko sam dobio informaciju ti organizujes KOMERCIJALNE TURE DZIPOVIMA KAO I PLANINARSKE ,pa evo mogli bi u nekoj od tvojih akcija da animiramo 30-tak ljudi.
Naravno da nam platis prevoz na akciju koju organizujes a mi cemo tebi zauzvrat takodje platiti prevoz busem na staru planinu? :wink:
User avatar
RastkoA_TEAM
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2010, 19:34

Re: Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by RastkoA_TEAM »

izvini sto ti gazimo na teren ,kontam da imas manje ljudi koje vodis po kanjonima ako ti isti ljudi dodju kod nas...ali takav nam je plan i zao nam je ali tako je...isto tako kontam da recimo Ti nema sanse da ucestvujes na trci sa pobednickim ambicijama jer kontam da si ceo zivot potrcao mozda 10puta pa samim tim verovatno i ne nalazis drugo praznjenje svoje neke agresijice nego preko foruma ovog ili nekog drugog tipa....
opusti se i uzivaj 8)
da je vise takvih kao sto si ti,mi verovatno nikada i ne bi pravili ovako nesto :wink:
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by Buca »

Meni je ovo bas bez veze,
ja sam mislio da ovaj forum sluzi da se ljudi druze i razmenjuju iskustva
i da je cilj da pomognemo jedni drugima prenosenjem imformacija,
ali ovo se pretvorilo u obicno prepucavanje.
Bas bez veze.
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by držnedaj »

Brbo omašio si forum. Pošto ova tvoja najava spada u oglas, razmisli da možda sledeći put daš istu u Kuriru. :D
A prozivke na nivou trećeg razreda osnovne škole... ti si debeo, a ti glup... tebi je mama ružna...treba ipak primenjivati na nekom drugom mestu. U sednici skupštine na primer. :roll:
Ja sam učestvovao u trci na Tari i bilo je sve sasvim u redu, mada su se mnogi žalili na razne stvari. Kako je to ipak bila
prva trka u Srbiji te vrste stvarno nije moguće biti objektivan u pogledu kvaliteta. I da, bilo je fino i zanimljivo
na Tari ali to isto ne znači da treba u inbox da mi stigne dvesta mejlova u 30 dana o 5 različitih avanturističkih trka. :arrow:
Da je to neka ozbiljna stvar u pitanju, bilo bi dosta i jedna trka godišnje. A pošto je ovo biciklistički forum stvarno ne vidim
kakvih imaš problema sa time što se nekima to dopada ili ne dopada. Uostalom kada bi smo svi učestvovali na trci vi biste se (mislim na organizacioni tim)
verovatno toliko obogatili da bi ste se za koji mesec do te mere nagojili da više ne bi ste mogli ni da potrčite a kamoli još da vozite bicikl. U tom slučaju jedino uže sa kojeg bi ste bili u stanju da visite bilo bi ono koje bi vas dizalicom sa terase spuštalo na zemlju jer od debljine ne bi ste bili u stanju da prođete ni kroz vrata od sopstvenog stana. Zato je dobro što postoje ljudi za i protiv i to je već po sebi takmičarski i avanturistički duh. Čini sve nas da ostanemo fit, barem u onoj meri u kojoj to nama samima odgovara. :idea:
I jedan marketinški savet.
Delujete ne profesionalno odgovarajući na provakacije provokacijama, ako vam je u cilju da nešto postignete onda svoj proizvod morate da uvijete u šareni papir i da ostanete susdržani, u suportnom stičete loš publicitet. Vi ste oglašivači a mi kupci. To bi bilo ko kad bi mene Mišković čekao ispred maxija da mi pokaže ko je baja zato što ga psujem na veliko svaki put kad uđem da kupim nešto. Ne on bitanga jedna, stalno ima neke promocije i navodno ima bolje proizvode po nižim cenama.
E tako i vi, držite se svoje organizacije a na učesnicima i drugim posmatračima je da postavljaju pitanja i iznose svoja mišljenja o organizaciji. To je demokratski.
I budite razumni nema toliko ljudi koji će za 3 meseca da učestvuju na 3 trke, ponela vas je želja za avanturom pa će te u istoj i da sagorite.
Uostalom želim vam srećan uspeh sa organizacijom i ostvarivanjem ideja vezanim za avanturističke trke jer sam siguran da treba da postoje a mene ova tema više uopšte ne zanima jer mislim da sam utrošio i previše vremena na ovakve stvari.
Pozdrav svima. :arrow:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by bluealek »

Držnedaj, hvala na nekim pojašnjenjima, mada celu stvar ne treba posmatrati emotivno. Rastko je očigledno mlad dečko pa malo maši poentu, ali to se može razumeti. Ja nijednog trenutka nisam rekao da je besmisleno to što radite i da to ne treba da radite, niti da ljudi tu ne treba da učestvuju. Samo mi deluje malo tragikomično kako se sad svi iz petnih žila upinjete da navatate ljude, da veštački stvorite neko interesovanje, koga očigledno nema - spuštate cenu kotizacije, skraćujete trajanje čitavog programa, uvodite nove kategorije ne bi li eventualno i penzosi došli na ideju da vam se prijave, odlažete termin dok se ljudi ne nalove... Ne radite to samo vi, nego i Nastić i ostali koji u tome vide neku novu vrstu biznisa koju pokušavaju da razviju.

Što se ekipa koje time pokušavaju da se bave tiče, baš se množite, i to rekao bih geometrijskom progresijom. Daleko brže nego vaša klijentela :wink: . Prošle godine tu je bio Nastić i njegovi drugari, ove godine vas već ima nekolicina, iduće godine neću biti iznenađen ako se za mušterije bude otimalo nekoliko desetina ekipa, i ako se svakog vikenda bude organizovalo po nekoliko ego trip trka na raznim lokacijama. Nešto u toj računici nije kako treba. Videli klinci na zapadu nešto slično, i sad bi svi hteli, ali džaba. Survivor, Farma, Veliki Brat, sve su to produkti instant "kulture" potrošačkog društva, ali treba naći malo mudrosti i distancirati se od tog masovnog ludila koje se nekritički guta, umesto da se kopira neki očigledno pomalo bezvezan šablon koji eksploatiše ego.

Kažem, nemam ništa protiv, to čime se vi bavite je vaša stvar, samo (isto kao i Nikolu, alias držnedaj) zaista već počinje da me smara zilion poruka u mejlboxu kojima razni likovi za koje prvi put čujem zovu na nekakve trke - hteli vi to ili ne, opasno počinje da liči na spam (a ne stižem da pročitam ni poruke koje treba da pročitam).

Što se mog vodičkog posla tiče, ne, niste mi konkurencija, jer su nam ciljne grupe potpuno različite (zapravo, većina mojih klijenata su grupe stranih (avan)turista, pretežno motorizovanih). Što se tiče planinarskih tura i kanjona, njih ne vodim ja nego Goca. A sa cenama izleta od kojih skoro da ne može ni zakup autobusa da se plati, smešno je to nazivati komercijalom.

Zapravo mogu i da vam pomognem, jer sam urednik u časopisu čiji menadžment je vrlo otvoren za ideju da se u svakom broju odvoji nekoliko strana za outdoor / ekstremne sportove, tako da postoji mogućnost da i to što radite dobije pravi publicitet. Minimalni preduslov za tako nešto bio bi da neka od firmi koje se bave prodajom opreme za outdoor sportove shvati potencijal saradnje sa nama, odnosno korist takve saradnje za sopstveni biznis. Jer, koliko god nam se nešto dopadalo i koliko god bili skloni da štošta radimo iz entuzijazma, od para se živi.

A ovo ovde je stvar koju radim iz čistog zadovoljstva, i tako će i da ostane.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by Gosha »

Bas mi je nesto bila nelagoda u stomaku, kao i uvek kada citam ovakve besmislene rasprave... Tim pre sam se jos vise odusevio kada sam sada video da je Sale spustio loptu, pametno, korektno, bas kao sto je po meni i trebalo da uradi... Slovo ostaje na papiru, ali bitno je i trenutno stanje, a ja se nadam, verujem u ime vecine koja ovaj forum prati, da su sekire zakopane? Nadam se cak da ostvarite neku saradnju na obostranu korist...

Rastka ne znam, ali mogu da kazem da Sale, kao covek koji vozi Jeep star 20 godina i presao je preko 200K po brdima, verovatno nije profiter i vozio bi neki Rubikon ili slicno... Uostalom kod vecine najava i na ovom forumu, koje Sale organizuje, crno na belo pise da se troskovi prevoza dele na saputnike u vozilu, a Sale uvek aka svoje vozilo [dakle amortizacija, registracija,..., je samo njegova], dok kotizacije ne postoje!
User avatar
RastkoA_TEAM
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2010, 19:34

Re: Green Challenge Stara planina 23-26.9.2010.

Post by RastkoA_TEAM »

@drznedaj....sve sto si rekao stoji i na mestu je ali jedno nisi u pravu.....mi smo ovde u nasoj temi napadnuti iz neobjektivnih razloga,tj ,ako imate neso protiv ovakvih manifestacija onda ste to trebali da svedete u temi koja ima za cilj takvu raspravu....mi smo napravili prvu trku ove godine ovog tipa i ovo nam je druga a napadnuti smo kao da smo ih sve organizovali :D ako imate nesto protiv ovoga,onda to svedite na nasu organizaciju a ne na poentu svih trka....dakle,koliko god vam smetalo, temu ste promasili vi. Naravno da se branimo jer nismo ocekivali ovakav docek na freebiking forumu od ljudi koji su ucestvovali na Tari i koji pored svih propusta kojih je bilo naravno jer je prva trka tog tipa i za nas, i dalje planirate da ucestvujete na manifestacijama slicnog tipa...

@Sale....tvoja prica je neobjektivna potpuno i potpuno pogresna sto se mene licno tice ali to neka ostanem medju nama i ne mora se to vise pominjati ...ali da si malo bolje pogledao najavu a ne samo nasmejao i pogrdio celu pricu video bi da iza nas stoji ozbiljan tim i ozbiljni sponzori a oni se samo mogu prosiriti celom pricom a samim tim i popularisati i sport i prirodu i biti samo na korist svima pa i ljudima koji organizuju izlete po prirodi...
Dakle cela prica ima daleko siri karakter nego onaj u koji si nas ti svrstao ...
ako mislis da izleti koje vodici organizuju imaju samo karakter pokrivanja troskova ,onda mi reci zasto u vecinu planinarskih drustava i slicnih organizacija u poslednje vreme nalece gomila inspekcija?
Svaka prica ima dva kraja ali to nije u redu prozivati u temi gde se pozivaju ljudi na manifestaciju na koju ih niko ziv ne tera da dodju osim njihove slobodne volje...
dakle,
da stavimo tacku na ovo.
Post Reply