Golija, 9. i 10. oktobar

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by bluealek »

Ovo sa Golijskom transferzalom na karti ne izgleda loše, mada se bojim da je na nekim mestima malo jači uspon. Ali svakako je veliko skraćenje u odnosu na ono što je moglo da se isprojektuje na osnovu Google Earth-a.

S obzirom da će u subotu dosta ljudi stići nešto kasnije, verovatnije je da ćemo čekajući njih moći da krenemo tek negde oko 10-10:30, a u tom slučaju bojim se da za subotu otpada duži krug po Čemernu. No nema veze, ipak treba sačuvati i nešto snage za nedelju 8)

Ako ipak budemo vozili duži krug u subotu (ili neku kombinaciju dužeg i kraćeg), analizom visinskog profila ove staze koju sam nacrtao uz pomoć Google Earth-a primećujem da imamo jedan u suštini nepotreban spust od dobrih 400 m, pre nego što počne ubitačnih 600 m završnog uspona ka Smrdljuču. To se svakako može izbeći tako što ne bismo (po treku) sišli dole u selo putem, već pokušali da držimo greben (sa brda Bojnovice prema Golešu). Možda je put loš, možda ga mestimično i nema, ali apsurdno je spustiti se 400 m samo da bismo se ponovo peli. Oni koji budu učitali topo karte u GPS-ove i sami će videti šta je logičnije.
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by Бранко »

Како би било,само размишљам,да се са врха Криваче,на који смо доспели Ацовим треком,са истока,спустимо на запад,и ухватимо Салетов трек наниже ка Милићима.Ово све због тога како би избегли асфалт од Студенице до Милића.Ја,лично,ако се може,преферирам стезе и богазе него асфалт,кола, лампионе,камионе.
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by lesandro »

Polar je uspeo da obezbedi auto za sutra sabajle, tako da stizemo na vreme! Nadam se! :D
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by arxmilan »

E drugari dolazim i ja...da pobegnem sto dalje od ovih pedera u nedelju, da sacuvamo mi guze :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
Post Reply