Sledeći vikend

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Sledeći vikend

Post by držnedaj »

Da li bi se neko vozao negde narednog vikenda?
Prognoza je sunčano i mestimično hladno.
Divčibare, Rajac???
jedan il dva dana.
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Sledeći vikend

Post by fermax »

Ja bih eventualno mogao u subotu... mada mi je još rano da potvrdim :roll: . Ima neki trek na stazama Rajac-Suvobor kružna tura. Voleo bih to da probam .Nije dugačka oko 35 km.
Pratim dogovore,pa ako se uklopim idem bilo gde!
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Sledeći vikend

Post by Blaza »

Pozdrav Nikola
bajkirali smo Goch-Zeljin prosle godine, i meni je interesantno da isprobam svoj novi bajk na pravom offroad terenu. Ako se snadjem za nosache mozemo i mojim kolima.
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Sledeći vikend

Post by držnedaj »

Sećam se.
Meni se komplikuju neke stvari tako da nemam pojma šta će i kako biti al zasigurno bi to prema svemu sudeći bila nedelja.
Pa ako nas se skupi dovoljno, što čisto sumnjam, onda možemo u vožnju. Nas je za sad troje u jednim kolima, pa ćemo videti šta će i kako ispasti nadalje.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Sledeći vikend

Post by bluealek »

Društvo, ne bih da ulivam defetizam, ali računajte da ćete posle ova dva dana konstantnih kiša sve vreme voziti kroz blato i bare ako idete negde van asfalta, tako da treba da računate da ćete biti usvinjeni do kacige, i vi i bicikli. Padalo mi je na pamet da predložim krug po kanjonima Resave i Kločanice kao pravu meru (http://www.stazeibogaze.info/2010/01/07 ... klocanice/), ali i tamo treba očekivati popriličan broj barica na putu, naročito u središnjem delu Kločanice. Možda je pametnije u ovo doba godine na biciklima planirati neki asfaltni krug. Recimo, odavno meračim da izvezem krug oko Homoljskih planina - predeli fenomenalni, saobraćaj vrlo redak. Goca i ja smo u nedelju išli tamo i zaista je izuzetno inspirativno.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Sledeći vikend

Post by Polar »

Važno je da se vozimo.Nadam se da ostali nebi imali ništa protiv,da vožnju prilagodimo uslovima.Šteta bi bilo ne iskoristiti sunčani vikend.Sale,ja sam ZA.
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Sledeći vikend

Post by držnedaj »

Ako savetujete da će biti bljuzgavo onda nije loše ni po asfaltu. Mi smo mislili da odemo do Divčibara pa da vozimo u krug po vrhovima, što i nije previše zanimljivo, ali je barem dan u prirodi. Ja sam takođe za taj krug....subota ili nedelja?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Sledeći vikend

Post by barda »

fermax wrote:Ja bih eventualno mogao u subotu... mada mi je još rano da potvrdim :roll: . Ima neki trek na stazama Rajac-Suvobor kružna tura. Voleo bih to da probam .Nije dugačka oko 35 km.
Pratim dogovore,pa ako se uklopim idem bilo gde!
Mislio si na ovu kružnu http://www.stazeibogaze.info/2010/05/29 ... ani-rajac/ od 45km?
Tu je skoro sve asfalt :D

Ja za vikend pečem rakiju, tako da sam sprečen iz objektivnih razloga :wink: , mada sam i ja spremio jednu 95% asfaltnu trasu po Fruškoj Gori od 43km, taman da se upotpune još par manastira što fale uz zapadne http://www.stazeibogaze.info/2010/09/01/fg4man_zap/ i istočne http://www.stazeibogaze.info/2010/09/03/fg7man_ist/

Crveni Čot-Letenka- pa kod Grgurevačke pećine dole makadamom - Bešenovo- Mala Remeta - Jazak - Vrdnik - Brankovac (možda Beočin) - Crveni čot (manastiri: Bešenovo (ostaci manastira), Mala Remeta, Jazak novi i stari, Ravanica, možda i Beočin) - to imamo kao kec u rukavu za neki novembarski sunčani dan :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Sledeći vikend

Post by držnedaj »

Glasam za krug kanjonima Resave i Kločanice, tamo tek nema saobraćaja, sem ako ne naiđu neki :arrow: planinari. To je isto dobar asfaltni put za bajs...što se ne može reći za kola. Mada ni homolje nije loše. I glasam za nedelju.
Inače na Zlatiboru, Zlataru i Jadovniku je palo 10 cm. snega.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Sledeći vikend

Post by barda »

držnedaj wrote:Glasam za krug kanjonima Resave i Kločanice, tamo tek nema saobraćaja, sem ako ne naiđu neki :arrow: planinari. To je isto dobar asfaltni put za bajs...
Nikola da li si siguran? http://tripbike.fotopic.net/p64228356.html :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Sledeći vikend

Post by bluealek »

Prilično je izvesno da će vikend biti lep i hladan. Na visinama iznad 1000 m već je palo nešto snega, što treba imati u vidu pri razmatranju ideja za eventualno pedaliranje. Daleko više snega je palo u zapadnim delovima Srbije, tako da mislim da bi se trebalo orijentisati pre svega na istok, ako ćemo pedalirati. Što se trase kanjonima Resave i Kločanice tiče, mislim da bi ona bila optimalna ako se budemo dogovarali za jednodnevnu varijantu u nedelju; iako izlazi na oko 1100 m na prevoju Klencuš, ne verujem da će nam eventualni sneg zadati neki ozbiljniji problem. Druga ideja mogla bi biti dvodnevna tura malo istočnije, sa spavanjem u toplim sobama pansiona Balić u Blizni. Prvog dana b se recimo mogao izvesti nešto manji krug oko Malog Krša (kojim bi mogla da bude zahvaćena i ova http://www.stazeibogaze.info/2010/04/17/garvan/ trasa, mada bi tu trebalo očekivati solidnu količinu blata), a drugi krug bi mogao recimo da bude čisto asfaltni ali malo duži, preko Liškovca, do Donjeg Milanovca i nazad preko Porečkog zaliva.

Postoje i neke potpuno drugačije ideje za ovaj vikend. Boris Stanojević je izrazio želju da se krene na Staru planinu, u džipersko-pešačku potragu za jednim potencijalnim vodopadom koji do sada niko nije otkrio (mada se bojim da bi tu već moglo da bude više snega), a i 4x4 ekipa mi je danas izrazila spremnost da se krene negde u avanturu. Javio se i Dragoljub sa željom da negde ide, a njegove ideje često podrazumevaju tegljenje transportnog ranca i spavanje u šatorima na hladnoći :)

U svakom slučaju, treba između svega toga odlučivati brzo - samo su dva dana na raspolaganju, a želja mnogo :?
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Sledeći vikend

Post by držnedaj »

Meni odgovaraju 2 varijante..bajkerska i ona sa tegljenjem i spavanjem na hladnoći, hteo bih da testiram novu vreću.
Vikend je već tu, tako da trebali bi smo se što pre dogovoriti. Prvi put...još neko.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Sledeći vikend

Post by Polar »

Ja sam i dalje za bicikliranje i aka se spava negde,vise sam za tople sobe.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sledeći vikend

Post by VladaS »

Kod nas ima jos jedno mesto u kolima, a idemo rano u subotu na Miroc, gde cemo za dana gadjati vidikovce iznad Kazana ( Ploce, Strpci, Mali Prilaz ), pa ako je nekome to zanimljivo moze se javiti.
Dakle samo jedan dan, subota, sa vampirskim kretanjem po mraku zbog kratkog dana i povratkom uvece.
Bez bicikala, hodanje ~22km.
063/7709877
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Sledeći vikend

Post by držnedaj »

Ah, hm...saznao sam du u subotu moram da završim razna neka posla...
tako da mi ostaje samo nedelja za vožnju.
U ovom slučaju mi ćemo definitivno na priloženi trek kanjonima.
Sale, hvala na ideji i treku. Ako neko želi da se pridruži, dobrodošao je. :arrow:
Post Reply