Vujan, subota 2. april

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Vujan, subota 2. april

Post by alazovic »

Evo jedne vožnjice za Kraljevčane

Nadam se da nije kasno, vozi se sutra, u subotu 2. aprila
Sakupljanje i polazak u 11 časova sa mesta po dogovoru ako ima zainteresovanih.

Ovako bi otprilike izgledao track:
Image

Obišli i bi manastir Sveti Prokop - nikad nisam bio, ali je na 1 km od našeg puta 8)
Vrhovi Vujna koji bi se prelazili su na oko 800mnv, a posle 40 km pauza bi se pravila u Gornjoj Trepči.
Ostalo bi još 36km povratka nizbrdo do Kraljeva, ruta po izboru...

Ovuda nikada nisam prolazio, ali na GE put deluje kvalitetan.
Telefon za dogovor 063 601-833

Pozdrav,
L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vujan, subota 2. mart

Post by shebez »

Aco vi se uveliko vozite a ja sam tek sad video sms koji si mi poslao.
Uzivaj te u voznji, ja sam danasnji dan iskoristio za voznju po donjem Sremu. Prolece je stiglo uveliko se moze voziti i uzivati.
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vujan, subota 2. mart

Post by bluealek »

Eh, blago vama... Doduše, i ja sam nešto sitno pedalirao prethodnih dana, koliko sam mogao da stignem. Trenutno sam na Tari i Zlatiboru, proveravam neke kritične deonice za predstojeću grupu belgijanaca koja mi dolazi 16. aprila, tako da adrenalinskih doživljaja u Jeep-u danas nije manjkalo, a neće ni sutra 8)

Nego, prolazeći sve ovo prosto ne mogu da se otmem utisku do koje mere je Zlatibor SAVRŠEN za bicikl, kakvu fenomenalnu mrežu šumskih puteva ima. Moramo ovde nešto da upriličimo, jedino što nisam siguran kad...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Vujan, subota 2. april

Post by alazovic »

Drugari,

Iako je podosta ljudi iskazalo želju za ovom vožnjicom (na moje pozitivno iznenađenje), moj tajming je bio malko blesav - u stvari išao sam do druga koji je na terapiji u Banji Gornja Trepča, tamo sam trebao da se nađem između 14 i 15:30h, tako da nisam smeo da krenem posle 11h. Osim Polara, koji je bio na korak da dođe solo do KV-a, kraljevčanima je to bilo suviše rano, imali su radne obaveze.

Sve u svemu, u meni totalno nepoznate krajeve otišao sam solo. Moja procena od 700 metara uspona na kraju je ispala mnooogo optimistična. Završio sam sa 1070 metara, kiša je povremeno prskala posle 13h pa sam se družio sa extra ljubaznim meštanima par puta pod njihovim tremovima. Usput sam naišao i na stotinak planinara iz Mladenovca (većinom školarci) koji su pešačili od manastira Vujan ka vrhovima ove planine.
Osim nekih 6 km na vrhu gde je stvarno loš, put je asfaltiran, kao i silaz do Banje. Sve ukupno, nekih 80 km.
U povratku je kiša padala ispred mene, pa su putevi bili mokri, što znači da sam se vratio extra usvinjen :)

Ljudi - mnogo je dobra vožnja, vredi da se ponovi, samo sa nekim planom za izlazak na sam vrh Vujan i odlaskom do manastira. Ali mislim da je neka takva kružna varijanta iz Kraljeva problematična zbog tajminga, teško se uklapa u jedan dan, osim da se krene rano ujutro i da se ceo dan pedalira...

Ajd toliko za sada, napraviću nelki širi fotkani izveštaj sa trekom ako stignem danas - sutra.

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Vujan, subota 2. april

Post by alazovic »

Evo slika, izveštaj će da pričeka...

https://picasaweb.google.com/alazovic/V ... 2April2011#
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Vujan, subota 2. april

Post by rajko55 »

Lepo Aco lepo :D
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vujan, subota 2. april

Post by shebez »

Aco,
Na ovim tvojim slikama sam primetio par poznatih mesta, jednom prilikom kad sam bio tu u gostima malo sam svrljao kroz taj kraj.
http://www.stazeibogaze.info/2010/07/13 ... nci-borac/
Ima tu svasta, nesto, lepo obici, jako lep kraj, lepi putevi za voznju.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Vujan, subota 2. april

Post by alazovic »

Jes bre,

Videh na SiB ovaj track (prvo korišćenje SiB search komande u mojoj povjesnoj historiji), ali su se samo dodirnuli u Vujetincima na jednom mestu, na putu.
Uzbrdo, ka Vujnu prestaje asfalt, a blizu vaše početne tačke, preko puta škole živi neki moj daleeeeki rođak Ljubo Lazović (svi mi Lazovići sa poteza Kraljevo - Čačak kojima je krsna slava Đurđevdan samo neki rod), to mi reče paroh mrčajevački Đorem kad smo se sklonili od kiše malo poviše.

Verovatno je i tebi Oštrica dominirala u panoramama :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vujan, subota 2. april

Post by shebez »

Presao sam ja ceo taj put od Mrcajevaca do Vujetinaca, nesto kolim a nesto peske. Nego mi se cinilo samo taj trek sa Krsom normalnim da ga okacim. Bio sam tamo tri dana, i planirao sam da se preko Bukovika spustim u Gornji Milanovac na putu za Beograd, Ali je devojku mrzelo i plasila se da se mojih 14km ne pretvori u 44km pa smo otisli za Mrcajevce. Inace sam ekipi rekao da do Boraca ima 10 km u oba pravca a ispostavilo se da ima 20, nikad ne bi isli da sam im rekao istinu. A u sustini i ima vazdusnom linijom, nisam nista slagao.
Da Ostrica bas dominira, imao sam ideju da se popnem, ali mi je delovala nepristupacno. Znas kako je kad si negde sa anti planinarskom ekipom nece nigde de mrdnu, a ljute se kad hocu sam da prosetam. Samo sam se ja popeo na Borac isla je i devojka sa mnom i to da se ne bi sam penjao, ostali su sedeli u hladu.
Tako da sledeci put kad budem isao u Vujetince u goste, mozda ih nagovorim da prosetamo i do vrha Vujna. :wink:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Vujan, subota 2. april

Post by alazovic »

Zapreti im - ako neće oni na Vujan, ti ćeš da zoveš nas KV-ljane :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply