Gučevo - Sokolske - Azbukovica - 2012

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Gučevo - Sokolske - Azbukovica - 2012

Post by barda »

Posle Rajkove objave plana za 2012 i ture koje ja ni automobilom ne pređem za celu godinu, odvažio sam se i ja da objavim mini plan za 2012 :lol:

Ovo već dugo planiram, na Freebikingu nije bilo vožnji po ovom terenu, baza Staza i Bogaza po ovom pitanju je mršava, teren lep i blizu, tu pored nas - to treba ispraviti :wink:

Kartu sam nabavio prošle godine, a detaljne trekovi imate ovde

Evo nekih 5 krugova po Gučevu, Sokolskim planinama i Azbukovici

http://freebiking.org/2011/11/zapadna-srbija-2012

Loznica – B.Koviljaca- Gucevo 1 (30km)

Mackov kamen- Gračanica – Drina – Crnca- Markov 7+9 (40km)

Orovicki i bobijski krug 16 (30km?)

Koslje – kanjon Tresnjice 19+20 (30km)

Vrhpolje – G.Tresnica – Vrhpolje 15 (15km)

To bi moglo iz dva, tri vikenda da se organizuje na proleće-leto 2012
Eto da malo razmišljate 8)

P.S. Trebalo bi organizovati i Taru - to je isto nepravedno zapostavljeno
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gučevo - Sokolske - Azbukovica - 2012

Post by bluealek »

Mislim da je ovako u vidu STRANICE mnogo primerenije:

http://freebiking.org/najave-izleta/bardine-ture-2012

Sad možeš po potrebi da ažuriraš tu stranicu i da na njoj linkuješ ka pojedinačnim najavama (slično kao što smo uradili Goci za ovu godinu).
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Gučevo - Sokolske - Azbukovica - 2012

Post by Polar »

Kada sam prvi put naišao na sajt Freebiking,na mene je odmah ostavio veliki utisak,kalendar sa već unapred isplaniranim datumima i rutama vožnji.
To daje svima dobar pregled i mogućnost planiranja,da unapred odaberu na koje će vožnje da idu i da se na vreme pripreme za njih.
U to ime,predlažem da se svi koji su u mogućnosti da organizuju biciklističku turu,daju neki predlog,kao što je to uradio Barda i da pokušamo napraviti što je moguće precizniji plan za sledeću sezonu.
Nadam se da bi time i Saletu malo olakšali posao.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Gučevo - Sokolske - Azbukovica - 2012

Post by barda »

Slušam ovih dana, dok idem na posao zvučne knjige - sjajna stvar kako obogatiti na najbolji način 40min dnevno jednolične šetnje :wink:

Prva je Živojin Mišić - Moje uspomene

I tako danas slušam kako je u Srpsko-turskom ratu (1876-1878) bilo i prvo vatreno krštenje Živojina Mišića... Kada su se povlačili preko Kučaja i Boljevca, osmatrači, su trebali da se popnu na Rtanj da izvide turske položaje - jedan od njih je bio i Živojin Mišić a kako su se penjali iz sela Lukovo poslušajte sami (4.min)

Taman lagano zagrevanje za Gučevo, Mačkov kamen, Cer, Tekeriš - Valjevske planine i selo Struganik pored reke Ribnice rodno mesto Vojvode Živojina Mišića
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gučevo - Sokolske - Azbukovica - 2012

Post by bluealek »

Polar wrote: Nadam se da bi time i Saletu malo olakšali posao.
Hvala Polar. To je i bila namera pri koncipiranju ovakvog sajta - da se ljudima pruži šansa da pokažu inicijativu i da njegova živost u što manjoj meri moguće zavisi od mene. To što deluje da sam neaktivan u poslednje vreme nije posledica mog nedostatka želje, već viška obaveza koje sam sebi nametnuo. Sve se više gomilaju stvari koje želim da uradim, ali prosto ne stižem. Ne bih da kukam i znam da niko od vas ne može da mi pomogne da organizujem sopstveni život, samo hoću da znate da imate moju punu podršku u osmišljavanju i organizovanju tura - pa ako ja malo uspem da se organizujem, biće mi drago da se pridružim i nečemu što je neko od vas osmislio :-)
Post Reply