Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by bluealek »

Blažo, ja nisam planirao da nosim bajs, ipak je ono isuviše ekstreman teren za moje stanje kondicije, a ni podloga nije naivna (na nekim delovima puta preko Maganika od kamenjara će vam plombe iz zuba poispadati). A tamo asfalta nemaš, i putevi su isključivo za terence. Ne znam šta je Kuša i kako zamislio, ali da proturi tuda svoj auto nema šanse.

Nažalost, stvari se ipak kreću u smeru da mi je praktično nemoguće da se priključim. Danas sam saznao da bi trebalo tokom radne nedelje da idem na Kopaonik da snimam materijal za SAT, a kad sam već tamo bilo bi više nego uputno da to iskoristim da pripremim neki posao koji sam za klub ugovarao sa Skijalištima Srbije. Tako da se bojim da pre petka, najranije četvrtka, nema šanse da se vratim za Beograd. Ako tome dodam i činjenicu da je tura po prerastima zakazana za 13-15. juli (a i za to treba da sakupim prijave i da odradim kompletnu administraciju i platni promet), jednostavno se ispostavlja da je, za moj lični kalendar, Kuša ovo planirao u ekstremno nepovoljnom terminu. Žao mi je, imao sam dobre volje, ali jednostavno mi se ne da :(
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by KUSHA »

Potrebna količina vode je individualna.Moj savet je da svako pored bidona ponese 2 i 3 dan sa sobom po jednu flašu od 1,5l vode u rancu ili torbici.
Evo da razjasnimo.Najteži deo nas čeka na samom početku od katuna Granica.Voda ima u Vragodu a evo vam i link sa Stazahttp://www.stazeibogaze.info/2009/11/27 ... ozac-tali/.
Plan logistike:
2.dan- Medjurečja-Podgorica-Nikšić-rudnik boksita-Kap.jezero(od rudnika logistika prati bajkere i nosi vodu cca16km.)
3.dan-Kap.jezero-Nikšić-Vučje-Šavnik-Boan-Krnja Jela(možda postoji mogućnost direktnog izlaska sa Konjskog na Vučje baz spuštanja u Nikšić)
Prati bajkere prvih 15-ak km.
4.dan-PRATI BAJKERE CEO DAN(najlakši dan što se tiče okratanja pedala)
V A Ž N O
Ne preterujte sa stvarima

Ja vadim sedišta i trebalo bi da bude mesta za sve stvari.Kad je kod Saleta na Zelengori stalo za nas 15-oricu staće i ovde.
Barda ili neko drugi na koga mogu da se oslonim da ponese 2-3 kenistera za vodu jer nećemo moći uvek da postavimo šatore blizu vode.
Ne zaboravite da ponesete kupaće kostime ,kreme za sunčanje i" slamene šešire"
Za sam uspon na Kapu potrebno je poneti dobru obuću jer je put izuzetno stenovit a dobro će doći i za kanjon mrtvicu.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by sel_emil »

Situacija sa noćenjem je sledeća: nema je.

Svi apartmani koje ja znam i gde sam bio su puni ili nemaju dovoljno kreveta za nas sedam, inače sam shvatio da im se guzica raširila i da im je sad komplikovano da primaju za jednu noć turiste. Toliko od preduzetništva...

Nešto sam razmišljao, biće preko dana jako toplo u sredu, bolje je možda onda da putujemo noću, inače nisam extremni ljubitelj klime u kolima.

Mislim da bismo trebali krenuti ujutru oko 3 da bismo opušteno stigli tamo.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by KUSHA »

Evo treka u gpx formatu spreman za ubacivanje u uredjaj,podeljen po danima.http://skijanjeibiciklizam.weebly.com/trekovi.html
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by bluealek »

Želim vam srećan put i napišite neki putopis kada se vratite, ne budite lenji. Ja sam za vikend izgubio i teoretsku šansu da vam se pridružim - prvo mi je prolupao motor (bregasta i podizači), a onda sam, nakon šlepanja auta kod Bobija u servis, pri izlaženju iz taksija izgubio novčanik u kome su mi bila sva dokumenta i kartice. Tako da ću u narednih mesec dana imati neviđenu finansijsko-administrativnu golgotu i pitanje je šta ću uopšte od planova za ovo leto uspeti da realizujem. Ostaje samo da dešifrujem poruku koju mi onaj odozgo time šalje.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by Gruja »

bluealek wrote:Ostaje samo da dešifrujem poruku koju mi onaj odozgo time šalje.
Evo ovi odozgo imaju finu poruku.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

Ok, novosađani onda po starom planu kreću oko 3-4h - svi dogovori prelaze na telefonsku liniju

Zbog smanjena stvari centralna kuhinja izostaje - mala kuvala su praktičnija i neka svaka kola ponesu po 5l vode - tako da imamo kanti za kamp (i u kolima logistike)

Da li je moguće da ćemo imati i osveženje na našem putu u periodu od 14-17h? Poruka od onog odozgo :shock:
Kolašin - http://freemeteo.com/default.asp?pid=23 ... 7896&la=23
Nikšić - http://freemeteo.com/default.asp?pid=23 ... 4494&la=23
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by arxmilan »

Po iskustvu sa crnogorskim planinarima od proslog leta postoje opcije u ovo doba godine, ili da nas ubije sunce i zedj, ili da bude ta kisa i maglovito da nista necemo videti. Ipak se bojim da je ovaj teren ekstreman za ovo doba godine. :!:


Sale, zao mi je nadam se da ces nabaviti ono najpotrebnije ( kes) da to sve poravis sto brze !
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by Joka »

Dragi moji bajkeri,
nažalost, ja ću ipak morati da otkažem svoje učešće na ovoj turi.

Previše stvari se poklopilo i iskomplikovalo u poslednji momenat da bih mogao sve da postignem i opuštano odem sa vama u provod. Žena, deca, posao, prijem i koktel kod ambasadora Svazilenda, šahovski turnir u Maloj Moštanici, manekenke ...

Uživajte i za mene i lepo se provedite, jer to ova tura i obećava. Bilo po suncu, bilo po kiši i magli.
Ja ostajem ovde i s nestrpljenjem čekam vaše fotke i utiske.

Srećan put.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

Kod mene odustao Joka, tako da idemo nas trojica: Luzzer, Toma i ja

Krećemo oko 3:30 i Novog Sada i oko 12h smo u Međurečju spremni za kanjoning :P

Sudeći po tekstu Miroslava sa Staza i Bogaza, čeka nas radnja u Međurečju, kao i hladno pivo pored Kapetanovog jezera u kafani i prodavnici :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by bluealek »

barda wrote: Sudeći po tekstu Miroslava sa Staza i Bogaza, čeka nas radnja u Međurečju, kao i hladno pivo pored Kapetanovog jezera u kafani i prodavnici :lol:
Ako si zamislio da Toma nekako tvojim autom stigne do Kapetanovog jezera, jedini smer iz koga to ima smisla pokušavati (mada ne garantujem uspeh) jeste od Nikšića - iz smera Velje Dubokog ti treba žešći terenac sa reduktorom, kojem nijedan cm klirensa nije suvišan... Nešto slično onoj završnici uspona na Solunsku glavu.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by KUSHA »

Kombinacija Niška i Leskovacka ekipa se nije odavno oglasila.Valjalo bi da potvrde dolazak da znamo da li da ih očekujemo.
Kuša 063 8563 720.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

bluealek wrote:
barda wrote: Sudeći po tekstu Miroslava sa Staza i Bogaza, čeka nas radnja u Međurečju, kao i hladno pivo pored Kapetanovog jezera u kafani i prodavnici :lol:
Ako si zamislio da Toma nekako tvojim autom stigne do Kapetanovog jezera, jedini smer iz koga to ima smisla pokušavati (mada ne garantujem uspeh) jeste od Nikšića - iz smera Velje Dubokog ti treba žešći terenac sa reduktorom, kojem nijedan cm klirensa nije suvišan... Nešto slično onoj završnici uspona na Solunsku glavu.
Neće mojim, već Kushinim, i da, ide do Nikšića - piše u par postova iznad...
A piše da pored Kapetanovog jezera ima kafana i prodavnica...

Evo još malo linkova
Maganik
Kapa Moračka
Sinjajevina
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by bluealek »

barda wrote: A piše da pored Kapetanovog jezera ima kafana i prodavnica...
To nemoj da shvataš previše bukvalno, u skladu sa normalnim poimanjem kafane i prodavnice (sem ako se nije nešto drastično promenilo od trenutka kada sam poslednji put bio tamo). "Kafana i prodavnica" je, zapravo, par stolova i klupa ispred katuna gde lik vadi iz gajbi ono što je dovukao odozdo i prodaje po približno 2-3x višoj ceni nego što dole košta. Ništa fiskalni (ili bilo kakvi drugi) računi. Na istu foru i Kuša može da otvori "mobilnu palačinkarnicu" na Kapetanovom jezeru :P
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

Pa to, to nam i treba - montažne kafane i prodavnice, kao i razmena palačinka za pivo (možda imaju i sladoled za Kušu :mrgreen: )
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply