Стара планина-27.април-6.мај

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
Шипка
Posts: 60
Joined: 02 May 2012, 21:46
Location: Краљево

Стара планина-27.април-6.мај

Post by Шипка »

С обзиром да ће 1.мај и ускрс бити спојени,тако да ће од 27 априла до 6.маја само 29 и 30 април бити радни а то значи пуно слободних дана и времена за неку занимљиву и велику бајк туру тако да сам решио да 10 дана проведем на Старој планини и да је обиђем и уздуж и попреко колико буде било могућности-бициклом а неприступачнија места пешке...
Полазна тачка би био Димитровград-па обилазак села Радејна-Бребевница-Мазгош-Мојинци-Протопинци-Смиловци(посета манастиру Смиловци)
па онда Одоровци-Гуленовци-Браћевци-Изатовци-Виковија-Криводол-Бољев дол-Каменица-Сенокос
од Сенокоса успон на врх Сребрна глава
Из Сенокоса после-Славиња-Росомач и Росомачки лонци
па Височка Ржана-Рсовци-Владикине плоче
повратак до Височке Ржане па до села Јеловица и обилазак Јеловачке реке
а онда преко Брлога до села Дојкинци
из Дојкинаца обилазак 4 водопада Арбиња,па до изворишта Дојкиначке реке и 3 кладенца-па до врха Копрен
одатле силазак до Дабиџиног потока где такође имају два водопада.
повратак у село Дојкинци
па онда преко Брлога-Ковачево-гребеном преко Субине чуке и Паклешког врха ка Мрамору-Браткова страна-Крваве баре
од Крвавих бара успон на врхове Вражја глава и Три чуке
после тога од Крвавих бара спуст до села Топли дол
ту би направио један дан круг Топли дол-Миџор-Бабин зуб-Топли дол
а други дан посета топлодолским водопадима(Пиљски,Чунгуљски,Крмољски,Куртулски)
после од Топлог дола-село Засковци па Темска
од Темске до Завојског језера и обилазак околних села Ореовица,Покревеник,Копривштица,Лукања,Гостуша,Бела,Паклештица...
повратак у Темску па онда до села Кална и Балта бериловац(где би 6.маја требало да се одржи манифестација Молитва под Миџором)
ту би уједно био и крај ове туре...
Ако има неко заинтересован да се придружи-добродошао је...
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Стара планина-27.април-6.мај

Post by angor »

Zasad, iz Niša bi Dragan Milovanović-Gagi i Rade Nikčević išli svih 10 dana.
Neša, Fića, Novica (Leskovac) i ja bi se prilključivali onih dana kad nam obaveze na poslu dopuste. Taman bi im bili neka vrsta logistike, tj dopunjavali stalne učesnike hranom.
Ja još od jesenas imam dogovor sa jednom družinom iz Leskovca da maja obidjemo Toplodolske vodopade, pa bih, verovatno, i njih uključio u ovu priču.
Goran
Шипка
Posts: 60
Joined: 02 May 2012, 21:46
Location: Краљево

Re: Стара планина-27.април-6.мај

Post by Шипка »

Чуо сам се са Гагијем и он ми је рекао да иде сигурно,а такође ће и Раде да иде сигурно.Из Краљева нас за сад има двојица сигурних...
а Топлодолске водопаде ћемо у сваком случају посетити...
Post Reply