Jel se razume neko u ove ATV motore?

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Jel se razume neko u ove ATV motore?

Post by LongDistance »

Jel vredi ovo nesto?
http://www.keeway.rs/atv/atv300.html

Ja inace nemam blage veze o motorima, a ni o automobilima. Znaci, da li nesto ima 50 ili 500 kubika mi apsolutno nista ne znaci. Naravno... ako je vise logicno znaci da je bolje, ali cifra kao cifra mi apsolutno nista ne znaci. Recimo stavka "Vrsta motora 1 cilindar, 4-taktni, vodeno hlađen" mi je kao da sam procitao neku kinesku poslovicu (naravno na kineskom)

Ko zna kada cu da skupim kintu za neki pristojan auto, a mrzi me da opet idem u auto skolu za A dozvolu za obicne motore, tako da mi ATV deluje kao dobra kombinacija. Zanima me da li je komplikovana registracija? Osim toga da li je recimo dozvoljeno da se vozi auto putem zbog maksimalne brzine od nekih 65kmh?

Ajd nek se javi neko ko se malo razume u ove stvari pa onda mozda postavim jos neko pitanje :)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Jel se razume neko u ove ATV motore?

Post by shebez »

Ja koliko znam ovo se registruje samo kao radna masina, znaci nije ni auto, ni motor vec traktor. A za radne masine nema mesta na autoputu, tako da zaboravis da je tamo mozes voziti jer ce te policija odma "sankcionisati" (sto bi rekao Mirko-alvirko :D ).
A da li vredi nemam pojma, to cudo ima 330 kg, i da sedne jos vas dvoje to je preko 500, pa jos malo i opreme i eto te na 600-700 kg. Skoro kao yugo, a yugo sa svojih 903 cm2 se muci i po ravnom a ne po nekoj uzbrdici na offroadu. Tako da mislim da je to slaba makina, najbolje da nadjes nekoga ko to koristi pa da se malo provozas.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Jel se razume neko u ove ATV motore?

Post by milke »

А колико кошта то чудо?
Потрошња му је 5 литара горива, фијат панда троши приближно толико плина на 100км. Уз то, ово уопште није практично за јесен и пролеће, док је за зиму неупотребљиво (осим за мазохистичке авантуре), па се не исплати као неко превозно средство које би заменило ауто.
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Jel se razume neko u ove ATV motore?

Post by LongDistance »

Video sam u nekoj radnji u Krusevcu pre par meseci i cena je bila 1700e. Stvar je u tome sto ne znam tacno koji model/marka. Moram da svratim posle da pitam ako se secaju. Mada mislim da je ovaj ATV Keeway 300 oko 2700e. Inace sto se namene tice meni je cilj da mi ovo sluzi kao neko avanturisticko vozilo. U Krusevcu nema poente posedovati auto jer u kom god pravcu da krenes da vozis nakon 10 - 15 minuta si vec van grada, tako da sve po gradu normalno mogu biciklom da obavim. Za medjugradsku voznju koristim autobus i time sam sasvim zadovoljan.

Da budem potpuno iskren mene automobili uopste i ne privlace. ATV bi mi bio dobar za neke avanturisticke voznje. Recimo natovarim sator i drugu kamp opremu i krenem sa nekime da se majemo po nekim brdima i dolinama. Naravno to mogu i biciklom, ali problem je sto od ljudi koje znam niko nema kondicije ni sebe da vozi, a kamoli da jos narovari i bisage i ostale dzidza bidze, a pogotovu cure. Tako da ako bih eventualno zeleo da odem negde na neko dalje kampovanje sa nekom curom, ortakinjom, komsinicom ili u krajnjem slucaju sa nekom sestrom, mnogo bi mi bilo lakse da imam ovako nesto.

Inace sto shebez rece da probam negde... Ne znam da li uopste u Krusevcu to ima neko. Mislim da sam cuo da ima neko od lokalnih mafijasa, ali nisam siguran :) Krusevac je takva sredina da kada sam pre par meseci video rekumbent kao da sam video leteci tanjir :)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Jel se razume neko u ove ATV motore?

Post by alazovic »

LongDistance wrote:Inace sto shebez rece da probam negde...
Imaš ih po Kopaoniku, možda bi mogao nekog da namoliš za krug?
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Jel se razume neko u ove ATV motore?

Post by LongDistance »

alazovic wrote:
LongDistance wrote:Inace sto shebez rece da probam negde...
Imaš ih po Kopaoniku, možda bi mogao nekog da namoliš za krug?
Vidis... to ti uopste nije losa ideja... Nisam bio tamo odavno, tako da bih mogao da spojim obilazak Kopaonika i testiranje ovog cuda ako nabasam na nekog. Valjda bi se neko smilovao da mi da da probam :)
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Jel se razume neko u ove ATV motore?

Post by LongDistance »

HA! Sad sam zvao keeway predstavnistvo za Srbiju... Cena je 5000e :(

Pufff, tacno se video trenutak u kome se srusio moj san :cry:

...a pratio ga je ovaj zvucni efekat :cry:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iMpXAknykeg[/youtube]
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Jel se razume neko u ove ATV motore?

Post by milke »

LongDistance wrote:ima neko od lokalnih mafijasa
Све је речено. :)
Има(о) је један мој другар то чудо, али је имао и велико имање па му је овакво возило са приколицом одлично служило за то за шта је управо и намењено. Иначе се и за авантуре по беспућима више исплати купити неки лакши, јефтинији ауто и упаковати комшиницу у њега него је терати да зајаше и поскакује на тој сили. :mrgreen:
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Jel se razume neko u ove ATV motore?

Post by LongDistance »

Ovo je ono sto sto sam ja video u prodavnici pre par meseci
PEDA-ATV-nov_slika_O_2967621.jpg
ATV.JPG
Pricao sam sa uvoznikom i saznao par bitnih informacija.

Po novom zakonu ATV moze da se registruje kao neki auto, odnosno na B kategoriju, ako je do 15kw i dobijaju se klasicne tablice.

Preko 15kw mora da se registuje kao radna masina i onda se dobijaju neke zelene tablice, i onda atv moze da se vozi samo po njivama, sumama, i tako tim obradivim i neobradivim povrsinama. Zabranjeno je voziti po ulici.

ATV Peda se registruje samo kao jednosed tako da ko zeli da vozi komsinice odmah da zna da nema nista od toga 8)

Ono sto je zanimljivo je da je Peda samo neko obicno brand ime koje koristi neka firma koja narucuje od fabrike, i onda lepe "Product of italy", dok je pravi proizvodjac u stvari neka kineska firma "Shineray" :) Tako da postoji jos par firmi koje uvoze apsolutno isti ATV, ali pod drugim imenima, i naravno drugim cenama :)

http://www.shineray-atv.com/atv.asp

Kategorija Leisure, model XY200STIIE-B
Post Reply