Narcisu u pohode 2009.

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Narcisu u pohode 2009.

Post by alazovic »

Ove godine se priroda ružno ponela prema narcisima - odavno ih nisam video tako sparušene, ali i takvi su bili dovoljno lepi da uživamo u njima.

Ovogodišnja planinarska akcija "Narcisu u pohode" izvedena je po jako toplom i sunčanom danu (iako je do pre nekoliko dana prognozirano znatno hladnije vreme), sa puno pešaka, malo manje biciklista, ali i previše cross motorista i džipadžija koji su pravili buku i dizali takvu prašinu da je mnogima preseo ovaj divan dan.

Ali ako zanemarimo sve manje lepo, poput šatri sa moćnim agregatima za struju iz čijeg smera trešte narodnjački orkestri uživo pod Čikerom, dosadne prašine koju smo obilato doneli kućama i par opekotina od sunca - bio je ovo lepo ispunjen dan...

Evo i galerije: http://alazovic.fotopic.net/c1699310.html

Nadam se da sam ovim izborom slika mogao da docaram barem delic te majske nedelje na Stolovima.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Narcisu u pohode 2009.

Post by milke »

Deluje fantastično, šteta što se ni ove godine nisam organizovao da idem bajsom do gore... Bio sam u četvrtak do livade podno čikera kad je počela neka kišica, ali nije to to...

Slike su super :)

Eh da, jel ste vi i čikeraši išli odvojeno?
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Narcisu u pohode 2009.

Post by alazovic »

Išli smo ... zajedno... odvojeno... kako se uzme :)

Ja sam došao do Trga u 8 na dogovoreni start, ali sam krenuo pre njih da bi u prodavnici na Beranovcu kupio nešto za klopu. Opet smo se sastavili u Jovcu.
Nas trojica smo krenuli na uspon iz Kamenice, a ostatak ekipe na duži, ali blaži uspon od Šošanice. Opet smo se sreli pod Usovicom, kod klupskog džipčića, ja u silazu, a oni se tek spremali na uspon. Tu sam pokupio ostatak ekipe (čitaj - Kušu) i sišli smo oko Usovice, pa pored Ozrena ka Žiči. Glavnina grupe je sišla pre nas, a imali su i peh - nimalo beznačajnu povredu jednog člana koji je precenio svoje mogućnosti na spustu.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply