Veliki i Mali Malinik - Zlotske Pecine

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Veliki i Mali Malinik - Zlotske Pecine

Post by shebez »

Drugari evo par fotografija sa izleta PSD Zeleznicar na Malinik gde smo se nedavndo i provozali.
Pozdrav svima.
http://djordjesgallery.fotodock.co.uk/c1716908.html
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Veliki i Mali Malinik - Zlotske Pecine

Post by barda »

Vratio se Đorđe na mesto "zločina" :lol: i ušao u Lazarevu pećinu!

Vidim, meša se pivo i med, a zub drži!

Nema slika doma u Beljevini, jeste spavali tamo? Da li je i mala Aleksadra još pomaže dedi :)

I verovatno nisi ni pričao devojci o poskocima, samo leptirići, bubamare, cveće.... :wink:

Lep izlet, samo da ste imali malo bolje vreme - bistrije...
Last edited by barda on 25 Jun 2009, 10:48, edited 1 time in total.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Veliki i Mali Malinik - Zlotske Pecine

Post by rajko55 »

Jos jedan bajker :) postaje i planinar :D ,ako vazno je sto vise biti u prirodi.pozz
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Veliki i Mali Malinik - Zlotske Pecine

Post by shebez »

Da spavali smo u Beljevini, cak sta vise spavao sam i u istom krevetu kao onomad ili kao nomad sve jedno :D
Aleksandra nije bila tu, a nije bilo ni onog pasulja. Domacin nas je puno pohvalio, kaze da smo bili najbolja ekipa koja je tamo nocila.
Ovoga puta usao sam u pecinu ali moram da priznam da me je mnogo vise odusevila Vernjikica, pecina koja se nalazi nesto vise u kanjonu od Lazareve pecine i nije osvetljena a nije ni zakljucana. Steta sto nismo imali vremena da se prosunjamo kroz nju kad smo bili i onako nas je mrak uhvatio...
Vreme je bilo odlicno za pesacenje, nije bilo vruce, a nije bilo ni kise. Na nizim delovima planine iskoristili smo sve vidikovce, dok je vrh planine bio u oblaku. Tako da onaj vidikovac na kom smo klopali je bio okovan maglom i nisam ponovio uzitak u pogledu.
Evo kako je izgledao:

Image
Image
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Muma Paduri
Freetreker
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2009, 20:25

Re: Veliki i Mali Malinik - Zlotske Pecine

Post by Muma Paduri »

Malinik je čudo! I rekla sam društvancetu da mi je namera sve ove godine bila samo da POKAŽEM Malinik, verujući da ćete poželeti da odete tamo u svojoj režiji i sa šatorima. I biće mi drago ako bude tako, a verujem da hoće. Jer zaista je predeo prelep i pruža dosta mogućnosti.
Ono što je međutim činjenica, a što meni ni posle svih 12 godina idenja tamo ne ide u glavu, jeste stav lokalaca prema ljudima koji dolaze u njihov kraj. Osim izuzetaka, sa kojima sam naravno u stalnom kontaktu, često se stiče utisak kao da ne žele da im iko dođe; kao da su planinari "okupatori" koji im uzurpiraju rođeni teren, koji im je Bogom dan (?!).
Početak rada doma u Beljevini označio je i pve pozitivne promene na tom polju, a ima domaćinstava u samom Zlotu, gde se možete smestiti udobno, sa sve hranom i za male pare.
Posle višegodišnjih političkih ratova, TO "Bor" je konačno otvorila Lazarevu pećinu, a kada će raskošna Vernjikica dočekati ponovo svoje posetioce - nezna se. Ali, da podsetim, to je nekada bila najatraktivnija pećina otvorena za turističke posete (a po mnogima i najlepša), a svetla koja su osvetljavala njen prebogat enterijer, bila su pomoću posebnih filtera, prilagođena vrsti nakita, kako bi najefektnije izgledao. Svetla su odaaavno porazbijana, izneta, kablovi pokradeni, a izlazni otvor (od armiranog betona) miniran. Otkuda to? Kako? Zašto? Meni ZAISTA nije jasno. Ali je tužno.
A motel "Zlotske pećine", koji je bio predmet spora poslednjiih 5 godina (dakle zatvoren), konačno radi, jer ga je kupio neki privatnik. Kako god, samo neka radi i prima goste, jer je na APSOLUTNO IDEALNOM MESTU za sve koji vole ovo o čemu mi ovde pričamo. Ali, neka prima i planinare, jer kada smo nas četvoro pre tri godine tu razapeli šatore, posetio nas je policajac i pita šta ćemo tu i kome smo se javili; a onda dođe 5000 golih hipika i to je ok.
No dobro... Ipak se nekako kreće na bolje, i ima ljudi sa kojima se tamo lepo može dogovoriti. Ali je važno za sve one koji odluče da krenu sami. Dakle, dobro se raspitajte (a imate gde) i biće sve ok :-)
Post Reply