Golija, Pešter, uputstva

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Golija, Pešter, uputstva

Post by ZoranV »

Pozdrav svima,
nas nekoliko planiramo da početkom avgusta provedemo jedno 4 dana u okolini
Sjenice. Plan je da se uhvati od svega pomalo: Pešter, Golija, Tičje
Polje... Molio bih ljubazne članove foruma da mi daju neke smernice šta bi tu
bilo interesantno posetiti, koji su mogući pravci kretanja, po mogućstvu ako
neko ima neki GPS trek takođe bi dobro došao i sve ostalo što bi nam moglo
koristiti.
Kako sad gledam topo karte, jedan od izleta na Goliji bi bio pravac od Golijske reke preko Jankovog kamena do Odvraćenice i natrag.
Takođe bi obavezno otišli do Tičjeg Polja i tu mislim da nema nikakvih
problema ako se kolima prođe mesto Trijebine i odatle krene do Milakovića.

Nije mi poznato koji su još atraktivni pravci za tumaranje po Pešteru, tako
da bi mi svaki savet dobro došao. Vidim da je dosta interesantno doći do Karajukića bunara i Suvog Dola (i tu vidim da bi mogle interesantne ture da se naprave), ali mi je bitno da li dotle može da se dođe putničkim automobilom, tj. u kakvom stanju je put od Sjenice?

Ekipa koja ide je mešana planinarsko-biciklistička, tako da su mi potrebne
smernice za oba načina posete ovim krajevima.

Eto toliko, dakle uputstva, trekovi i sve ostalo što bi mi moglo koristiti su više nego dobrodošli.
Pozdrav,
Buca
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija, Pešter, uputstva

Post by bluealek »

Buco, baci pogled na dogovore za ovu našu nesuđenu vikend turu po Pešteru (jednako temu na forumu i tekst i trekove u najavama), mislim da bi ti moglo biti od koristi. Na žalost, mi je zbog pogoršanja vremena prošle nedelje nismo izveli, što ne znači da je nećemo izvesti, možda čak u to vreme kad vi budete tamo, pa bi mogli čak da idemo i zajedno (sve zavisi od toga da li će mi doći najavljeni italijani ili će da otkažu i tako da mi oslobode par vikenda i vreme između njih).
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Golija, Pešter, uputstva

Post by ZoranV »

bluealek wrote:Buco, baci pogled na dogovore za ovu našu nesuđenu vikend turu po Pešteru (jednako temu na forumu i tekst i trekove u najavama), mislim da bi ti moglo biti od koristi. Na žalost, mi je zbog pogoršanja vremena prošle nedelje nismo izveli, što ne znači da je nećemo izvesti, možda čak u to vreme kad vi budete tamo, pa bi mogli čak da idemo i zajedno (sve zavisi od toga da li će mi doći najavljeni italijani ili će da otkažu i tako da mi oslobode par vikenda i vreme između njih).
Gledao sam i pratio celu vašu prepisku u vezi dogovora oko te ture. Nešto od toga može da bude korisno biciklističkoj ekipi, a ja ću još jednom da pregledam da vidim mogu li nešto da iskoristim i za planinarsku turu. Ali tu opet mislim da nema odgovora na pitanje da li do Karajukića bunara može da se dođe putničkim automobilom?
Što se tiče zajedničkog pedaliranja, preneću to Draganu i Neši hrani (jer oni su biciklistička ekipa zajedno sa još jednim članom) pa ću videti šta imaju da kažu na to. Kod njih je malo problem to što ako se sami upuste u neku divljinu, a nemaju GPS-ove, bojim se da će biti belaja. Zbog toga su prinuđeni da ne talasaju mnogo, već da idu nekim sigurnijim putevima.
Bićemo u kontaktu, mi planiramo (ako sve bude OK) da budemo tamo od 01.-04-og avgusta.
Pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija, Pešter, uputstva

Post by bluealek »

ZoranV wrote: Ali tu opet mislim da nema odgovora na pitanje da li do Karajukića bunara može da se dođe putničkim automobilom?
Može. Video sam tamo gomilu putničkih automobila, a i mi smo tamo stigli jednim Opel Vivaro kombijem, koji je veoma nizak i svojim jako dugim međuosovinskim rastojanjem svakako ne premašuje sposobnosti putničkog automobila.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Golija, Pešter, uputstva

Post by ZoranV »

bluealek wrote:
ZoranV wrote: Ali tu opet mislim da nema odgovora na pitanje da li do Karajukića bunara može da se dođe putničkim automobilom?
Može. Video sam tamo gomilu putničkih automobila, a i mi smo tamo stigli jednim Opel Vivaro kombijem, koji je veoma nizak i svojim jako dugim međuosovinskim rastojanjem svakako ne premašuje sposobnosti putničkog automobila.
OK super, samo mi reci još jedno , da li ste stigli iz pravca Sjenice ili iz nekog drugog pravca? Izvini što sam ovako dosadan!!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija, Pešter, uputstva

Post by bluealek »

Mi smo stigli direktno iz pravca Sjenice, ali put od Duge Poljane sigurno nije lošiji, čak se može reći da je i bolji.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija, Pešter, uputstva

Post by VladaS »

Detalj sa puta Duga Poljana - Karajukica B:
http://www.vrum.fotopic.net/p43886894.html
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Golija, Pešter, uputstva

Post by ZoranV »

Zahvaljujem na odgovorima i fotki!
Buca
Post Reply