Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by bluealek »

Pridružite nam se na putovanjima kroz divlje i nepoznate predele - gledajte nas na televiziji Enter sredom u 20h u emisiji "Offroad Avantura". Emitovanje počinje 29. aprila. Pogledajte trejler emisije - http://www.freebiking.org/RAZNO/trailer.wvx
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by IRalic »

Cool :)

A oce emisija biti dostupna i na mrezi ? Za nas koji nemamo tv, ili nemamo kad da ga gledamo,
a pogotovo ne u nekom terminu koji je neko procenio kao zgodan za takvu emisiju ..


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by bodapro »

hehe, odlično :D

IRalic wrote:Cool :)

A oce emisija biti dostupna i na mrezi ? Za nas koji nemamo tv, ili nemamo kad da ga gledamo,
a pogotovo ne u nekom terminu koji je neko procenio kao zgodan za takvu emisiju ..
isto pitanje...

pozzz
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by bluealek »

Pretpostavljam da će mi se producent i reditelj složiti da bude dostupna i na mreži (treba da vidim još detalje ugovora koji su potpisali sa TV Enter), a inače na TV-u će biti i reprizni termin, subotom u 15 h (ako sam dobro zapamtio vreme, proveriću).

Što se profilisanja emisije tiče, imamo razne kreativne ideje (nikako nam nije namera da to bude emisija o akanju džipova do besvesti), ali će te ideje morati da budu usklađene sa interesima sponzora (odrasli smo ljudi, je li, entuzijazam i ideje su super, sve dok te neko drugi izdržava).
User avatar
gavra
Posts: 8
Joined: 01 Sep 2007, 12:11
Location: Novi Sad

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by gavra »

Evo baš sam gledao emisiju i rešio sam da vas odmah pohvalim.Može se dosta naučiti kao i upoznati neke planine koje se inače jako retko pojavljuju na Tv-u.
nestrpljivo čekam sledeću epizodu :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by barda »

Super je emisija, baš sam je pogledao i prepoznao te predele i fotografije od februara...
Taj deo od današnje emisije bi trebalo i mi da propedaliramo krajem maja?

Mi imamo ekskluzivno pravo da saznamo i šta će biti u sledećim epizodama (probijanje do Mikuljskog manastira :D , ali sada i u video formatu)

Želim vam da nađete sponzore i ostvarite sve ideje, a možda kasnije u offroad uključite i nas bicikliste :wink:
Samo napred :!:

P.S. Možda bi mogli malo bolje grafički da rešite (super je google pogled ali možda ga malo povećati, ili iscrtavati na neki drugi način, ali za prvi put je dobro)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by igor »

Jel ima repriza?
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by bluealek »

Veliku Brezovicu ćemo zakačiti na obe bajkerske ture u maju, u povratku od Rtnja ka Grzi 10. maja (uzgred, ko misli da ide neka to što pre obelodani, ako ne budem u ponedeljak imao minimum 12 ljudi otkazujem minibus, u ovoj varijanti nema odlučivanja dan pred put), i na onoj 30. i 31. maja drugog dana, na putu od Malinika ka Lisinama (preko Velike Brezovice i Valkalucija).

Uključivanje bajkerskih priča u serijal je jedna od mojih inicijalnih ideja, čak je bilo nekih dogovora da ekipa krene kad smo se peli na Šomrdu da snima, ali smo zbog generalne organizacije tog vikenda zaključili da bi bilo malo previše komplikovano. Sada još uvek "ispipavamo" teren u nekom marketinško-produkcijskom smislu, jer niko od nas koji u tome učestvujemo nije dovoljno bogat da finansira proizvodnju i emitovanje takve emisije iz svog džepa. Zato ne mogu da dajem čvrsta obećanja koja od 101 zamisli koje držim u glavi za buduće emisije će se realizovati, jer će to ipak zavisiti od toga sa kojom od njih ćemo moći barem da pokrijemo troškove, a po mogućnosti da nešto i zaradimo. Snimali smo u subotu i najekstremniji off-road event u Srbiji, trku terenaca na poligonu u Kamenovu i mislim da imamo odličan materijal (verovatno najbolji te vrste koji je neko do sada u Srbiji snimio), mada je to neka druga vrsta priče, više je za adrenalin džankije. Imamo u planu da snimamo i probijanje kroz neke hard-core džungle, gde gaziš kroz koprive od 2 metra i seckaš debla od metar u prečniku koja su pala "prirodnom smrću" (o da, ima takvih šuma u Srbiji), odnosno praktično da rekonstruišemo neke lovačke puteve koji su u poslednjih 20 godina zaboravljeni. Da ne znaš da je Srbija, pomislio bi da je Amazonija :wink: .

Što se materijala iz probijanja kroz onaj epohalni sneg tiče (barem seljaci u Strmostenu tvrde da je to najveći sneg koji su videli u kanjonu Resave u poslednjih 30 godina), tu smo imali peh da je dan pre našeg pokreta na teren temperatura iz minusa otišla u žešći plus, taj ogroman sneg je ekstremno ovlažio i malo se slegao i stvrdnuo, tako da nam je pripremljena mehanizacija bila faktički neupotrebljiva za ono što smo nameravali da uradimo. Da smo otišli tamo samo nekoliko dana ranije, bez problema bismo probili taj put do Mikulja. Vlažan sneg je i inače najzeznutiji za čišćenje, jer praktično ne može da se gura - ako ne prođeš dok je još koliko, toliko pršić, ostaje ti samo ili da zaista sačekaš proleće, ili da dovučeš onaj najveći šumski traktor sa motorom od 12000 kubika i da potrošiš jedno 800 litara goriva da to raščistiš.

No dobro, mi smo uradili koliko smo mogli. Drugog dana smo pokušali proboj do Mikulja sa druge strane planine gde je bio manji sneg, bez pluga, i stigli smo do samo nekoliko kilometara od manastira, do mesta gde put preseca Vejsku reku. Ali tu je kombinacija vlažnog snega i blata (tu potok teče po samom putu) napravila takav glib i takve tehnički nezgodne detalje u dužini od jedno 200-300 metara, da nije bilo teorije da čak ni nas šestorica sa lopatama bilo šta odradimo da bismo omogućili prolaz. Zima je jedino vreme kada je probijanje kroz planinu kocka, potpuna neizvesnost, i kada zaista ništa ne možeš da garantuješ ili predvidiš do kraja. U januaru 2008. sam sa švajcarcima recimo uz pomoć pluga koji je bio čak mnogo primitivniji od ovoga proprtio 70 cm snega uzduž i popreko Kučaja, ali je tu bila jedna krucijalna razlika - to je bio svež, paperjast sneg, na temperaturi od -15. A onda prolaziš kroz njega kao kroz nekakvu penu, čak i bez pluga.

Što se tiče reprize, ona je subotom u 17 h.

Uživajte u reprizi dok ja budem na Kučaju ovog vikenda :). Zvao bih vas da mi se pridružite, ali moram da radim (uvalili mi auto za AutoBild 4x4 na slikanje), tako da će ta 3 dana kampovanja u divljini da budu pretežno podređena poslu. Mada ću se potruditi da bude opušteno i inspirativno 8).
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by shebez »

Emisija je super, ma da nisam mogao da uzivam u full izdanju jer tamo gde sam gledao signal smo hvatali na sobnoj anteni, pa mi je bilo vise snega nego ostalima. Ali cu se potruditi da gledam reprizu normalno, ili ako neko bude okacio na you tube.
Moram da pohvalim muzikuu emisiji, vrh je.
Pozdrav svima...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by shebez »

Ooooo.....
Pa evo sada i na freebikingu offroad avantura, sada mogu da gledam kad god hocu i da ponovim malo gradivo :D
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by bluealek »

Upravo tako :D Ubuduće će dakle sve emitovane epizode biti kačene na web, a možete da ih pratite preko plejera na adresi

http://www.freebiking.org/RAZNO/offroad_avantura.html
(u desnoj koloni je spisak epizoda, samo kliknete na željenu epizodu i uživate - imate i full screen mod)

Onima sa glibavijim vezama verovatno će striming u realnom vremenu raditi malo lošije (pauzirajte pa pustite da malo izbaferuje), ali svi koji imaju ADSL/cable/wireless 1 Mbit/s ili jači ne bi trebalo da imaju problema te vrste.

Inače, skrenuo bih vam pažnju da u sredu u 20h pogledate epizodu sa probijanja kroz Kučajske džungle do Mikulja, koja se danas montira - imamo sjajnog materijala, tako da verujem da će to biti najbolja epizoda do sada. Njene segmente možete videti i u četvrtoj epizodi (epilog trke u Kamenovu), u uvodnoj špici i završnih par minuta te epizode.
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by x3m_optimus »

Ej bre, pa vo je VrH!!!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by bluealek »

Upravo je okačena 7. epizoda, emitovana u sredu 17. i subotu 20. juna. Uvertira u krčenje džungli i probijanje nekim zaboravljenim putevima prema Mikulju. Opušteno putovanje do Vinatovače, gde smo kampovali i družili se pored vatre do duboko u noć, spremajući se za sutrašnje izazove... Koje ćete videti u 8 epizodi :-)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by alazovic »

E, super je sedma epizoda...

A gde su šesta i peta i šta smo propustili???
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking na TV Enter sredom u 20 h - Offroad Avantura

Post by bluealek »

Peta i šesta su pravljene recikliranjem materijala iz prethodne četiri, vrlo je malo toga u njima što u ovima nije bilo, pa nekako nisam našao da je vredno truda da ih uzimam od Borisa i kačim. Mada, ako baš vlada neko interesovanje, mogu i oko toga da se potrudim...

Inače, ostatak materijala sa Mikuljskog pohoda će dobaciti čak za naredne 2 epizode - Boris mi je upravo javio da je smontirao osmu, i da je obilje materijala ostalo i za devetu. Dakle, osma večeras u 20h na Enteru!
Post Reply