Vase voznje?

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

Nisam još isprobao to.

Tetka ima kuću u Crepaji u koju povremeno ode sa mojom mamom i onda čekam kad one budu bile tamo da svratim na neki ručak biciklom, što bi bilo preko pančeva jelte, do sad sam dva put imao šansu al mi iskrsavale neke druge obaveze.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Dečko nije banovan, tj. oba nick-a mu još uvek postoje na forumu i vrlo lako može ponovo da mu se dozvoli pisanje ako se pojavi osnovana pretpostavka da će se njegovo ponašanje promeniti. Problem je što on sad ide na kartu izmišljanja novih nick-ova u nadi da će nabosti neki koji će me navesti da pomislim da on ne stoji iza njega, umesto da stavi prst na čelo i da se zapita šta to nije u redu sa njegovim komunikacijskim manirima. Ne volim da citiram tuđe sajtove (posebno sajtove svojih bivših saradnika), no Jone je u svom "manifestu" u kome opisuje poželjno ponašanje onih koji pretenduju na članstvo u Ciklonaut grupi Vuxi sindrom jako lepo opisao u članu 8, pa ako je mali toliko dokon mogao bi da skokne da i to pročita (http://www.ciklonaut.com/kelija/manifest.htm). Bojim se da je u pitanju jedan prilično dug i mukotrpan mentalni proces, koji bi mogao da potraje i čitavu deceniju ili duže...
Last edited by bluealek on 08 Sep 2008, 14:01, edited 1 time in total.
User avatar
sveta
Posts: 15
Joined: 08 Aug 2007, 11:50

Post by sveta »

prijavi onda i mene za taj crepajski ruchak :D
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Jes,bas te neke ustaljene voznje dosade nekad,i covek pozeli da se odveze negde drugde,
vidi nesto sto ne vidja svaki dan,a da se opet istog dana vrati u svoj topli krevet ..

Kad mi dodje,ja obicno zapucam trasom Bataja>S.Pazova>Zarkovac>Satrnici>Irig>Iriski Venac>S.Kamenica>NoviSad
po NSu osteno iskuliram u toj opustenoj atmosferi,maznem kakav dobar sladoled,
malo se promuvam,pa polako nazad,
Petrovaradin>S.Karlovci>Banstol>Cortanovci>Beska i dalje uz Dunav do kuce [Bataja]
Od svega po malo.I ravnice,i planine,i reke,i grada ..

Dugacak je to dan,ali prija :) pogotovo kad se otegne to kuliranje u NSu,
ili kisa pokusa da me spreci u toj nameri ;) pa me vec na Banstolu uhvati mrak ..
Ali boze moj,zato su tu svetla raznorazna,sto ona na dinamu,sto na baterije,
a neretko i mesec svesrdno pomaze da se nocni mirisi polja dobro uoce i vide izdaleka ..

Lenjo vidjeno objektivom: http://iralic.fotopic.net/c1496546.html



Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Post by kunalagon »

-Novi Beograd-Ostruznica-Velika Mostanica-Sremcica-ibarska magistrala-Ripanj-Avala-kruzni put-Lestane-Vinca-Kaludjerica-bulevar kralja aleksandra-Novi Beograd

Priblizno 100km
Marko D
Posts: 2
Joined: 18 Feb 2009, 21:36

Re: Vase voznje?

Post by Marko D »

Zar niko ne vozi trasu Visnjicka Banja-Veliko selo-Dunav? dva solidna uspona i interesantan krajolik...
stolex
Posts: 3
Joined: 27 Jul 2009, 16:23
Location: Nis/Beograd
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by stolex »

Nisam iz Beograda, samo radim ovde pa tako vikendima imam obicaj da se vozikam okolinom u potrazi za interesantnim mestima. Cudi me da niko nije spomenuo ostrvo Belu Stenu, ili vam to nije dovoljno interesantno?

Naime pre neki dan sam krenuo sa drugom u rekreativnu voznju pored Dunava do Panceva, pa smo namerno skrenuli malo drugim putevima i naisli na camac koji prebacuje ljude na ostrvo. Nekako smo ukrcali bicikle u vec prepuni camac i presli na drugu stranu. Ostrvo je predivno, slabo "urbanizovano" uglavnom pripravljenim vikendicama. Postoje brodici koji voze do Visnjicke banje, ali mi smo zurili pa ih nismo docekali. Tura kojom smo otisli i vratili se je bila nesto ispod 50km. Priroda fenomenalna (za nesto tako blizu samog grada).
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Vase voznje?

Post by ywanho_bg »

Ljudi, interesuje me jedna stvar. Koliko traje vas uspona na Avalu nekim umerenim(za vas) tempom. Znaci ruta od iskljucenja sa avalskog puta(kafana Lipovica) do vrha?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by bluealek »

18-20 minuta za mene. Mada manijaci u kondiciji to ispiče za 10-12 minuta.
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Vase voznje?

Post by ywanho_bg »

OK, posto je to i moje vreme, pa sam mislio da sam mnogo spor. :D
Hvala na odgovoru.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by shebez »

Nikad nisam merio nemam pojma koliko mi treba, inace cemu zurba planina je tu nece nigde otici. Vozis onoliko brzo koliko ti odgovara.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Vase voznje?

Post by ywanho_bg »

Ma da, sve je to OK, nego me cisto zanima koliko vama treba do gore. Bas vozim onako kako meni odgovara, mada sam se smorio skoro kada me je klinac gore pri vrhu obisao kao da stojim pored puta. Bas sam bio deprimiran. :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by bluealek »

Nema potrebe za deprimiranjem. To je verovatno neki od klinaca iz klubova koji trenira, uspon do Avale im je uglavnom sastavni deo trening maršrute. To su klinci kojima je prvi i jedini cilj u životu nabijanje kondicije i svakim danom sve boljeg vremena, koji sem štoperice ništa drugo ne vide i koje priroda kao takva i opuštanje u njoj uopšte ne zanimaju. Skroz jedan drugi film i doživljaj bajkinga od nas ovde.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by IRalic »

bluealek wrote: koji sem štoperice ništa drugo ne vide i koje priroda kao takva i opuštanje u njoj uopšte ne zanimaju.
Penjuci se na Avalu - koja priroda ?? :lol:
Moj utisak je da penjuci se asfaltom na Avalu mozes samo jedno od sledecih:
- ogluvis kada neki nabudzeni trkac sa kvazi-auspuhom u bmw-u ili jugu prodje pored tebe
- udavis se od cadji nekog ko se trka sa glofom dizelom
- ili te isti tako neki trkac sravni sa asfaltom, jer mu stojis na putu
Isto kao i trkaci sa pedalama, ovi isto nabijaju svoje najbolje vreme svaki put kada se penju tamo gure u "prirodu" :roll:
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Re: Vase voznje?

Post by kunalagon »

IRalic wrote:
bluealek wrote: koji sem štoperice ništa drugo ne vide i koje priroda kao takva i opuštanje u njoj uopšte ne zanimaju.
Penjuci se na Avalu - koja priroda ?? :lol:
Moj utisak je da penjuci se asfaltom na Avalu mozes samo jedno od sledecih:
- ogluvis kada neki nabudzeni trkac sa kvazi-auspuhom u bmw-u ili jugu prodje pored tebe
- udavis se od cadji nekog ko se trka sa glofom dizelom
- ili te isti tako neki trkac sravni sa asfaltom, jer mu stojis na putu
Isto kao i trkaci sa pedalama, ovi isto nabijaju svoje najbolje vreme svaki put kada se penju tamo gure u "prirodu" :roll:
...to si potpuno u pravu...
Zato se ja vec vise od godinu dana ne penjem TIM putem kojima idu motorna vozila i ostala trkacka vozila (to mislim bicikliste koji treniraju u klubovima), vec takozvanom STAZOM ZDRAVLJA, od izvora Sakinac... E, tu je vec priroda izrazenija.
Mada ima tu jos kojih puteljaka.
Post Reply